Reklama

Koně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Horse.Lady
Kecalka 113 příspěvků 21.01.18 11:20
Koně

Ahoj holky. Ráda bych se zeptala vás, které mají koně přímo u domu. Již 4 roky mám koně na vlastním pastevko, které jsem jim vybudovala včetně velkého přístřešku. Koně pro sebe mají téměř dva hektary. Co jsem si povšimla, výhradně se pohybují na prostoru max 500m2. Dál se projdou vyloženě výjimečně. Máte zkušenosti s tím chovat koně dva doma na pozemku tedy např 1000m2? S tím ovšem, že bych investovala do pořádného zpevnění výběhu aj. Samozřejmostí je nonstop přístup k senu. Zdá se mi několik hektarů dost zbytečně pro dva, když se tam ani teď nepohybují. Taky by mě zajímalo, když je máte doma kde uchovavate hnůj a jak často je odvážíte? Případně máte nějaké problémy se sousedy? Díky za Vaše postřehy :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 21.01.18 12:21

Zkus dotaz hodit na nějaký koňský web - bojím se, že tady spíš zapadne, protože zas tak moc mamin koně nevlastní. ;)

M-A
Kecalka 161 příspěvků 21.01.18 12:33

Máme koně doma, máme stáj a steleme slámou. Pres zimu je hnoje dost, odvazime si ho na vozejku na hnojiste 2 km od domova. Jinak kone chodi do vybehu na 7 hodin, dopoledne chodi hrebci a odpol muj duchodce a ponik. Pres leto budou venku pres noc. Chtela bych radsi nonstop venku, ale nemame tak velky pozemek k dispozici a mame staj s 6 boxy.

vulpes
Závislačka 4996 příspěvků 21.01.18 13:12

Určitě se tu najde někdo, kdo něco poradí, ale taky nechápu, proč se nezeptáš spíš na diskuzním fóru zaměřeném na koně, nebo v nějaké FB skupině? Těch zpětných vazeb bys tam měla neporovnatelně víc :nevim:

Horse.Lady
Kecalka 113 příspěvků 21.01.18 13:38

@M-A a jak máš prosím velký ten výběh?

Horse.Lady
Kecalka 113 příspěvků 21.01.18 13:39

@vulpes diskuzi o koních je tu víc než dost. Tyto „rady“ mi nejsou k ničemu. Ptala jsem se těch, kteří mají koně - nikoli těch co radi, kam mam co psát a k tématu nemají co říct ;-)

Ivul87
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 21.01.18 13:43

Já mám dva velké ČT na asi jednom hektaru. Ten mám rozdělený na tři dílčí části, vždy mají přístup na jednu. Určitě putujou po celém prostoru. Dva hektary bych brala všema deseti! Jeden nechat na první seč a otavu pak na spasení.
1000 metrů mi přijde žalostně málo pro dva koně.

Ivul87
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 21.01.18 13:47

Hnůj na pastvině pytluju, lidi z dědiny si to pak berou do zahrádek. Ze stodoly (zavírám je jen při hnusném počasí, nemám přístřešek na pastvě, jen les) vozím na hromadu na zahradu, taky spotřebují sousedi a rodina.

M-A
Kecalka 161 příspěvků 21.01.18 13:49

@Horse.Lady okolo 2500m2, ale jak rikam nejsou tam cely den a i tak to dost vyzerou, ale je to hned u baraku no.

Horse.Lady
Kecalka 113 příspěvků 21.01.18 14:19

@M-A je mi jasné že trávy na tomhle prostoru moc není, ale o to mi nejde. I na dvou hektarech mají moji koně nonstop přístup k senu. Myslím, že 1000 M2 by mělo být v pohodě. Když si vezmu, že většina koni se chová v boxu na 3×3 :think:

vulpes
Závislačka 4996 příspěvků 21.01.18 14:46
@Horse.Lady píše:
@vulpes diskuzi o koních je tu víc než dost. Tyto „rady“ mi nejsou k ničemu. Ptala jsem se těch, kteří mají koně - nikoli těch co radi, kam mam co psát a k tématu nemají co říct ;-)

aha, tak promiň, myslela jsem, podle typu dotazu a počtu příspěvků, že jde zas o nějakého „zmateného“ uživatele, který se tu úplně neorientuje. Teď už tedy vím, že se na koně ptáš na maminkovském fóru zcela záměrně a uváženě.

Já k tématu sice mám co říct, ale tak nějak zas naopak tohle tady neřeším. Koně řeším na koňských fórech, psy za na psích, stejně tak některá další témata. Tak se omlouvám.

Horse.Lady
Kecalka 113 příspěvků 21.01.18 15:22
@vulpes píše:
aha, tak promiň, myslela jsem, podle typu dotazu a počtu příspěvků, že jde zas o nějakého „zmateného“ uživatele, který se tu úplně neorientuje. Teď už tedy vím, že se na koně ptáš na maminkovském fóru zcela záměrně a uváženě.Já k tématu sice mám co říct, ale tak nějak zas naopak tohle tady neřeším. Koně řeším na koňských fórech, psy za na psích, stejně tak některá další témata. Tak se omlouvám.

Koňská fóra jsou bohužel velmi často plná „rádoby koňáků“, kteří o tom ví kulový, a nebo vyřvávají daruji koně, dám koně do pronájmu, nebo malé holčičky co už snad zkrotily celý koňský svět. Na to nervy nemám, a tady jsou přece jen většinou už trošku rozumější žensky :-) Mně totiž stačí když vidím ty smrady co mi vlezou na pozemek a dovolí si mi sednou na koně, nebo jim házet čerstvý pečivo nebo mně vytrhávat seno :cert: to bych vraždila už - a ti blbý rodiče to podporují, to by mě čerti vzali. takže bych už radši šla uplně bokem a měla koně u sebe u domu a měla klid :)

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 21.01.18 15:27

Uplne nejlepsi za me je to rozdelit elektrickym ohradnikem a stridat misto, aby to mohlo taky dorust. Co vidim i tady okolo tak kdyz maji malo prostoru tak je z toho po case bahniste. Jinak male holky co chodi jezdit vezmou kolecko a cisti koblizky i ve vybehu.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 21.01.18 15:29

To krmeni znam, bohuzel jedina obrana jsou dvojite ploty, aby se k nim nedostali. A taky velky pes????Nasi maji i chov ovci tak tam chodi vsichni snad z okoli.

Horse.Lady
Kecalka 113 příspěvků 21.01.18 15:36
@kytkalenka píše:
To krmeni znam, bohuzel jedina obrana jsou dvojite ploty, aby se k nim nedostali. A taky velky pes????Nasi maji i chov ovci tak tam chodi vsichni snad z okoli.

Bohužel tyto možnosti já nemám. Jedná se o pronajatý pole, kde jsem postavila pastevko takže ohrazení je páskové (i když dvojité, ale prostě to podlezou), takže pejsek nepřipadá v úvahu :-( Víš dost mě i se*e, že ke koním vede jen obrovský kopec. kousek dál je další kopec a rodiče nechávají furt sáňkovat děcka jen na mém kopci - a já pak nemůžu vyjít ani vyjet ke koním - je problé s vodou atd- říkám to děckám i rodičům opakovaně at popojdou těch 20 m na druhý stejný kopec a nic! Smradi tam chodí zas - i hnedka druhý den a rodiče by jen řvali co si to opovažuju jim něco říkat - dneska se lidi chovají jak hovada

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >