Jaké trvanlivé jídlo, které nemusí do lednice?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.19 16:52
Jaké trvanlivé jídlo, které nemusí do lednice?

Ahojte.
Poraďte mi, co kupovat domů za jídlo, když nemáme k dispozici ledničku? Ovoce, zelenina, to je jasné, nějaké paštiky, pečivo… Ale nějaké jídlo, které si můžeme vzít, abysme se z něho najedli, a nemuselo být v chladu?
Nějaké nápady co třeba k obědu?
(myslím pro dospělé, a ne pro děti)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Fifi2
Kecalka 277 příspěvků 1 inzerát 07.03.19 16:56

Marmelády, med, oběd jedine asi konzervy + přílohy, instantní jidla… :roll: mrkla bych na net, kdo inzeruje lednici za odvoz. Moc zdrave to není.

Příspěvek upraven 07.03.19 v 16:56

Monchichik
Echt Kelišová 7701 příspěvků 07.03.19 16:56

No to jsem teda zvědavá, protože mě kromě chleba a pečiva nenapadá nic, co by se dalo jíst a nemuselo jít do lednice. Tak asi uvařit prostě daný počet porcí a hned sníst. Ale spíš bych si sehnala lednici, určitě bude někde k mání i jen za odvoz.

Fifi2
Kecalka 277 příspěvků 1 inzerát 07.03.19 16:57

A vejce :palec: luštěniny…

Příspěvek upraven 07.03.19 v 16:59

kve-tinka
Závislačka 4834 příspěvků 3 inzeráty 07.03.19 16:58

Cokoliv v konzerve…

lucenka
Hvězda diskuse 35616 příspěvků 07.03.19 17:03

Instantní kaše, knedlíky v prášku, některé druhy uzenin - tvrdé klobásy a salámy. Pak všemožné konzervy, noky, dělají se i párky v konzervě.
Kdysi jsem často vařila zapečené špagety s masem z konzervy, skleničkou leča a na závěr posypat sýrem. Tvrdý sýr taky minimálně den vydrží.

Příspěvek upraven 07.03.19 v 17:07

ivašot.
Kelišová 7495 příspěvků 07.03.19 17:03

Co tohle

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8257 příspěvků 07.03.19 17:04

Snad to kazeni na chvili zpomalis, kdyz vysterilizujes sklenice a do nich to das. Ale nechtela bych byt vtakove situaci… :think:

Lama Lama
Hvězda diskuse 51821 příspěvků 07.03.19 17:06

Tortily s pestem, tunakovou konzervu a zeleninou, cockova polévka, čočka s vejcem (to při současných teplotách klidně venku týden vydrží), fazole s cuketu ala cilli con carne;, těstoviny s pestem, těstovinový salát s pestem a zeleninou, chleba ve vajíčku, brokolicovy salát s tuňákem, tunakovy salát s těstovinami, zeleninové rizoto, zeleninový kuskus

Monchichik
Echt Kelišová 7701 příspěvků 07.03.19 17:10

@Lama Lama já nevím, ale současné teploty se někde pohybují dost vysoko a třeba nechat čočku nebo těstovinový salát mimo lednici si neumím představit :think:

Petula306
Kecalka 225 příspěvků 07.03.19 17:13

Nejlepší je asi pořídit lednici. Plánovat vaření - cestou z práce koupím maso a udělám ho na večeři… Mlíko taky nemusí být v lednici, ale mě studený nechutná. Jogurty taky pár dní „venku“ vydrží ale taky to je chuťově hnus. Pak to co ani obchody nemají v chlaďáku. No a zavařit cokoliv - vydrží tak 2 - 3 dny.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 07.03.19 17:14

Ovoce, zelenina - cibule, brambory, česnek úplně v pohodě. Luštěniny - čočka, fazole, cizrna a další. Rýže, vločky, kroupy, mák, sušené houby (a sušené cokoliv - rajčata, maso, ovoce), ořechy. Sójové nudličky nebo granulát. Vajíčka úplně bez problémů. Vločky, pohanka, jakákoliv semínka. Kuskus, těstoviny. Trvanlivé mléko z krabice vydrží i otevřené minimálně 2 dny, pokud nejsou úplně letní vedra, neotevřené vydrží věčně. Případně sušené mléko, to je dražší sranda, ale dá se koupit i kokosové, to je levnější. Máslo ti vydrží týden. Pokud máš možnost, můžeš ty chladnomilnější věci dávat přes noc za okno nebo někam na balkon. „Supermarketové“ jogurty či tvarohy vydrží i 3 dny bez újmy při pokojové teplotě, pokud je jo horko, můžeš pořídit polystyrenovou izolační bedýnku.

A pak samozřejmě zavařené věci jako kečupy, okurky, olivy, marmelády, nakládané houby, nakládaná rajčata, sirupy, kompoty…

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 07.03.19 17:16

Jo a vařit přesně, to je jasné, beze zbytků. :nevim: Spíš jsem psala takové věci, které vydrží, pokud člověk nemůže chodit každý den nakupovat. Jinak pokud můžeš jít nakoupit každý den třeba cestou z práce, tak mi to přijde úplně bez problémů. Z večera do rána ti vydrží cokoliv.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9381 příspěvků 07.03.19 17:27

Cokoliv instantního, konzervy, kompoty a zavareniny, ty paštiky. Já bych se prostě řídila tím, co nemaj v chladaku v krámu, tak tam nutně být nemusí. Já taky byla předloni bez lednice, asi měsíc, ale v prosinci, to byly teploty trochu jinde a dávala sem jídlo na balkon, teď už bych si netroufla. Každopádně koukni po lednici klidně za odvoz, určitě nějakou seženeš

modravlocka
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 07.03.19 17:33

Kdysi jsem viděla návod, jak vyrobit ledničku že 2 Kbelíku. Používaji to běžne v Africe a prý je to funkční. Možná by to mohlo být provizorní řešení i pro vás. Zkus pohledat na netu - zjednodušeně jde o 2 nádoby, mezi ktere nalijes vodu, funguje to na fyzikálním základu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama