Reklama

Jaké zvíře pro pětiletého?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lynette
Echt Kelišová 7854 příspěvků 22.01.18 18:12
Jaké zvíře pro pětiletého?

Právě řešíme jaké zvířátko synovi pořídit. Křečka jsme zavrhli protože je moc malý - mně připadá i hloupý a navíc kouše. Králíka jsme zavrhli protože dupe. Rybičky a terarijní zvířata jsme zavrhli protože nejsou na to aby je dítě furt hladilo. Psa a kočku jsme pro náročnost zavrhli. Činčilu jsme zavrhli kvůli chlupům. Co zbývá?
Morče už jsme skoro odhlasovali, ale mohli bychom mít pouze jedno - dnes jsem našla informaci že morče když nemá vedle sebe další morče je vždy zaručeně nešťastné. To mě celkem odrazuje, pokud je to pravda.
No a pak andulky - ty bychom mohli mít dvě, ale zase moc na mazlení nejsou a nemohli by létat po pokoji. Tak a teď vážně nevím. Nemá někdo nějaký nápad? Nebo myslíte že by to jedno morče nebylo problém když bychom se mu velmi věnovali?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

terien
Echt Kelišová 7709 příspěvků 22.01.18 18:15

Hračku mu kupte plyšovou

Uju
Kelišová 6518 příspěvků 22.01.18 18:16

Já pořídila činčilu, byla krásná, miloučká, ale dcera ji samou láskou zadusila, možná zlomila vaz-nevím, bylo to nestřežených 10minut ona měla spát a já si nevšimla, že činča vlítla za ní do ložnice :,( No, nakonec jsem poídila freťáka, byl stále hravý, pravda, jednou ji dost rafnul, ale alespoň věděla, že se ke zvířátkům chováme slušně. Pak byla pohoda-jen teda fakt smrdí, ale jinak jsou super.

DzungaracekChlupacek
Kecalka 349 příspěvků 22.01.18 18:16

Křeček a je hloupý? Křečci nejsou hloupí.
Co třeba morče?

a12
Vesmírná mluvilka 31182 příspěvků 22.01.18 18:22
@Lynette píše:
Právě řešíme jaké zvířátko synovi pořídit. Křečka jsme zavrhli protože je moc malý - mně připadá i hloupý a navíc kouše. Králíka jsme zavrhli protože dupe. Rybičky a terarijní zvířata jsme zavrhli protože nejsou na to aby je dítě furt hladilo. Psa a kočku jsme pro náročnost zavrhli. Činčilu jsme zavrhli kvůli chlupům. Co zbývá?
Morče už jsme skoro odhlasovali, ale mohli bychom mít pouze jedno - dnes jsem našla informaci že morče když nemá vedle sebe další morče je vždy zaručeně nešťastné. To mě celkem odrazuje, pokud je to pravda.
No a pak andulky - ty bychom mohli mít dvě, ale zase moc na mazlení nejsou a nemohli by létat po pokoji. Tak a teď vážně nevím. Nemá někdo nějaký nápad? Nebo myslíte že by to jedno morče nebylo problém když bychom se mu velmi věnovali?

Nasi maj po druhy za sebou morce, jen jedno a vypada v pohode, ale jestli mu je smutno nevim :lol:

blanula19
Závislačka 3603 příspěvků 2 inzeráty 22.01.18 18:22

Pokud Ti vadí dupot králika, tak na morče rovnou zapomeň. Jsou dosti uřvané. Má to v sobě, původně byly určeni ke králiků na plašení potkanů. (právě kvůli kraválu)Když Ti přijde křeček hloupý, tak co potkana. Ti jsou někdy až moc chytří a jde je pěkně ochočit.

Moona1984
Kecalka 106 příspěvků 22.01.18 18:29

Hlasuji pro morče, chovám je 30 let a nikdy jsem neměla žádné zle a samota jim nevadí. Ještě mě napadla suchozemská želva.

Uživatel je onlineLalelale
Ukecaná baba ;) 2140 příspěvků 22.01.18 18:30

@Lynette Nezlob se, ale z tvého příspěvku bych důrazně radila, at mu hračku koupíš plyšovou :? zvíře je živé a samozřejmě bude bud hlučné nebo dělat bordel. Křečci nejsou hloupí, naopak potřebují docela dost péče. Ano, morče skutečně potřebuje partáka, jinak bude neštastné. A ano, morčata kvičí a dost nahlas. A také potřebují dost velký výběh. Andulky dělají velký binec a aby byly ochočené, je třeba se jim velice věnovat. Všechna zvířata jsem chovala, také kočky a psy. Když budeš chtít něco víc vědět, ptej se, ráda poradím. Ale fakt mi přijde, že spíš hledáte hračku - aby zvíře bylo ticho, nenáročné, nedělalo hluk, bylo chytré, ochočené, prostě pomalu aby se o sebe postaralo samo.

Tableta
Závislačka 4017 příspěvků 22.01.18 18:31

Laboratorní myšky nebo křeček syrský. Ten teda opravdu hloupý není a nekouše.

Helileli
Závislačka 2865 příspěvků 22.01.18 18:31

Hlasuju za kočku, mám zkušenosti se všemi vyjmenovanými zvířaty a kočka, pokud má v záchodu silikon, je nejjednodušší na obsluhu. Nevadí jí samota, zvládne sama i víkend, vzhledem k velikosti je poměrně nerozbitná a přitom k mazlení a hlazení ideální.
Křeček je noční tvor, takže vždycky rachtal v noci, čím mohl. Morče samotné bylo zamlklé, neakcni. Králík mi jednou kousnul tak, že se to hojilo snad měsíc, navíc žral kabely. Ptáci děti zajímaly cca týden. Rybičky asi pět minut.

Uživatel je onlineLalelale
Ukecaná baba ;) 2140 příspěvků 22.01.18 18:31
@Moona1984 píše:
Hlasuji pro morče, chovám je 30 let a nikdy jsem neměla žádné zle a samota jim nevadí. Ještě mě napadla suchozemská želva.

tohle není pravda. Morčata samotu těžce nesou, kdo má pochyby, zeptejte se v chovatelské stanici. To, že někdo má zvíře 30 let, vůbec neznamená, že je odborník.

Mista1
Kecalka 166 příspěvků 22.01.18 18:33

Kašli na to. Když jste zavrhli tohle všechno kvůli tomuhle a tamtomu, tak kupte radši plyšáka. Každé zvíře má své potřeby a projevuje se jinak. Pokud mu člověk není schopný něco obětovat, neměl by být chovatelem. :) Vím o čem mluvím, měla jsem zvířat spoustu, vlastně všechny, co jsi vyjmenovala. Činčila je skvělé zvíře, dá se ochočit na jméno, hravá a inteligentní, povahou mi připomínala psa, který je pro dítě opravdu časem náročný na péči, když opadne prvotní nadšení. Ale když hold má chlupy… :D

Příspěvek upraven 22.01.18 v 18:35

Mista1
Kecalka 166 příspěvků 22.01.18 18:33

@Lalelale Mluvíš mi z duše :mavam:

Nikola63 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.18 18:34

Já dostala koně :D cca v tom věku, ale doma má mladší bratr morče jedno a je tiché a nevypadá nešťastně. Sestra měla křečky a na pískání přiběhli, panáčkovali a nemyslim si, že by byli hloupí. Jinak pro mě potkan jasná volba :D, jsou hodný, ale učůrávaj ( jako každá myš). Jinak jestli malej ještě zvíře neměl tak doporučuji to morče, je nenáročné. A i samo to zvládne pokuď se s ním občas člověk pomazlí, ale spíše samici než samce (ty smrdí, vlastní zkušenost)

Bandii
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 22.01.18 18:42

Králík dupe a činčila pouští chlupy a uvažujete nad andulkama? :roll: ty udělají kravál a bordel taky. A když byste je navíc nepouštěli. Morče udělá kravál a bordel taky a kousnout taky může :nevim:. Taky mi z toho vychází nejlépe plyšák a až bude dítě větší, pak znova promyslet zvíře ;). S terarijním zvířetem se můžete taky mazlit, ale taky není bezúdržbové.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >