Jaké používáte botky pro prcky?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucie1412
Povídálka 20 příspěvků 15.01.19 11:18
Jaké používáte botky pro prcky??

Ahoj, jdu si pro radu (inspiraci) můj syn se pomalu ale jistě začíná zvedat tak asi přišel čas na první botky, bačkůrky prostě něco co by mohl nosit doma a pěkně by mu to drželo nožičku aby se správně dál vyvýjela. Předem všem děkuju za rady a doporučení. :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aduš8
Závislačka 3448 příspěvků 15.01.19 11:21

Kožené capáčky, bačkůrky jsem dala, až když začal úplně sám chodit. Už dávno je vyvrácené, že dítě musí mít pevnou patu hned od prvních krůčků.

wewa
Ukecaná baba ;) 2282 příspěvků 15.01.19 11:21

@Lucie1412 no doma bych dala maximálně kožené capáčky.Až začne chodit kup botky ven.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9546 příspěvků 3 inzeráty 15.01.19 11:24

A on doma ty „boty“ potřebuje? Syn má 26m (chodí od 10m) a nikdy doma bačkory ani nic podobného neměl a to máme všude plovoucí podlahy :) na ven měl capáčky a pak BF obuv - přidej se na FB do skupiny Barefoot obuv nejen pro děti, tam Ti holky poradí :)

Káťa19
Echt Kelišová 8931 příspěvků 18 inzerátů 15.01.19 11:28

Na doma pouze kozene capacky nebo ponozky s protiskluzem ;)

Lucie1412
Povídálka 20 příspěvků 15.01.19 11:29

Mam doma vaude plovoucku (krom pokojiku) a prijde mi ze mu to dost klouze i kdyz ma ty protiskluzove fusky. A myslela jsem, ze se prave botky davat maji aby se v nich nozicka spravne srovnala :)

Kriss Tina
Echt Kelišová 7748 příspěvků 15.01.19 11:30

Doma nic, nejzdravější je chodit bosky. Malej chodil jenom v ponozkach s protiskluzem…

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20566 příspěvků 15.01.19 11:31

Záleží, co od bot očekáváš, podle toho kupuj.
Jinak si budeš počínat, pokud chceš klasiku, jinak pokud barefoot.

Já synovi po roce, když byl čas na domácí bačkůrky koupila bačkorky (sandálky) Befado (líbilo se mi, že mají odvětranou podrážku, byly měkké, pohodlné). Tenhle typ:
 https://detska-obuv.heureka.cz/…o-190p083_2/?…

Dneska sem čuchla k barefoot obouvání ;) a tím pádem i relativně měkké, pohodlné, prostorné Befada už jsou příliš omezující 8)

pikola
Neúnavná pisatelka 19874 příspěvků 15.01.19 11:32
@Lucie1412 píše:
Mam doma vaude plovoucku (krom pokojiku) a prijde mi ze mu to dost klouze i kdyz ma ty protiskluzove fusky. A myslela jsem, ze se prave botky davat maji aby se v nich nozicka spravne srovnala :)

A to be b bylo pohodlné chodit doma v pevných botách? Noha se nepotřebuje rovnat, pokud nemá nějakou vadu. Pokud máš zimuej kožené čapky, jinak ponožky. Bohatě stačí

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20566 příspěvků 15.01.19 11:33

@Lucie1412 no to je právě ono, jestli chceš nohu „rovnat“ do bot, nebo jestli chceš kupovat boty, co sou šité tak, aby nohu neomezovaly, netvarovaly (někdo řekne nelámaly, nemučily). Jsou prostě dva tábory, dva směry, co od boty očekáváš. Ani jeden nebude samospasitelný, doktoři a ortopedi jsou často ještě v zastaralejším systému - bota je potřeba sešněrovat, srovnat, zúžit a když se zjistí, že má dítě plochý nohy, je čas na nákup ortopedických vložek.
Druhý, který začíná nabírat na síle v posledních letech, se více dívá na přirozený tvar boty, myšlenka je taková, že když má noha dost prostoru a vjemů, tak se vyvíjí zdravě, a když se zjistí, že má dítě plochý nohy, je čas na návštěvu fyzioterapeuta a posilovat - obvykle spíš břišní svaly než nohy, problém začíná ve slabém těle, zkřivených zádech, nohy to jen ukážou.
Tolik zjednodušený rozdíl.

Tohle je absolutní základ, co si musíš rozmyslet.
Pak můžeš začít koukat po botech ;)

Lucie1412
Povídálka 20 příspěvků 15.01.19 11:38

Dobra dobra, jeste se zeptam dostala jsem capacky od kolegyn z prace tak by me jen zajimalo jestli teda na doma stacej. Prikladam foto. Upozornuji, ze nejsou nijak pevne :) :)

Popokatepetla
Závislačka 3239 příspěvků 15.01.19 11:39

Pokud chceš, aby se mu nožička správně vyvíjela, nech ho chodit bosky nebo v ponožkách s protiskluzem, co nejdéle to půjde :-) První boty bych řešila až příští rok na podzim, jaro a léto uplně v pohodě zvládnete v kožených capáčkách.
Názor, že děti mají mít pevnou (ideálně kotníkovou) obuv s vyztuženou klenbou, je dnes už překonaný, to ti potvrdí spousta fyzioterapeutů.

Popokatepetla
Závislačka 3239 příspěvků 15.01.19 11:42
@Lucie1412 píše:
Mam doma vaude plovoucku (krom pokojiku) a prijde mi ze mu to dost klouze i kdyz ma ty protiskluzove fusky. A myslela jsem, ze se prave botky davat maji aby se v nich nozicka spravne srovnala :)

a co konkrétně bys na té noze chtěla rovnat? Myslíš, že nás příroda vymyslela tak, abysme bez bot nedokázali správně chodit? Ba naopak - představ si, že si zasádruješ nohu a budeš tak nějakou dobu chodit. Svaly postupně ochabnou. Tak to funguje i s dětskou nohou. Když bude mít možnost chodit bosky po nerovném terénu (což je o dětský pokojíček plný hraček :-D ), svaly se posílí, vytvoří se správná klenba.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20566 příspěvků 15.01.19 11:42

jen dodám, že pokud se vydáš směrem barefoot, tak tě spousta babiček, doktorů a dalších lidí může odsuzovat, protože je přece normální nosit kotníčková kopýtka, protože „noha se musí rovnat“.
Mimochodem, zkus si obout svoje normální boty - jednu nohu nech bosou, druhou obuj (třeba do lodiček, nebo klidně i do modních kecek). No a mrkni na ty nohy ;)

@Kristyna.Vechto­va zmínila dobrou skupinu na FB, tam můžeš zkouknout co a jak, a pak se rozmyslet ;)

chaela
Ukecaná baba ;) 1765 příspěvků 1 inzerát 15.01.19 11:43

Rozhodně nechodit doma bosky, zvlášť na plovoucce. Chuze na boso je zdrava na mekkem a nerovnem povrchu (trava, pisek,…). Ale pevné boty se mají dávat až ve chvíli, kdy dítě má chůzi jako hlavní způsob pohybu. Pokud se teprve začíná zvedat, capacky a podobné srandy zatím stačí. Az se rozchodi, koupit papuce, kotnikove s pevnou patou.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >