Doporučený balíček - dětské botičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pe-terka
Neúnavná pisatelka 16802 příspěvků 02.12.18 17:15
Doporučený balíček-dětské botičky

Ahoj,
chtěla bych prodat pár zimních značkových dětských botiček, velikosti max do čísla 29 :think: Vůbec netuším, jak to technicky pojmout - můžu botky strčit do velké bublinkové obálky? Nebo radši zabalit do bublinkové folie+ balící papír? Nebo rovnou sehnat krabice?
Kolik si mám účtovat za poštovné? Moje představa je doporučený balíček - zájemce mi pošle peníze na účet, já odešlu balík na poště, ofotím podací lístek, pošlu foto kupci, at je v klidu, než balík dorazí :think:
Na co si ještě dát pozor?
Děkuju za rady :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineZkai
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 43 inzerátů 02.12.18 17:26

Poslední dobou frčí posílání v igelitkách a krabiček od čehokoli, sunar, rýže.. Jinak když se mi podaří něco udat, tak postupuji přesně dle Tvého plánu. Krabičky mám tedy z práce, tak ty od rýže nepouživám :mrgreen: boty bych osobně raději dala do krabičky. Jedny mi tedy přišly v igelitce a bylo mi to jedno. Jen zrovna u bot už se nedá ovlivnit cena poštovného dle toho jak to zvládnu zabalit.

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 43610 příspěvků 02.12.18 17:29

Pokud se vejdou boty do obálky… Já je dávala do krabiček, když už jsem neměla origo, tak do nějakých jiných. Beztak už to nebude do 5 cm na doporučené psaní. Posílala bych jako doporučený balík dle ceníku pošty (a u přepážky důrazně trvala na doporučeném balíku, neb se budou snažit vnutit zhůvěřilosti typu balík do ruky za mnohem víc peněz), nebude-li chtít odesílající jinak. Ideál je samozřejmě osobní předání, protože když má člověk dát u bot za tři stovky další stovku poště… Podací lístek jsem neofocovala, jen jsem kupující poslala mail, že odesláno a poslala jsem podací číslo.

Uživatel je onlineZkai
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 43 inzerátů 02.12.18 17:30

A poštovné bych viděla na 83,– jako doporučený balík, který jde většinou dva dny a pak je „balík do ruky“, ten chodí do druhého dne, ale ta cena bude cca 130,– :? , ale to už si najdeš až posoudíš jak velké a těžké to balení bude.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16802 příspěvků 02.12.18 17:30

@Zkai vidíš, krabička od rýže, to by mě nenapadlo :lol: A pak asi ještě zabalíš do papíru a nějak přelepíš, izolepou? A jaké poštovné si tak účtuješ v případě doporučného balíčku, 80 korun?

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16802 příspěvků 02.12.18 17:31
@Zkai píše:
A poštovné bych viděla na 83,– jako doporučený balík, který jde většinou dva dny a pak je „balík do ruky“, ten chodí do druhého dne, ale ta cena bude cca 130,– :? , ale to už si najdeš až posoudíš jak velké a těžké to balení bude.

ok, děkuju :kytka:

PapeJ
Ukecaná baba ;) 2003 příspěvků 02.12.18 17:31

Já když posílala malý botičky, tak většinou jsem od nich měla originál krabici, tak jsem to posílala v ní. Teď mi přišly sněhulky pro syna vel. 26/27 a byly jen v bublinkatý obálce, poštovné si účtovala 75 Kč. Většinou si za boty nechávám platit poštovné taky kolem těch 80 Kč.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16802 příspěvků 02.12.18 17:34
@ugluk píše:
Pokud se vejdou boty do obálky… Já je dávala do krabiček, když už jsem neměla origo, tak do nějakých jiných. Beztak už to nebude do 5 cm na doporučené psaní. Posílala bych jako doporučený balík dle ceníku pošty (a u přepážky důrazně trvala na doporučeném balíku, neb se budou snažit vnutit zhůvěřilosti typu balík do ruky za mnohem víc peněz), nebude-li chtít odesílající jinak. Ideál je samozřejmě osobní předání, protože když má člověk dát u bot za tři stovky další stovku poště… Podací lístek jsem neofocovala, jen jsem kupující poslala mail, že odesláno a poslala jsem podací číslo.

Díky :kytka: To by mě nenapdlo, že mě pošta bude manipulovat do dražších způsobů doručení, taky dobré vědět :think:

Uživatel je onlineZkai
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 43 inzerátů 02.12.18 17:35
@pe-terka píše:
@Zkai vidíš, krabička od rýže, to by mě nenapadlo :lol: A pak asi ještě zabalíš do papíru a nějak přelepíš, izolepou? A jaké poštovné si tak účtuješ v případě doporučného balíčku, 80 korun?

Jo, jo, balík pak ještě do zbytků z Vánoc z druhé strany, někdy i tou obrázkovou :mrgreen: a olepit izolepou, zrovna za boty bych si řekla poštovné 83,– ale už ty kšefty nejdou jak dřív díky cenám pošty.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16802 příspěvků 02.12.18 17:36

@PapeJ koupím pár bublinkových obálek domů a vyzkouším, ty botky jsou různě velké, tak budu improvizovat :kytka:

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 43610 příspěvků 02.12.18 17:36

@pe-terka dle toho, na koho za přepážkou narazíš :) Někdo v pohodě a sám nabídne levnější alternativu, ale dá se natrefit i na někoho, kdo prostě cokoliv jiného než balík do ruky nezná, viz mnoho zdejších diskuzí.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16802 příspěvků 02.12.18 17:37

ještě - na obálku (balíček) se napravo píše adresát, píše se z druhé strany i odesílatel?

PapeJ
Ukecaná baba ;) 2003 příspěvků 02.12.18 17:39

@pe-terka Já píšu odesílatele na stejné straně jako adresáta jen do rohu vlevo nahoře.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16802 příspěvků 02.12.18 17:41
@PapeJ píše:
@pe-terka Já píšu odesílatele na stejné straně jako adresáta jen do rohu vlevo nahoře.

jj, tak jsem to myslela :kytka:

Hoa Mai
Kelišová 5812 příspěvků 21 inzerátů 02.12.18 17:58
@ugluk píše:
Pokud se vejdou boty do obálky… Já je dávala do krabiček, když už jsem neměla origo, tak do nějakých jiných. Beztak už to nebude do 5 cm na doporučené psaní. Posílala bych jako doporučený balík dle ceníku pošty (a u přepážky důrazně trvala na doporučeném balíku, neb se budou snažit vnutit zhůvěřilosti typu balík do ruky za mnohem víc peněz), nebude-li chtít odesílající jinak. Ideál je samozřejmě osobní předání, protože když má člověk dát u bot za tři stovky další stovku poště… Podací lístek jsem neofocovala, jen jsem kupující poslala mail, že odesláno a poslala jsem podací číslo.

Mně teda naštěstí nikdo jiný způsob doručení, než doporučený balík necpal ani nenabízel. Což samozřejmě neznamená, že se to nemůže stát, věřím, že jo, ale naštěstí to není standard. Já vždycky přijdu k přepážce s vyplněným podacím lístkem a už se mě na nic neptají, poštovné u balíku je těch 80kč cca. Je ale určitě dobré vědět, na co si dát pozor.
Většina lidí lístek neofocuje, jen napíše, že balíček odeslali. Já taky neofocuju, ale zadám ho přes aplikaci vyhledávání balíku na stránkách České počty a kupujícímu pošlu přímo odkaz, je to pak jednodušší, když si chce vyhledat opakovaně, kde zrovna balík je, tak jen klikne na link a nemusí do té aplikace pořád přepisovat číslo (já jsem rozhodně ráda, když mi to někdo takto pošle). Boty posílám jak kdy, buď najdu vhodnou krabici, tak pošlu v ní a nebo dám do dvou igelitek a přelepím izolepou. Už jsem takhle posílala i přijímala dost věcí a vždy v pořádku.

Příspěvek upraven 02.12.18 v 18:02

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >