Reklama

Jaké žervé ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 25.08.10 09:09
Jaké žervé ?

Ahoj holky,

četla jsem , že cca od 9. měsíce můžu malému dávat žervé, ale nějak mi to nesedí..koupila jsem nějaké Natur a zdalo se mi docela slaný ? Existuje žervé bez soli nebo dávate prostě dětem to obyčejný bez příchutí ?

A jaktože se může cottage, když je v něm tvaroh ? Jde mi z toho hlava kolem :roll:

Reklama

Reakce:

Bayuska
Neúnavná pisatelka 17040 příspěvků 25.08.10 09:45

Ahojky,
také jsem nad tím přemýšlela. Ale žervé bez soli jsem neobjevila, tak dávám lučinu. V té je taky psaná sůl, ale necítím ji tam tolik :oops:. Vím že je to asi prašť jak uhoď a je taky z tvarohu, ale malému i víc chutná. Nedávám to zas často, tak 1× týdně slabou vrstvu.

S tím cottage je to asi jako s lučinou, taky je v ní tvaroh. A cottage se dá koupit bez soli? Já zatím měla v ruce jen ty solené :think:

surikataXY
Echt Kelišová 9540 příspěvků 25.08.10 09:48

davam lucina zerve, natiram jen slabou vrstvu na pecivo, tak si myslim, ze pokud je v tom sul (nestudovala jsem to), tak male neublizi

Eemii
Neúnavná pisatelka 16952 příspěvků 25.08.10 09:51

S tim tvarohem se musi opatrne,neni to tak,ze by ho deti do jednoho roku nesmely vubec.Takze to mnozstvi,ktere je obsazeno v zerve namazanem na pecivu,vubec neni na skodu.
Spis je to mysleno tak,aby maminky nedaly trikrat tydne ke svace pul vanicky tvarohu..

Pipet
Generální žvanilka 24085 příspěvků 25.08.10 10:06

Tu trošku soli bych neřešila, přece i v tom pečivu, na co to namažeš, je nějaká sůl… i sůl je potřeba. Pro ty prcky asi je lepší malinko, tak v tom pečivu a sýru…

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 25.08.10 11:01

jo, bez soli existuje jedno, vyrábí ho mlékárna moravské budějovice, navanek pusobí jak ze starých dob, neatraktivní obal, staniol, modrý potisk „žervé“ atd.. ale jako jediné je bez soli.. bohužel nemůžu najít nikde fotku.. problém bude možná v tom, že původní vlastník, bel sýry česko JR mlékárnu snad teď prodal, tak bůhví, jak to s nimi je :-?
pozor na to ale, sůl konzervuje a sýr vydrží déle, takže tohle žervé radím fakt rychle spotřebovat! my rychle přešli na jiná, protože mně to nechutnalo, a hrozně blbě se to mazalo, konzistence byla fakt děsná..

jinak myslím, že je všeobecný omyl, že sůl dětem vadí - vždyť se také potí, ztrácí minerály, sůl. je potřeba jim jí dávat už od malička, buď slaný sýr - stejně toho sní málo.., nebo solit příkrm.. samozřejmě ne hodně ale pár zrníček určitě. - takže radím vyzkoušet různá žervé a vybrat to na chuť nejlepší pro maminku :)

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 25.08.10 16:15

Dávám jakékoli bez příchutě. Vždyť ho nesní kelímek na posezení - takže to nevadí ani kvůli soli, ani kvůli tvarohu.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >