Jakou autosedačku pro 14kg dítě?

Iri
140
31.12.07 17:58

Jakou autosedačku pro 14kg dítě?

Ahoj, tak jsem koukla na internet a všude je ohromný množství autosedaček :? . Nevím, vůbec, kterou vybrat, vybírám mezi Maxi Cosi, Romer atd.. Jaké máte zkušenosti s Vašimi autosedačkami, můžete mi dát prosím tip? Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7145
31.12.07 20:05

Všem doporučuji Roemer , a pokud máte v autě isofix tak Kidfixe- je to nejbezpečnější sedačka z letošních testů, pokud nemáte isofix tak normálního Kida, nebo Kid plus- všechny v testech 4 hvězdičky
A potah pro něj z řady trend- to je syntetika, velice dobrá na údržbu, nebo high- to je semiš, velice příjemný, ale spíše nebrat potahy classic, je to sice bavlnam, která dobře saje, ale nejméně vydrží

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.12.07 20:13

Ahoj,
jenom otázku k tomu matroši - jiné než bavlna jsou krásné a opravdu vydrží, ale my malou v létě při cestování autem doslova ždímem.
Je z toho úplně zapařená.
Je to u bavlny jiné??
Jasně, že se zpotí, ale brzo nás čeká koupě sedačky pro větší váhovou kategorii a raději bych i překousla, že to nevydrží.
Zajímalo by mě, jestli je z toho ale dítě méně mokré. Malá měla v naší dosavadní sedačce i na jaře totálně mokrý vlásky, o oblečení v létě nemluvím… to jsme vždycky při výstupu převlíkali
dík petra

• Nahlásit
  • Citovat
7145
31.12.07 21:14

většina lidí, pokud se jim dítko extrémě potí to řeší dokoupením letního potahu, ten je z froté,( zajišťuje dobré sání potu) nebo podložkou Aerosleep ta vytváří cirkulační vrstvu mezi sedačkou a dítětem- obojí se dá vellice snadno na:,–(it a vyprat a je to hned suché.

těch bavlněných potahů se prodává málo právě proto že potah moc nevydrží,brzy se ošoupe, sice sajou pot, ale právě sajou i třeba rozlitý pití, a v tu chvíli dítě sedí zase na mokrým, kdežto z těch umělých potahů třeba to rozlitý pití hodně steče a nevsaje se a většina zašpinění, třeba rozpatlaná čokoláda se dá lehce otřít vlhkým hadrem, a nemusí se hned prát jako u bavlny, proto většina lidí volí ty syntetické potahy a letní potah nebo podložku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.12.07 23:28

dík,
o letních potazích jsem nevěděla, takže si opět koupíme i tu větší sedačku se syntetickým potahem, a dokoupíme letní úpravu :D děkuju a omlouvám se za odbočení od tématu :roll:
jinak my jsme měli doposud Chicco Zenith od 9 do 18 kg, naprostá spokojenost. Stála kolem 5 tisíc.

• Nahlásit
  • Citovat
7145
1.1.08 09:45

No jo, Chicco letní potahy nedělá, proto jste o nich třeba nevěděla, ale většina těch lepších značek jako Roemer, Maxi-cosi,. Concord letní potahy dělají, a pak jsou ještě univerzální potahy třeba od Emitexu, lae ty nemusí vždy dobře sedět, pokud je značkový tak radějí ten, pak sedí perfektně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.1.08 11:59

Ahoj, my máme už 2 roky Roemera a naschvál jsme kupovali potah classic - právě kvůli tomu pocení. A je naprosto OK, bez známek ošoupání /používáme denně/ jsem ráda, že jsme se nerozhodli pro žádný silnější. Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
9130
1.1.08 18:36

Ahoj,
my máme autosedačku MC priory XP a naprosta spokojenost, letni potah jsem si nechala usit od jedne pani z MMB, vysel levneji, nez original. Potah mame balvneny, je v pohode, ale i presto jsem si nechala usit letni, lehce se sunda a vypere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
311
7.4.17 19:35

Obnovuji diskusi. Syn má 3roky, 13,5kg (bez bot, ale oblečený), měří 90-91cm. Má Roemer First Class plus, ale už mu hlava čouhá ven, opěrka hlavy je ve výšce očí a je v ní celkově zmáčknutý. Máme starší auto Lancia ypsilon bez isofixu. A teď řešíme, do jaké autosedačky ho dát, aby to bylo co nejbezpečnější podle testů a zároveň se nám do auta vešla, už teď nožičkami kope řidiči do sedačky a při posazování mám obavy, abych ho hlavou nebouchla o střechu. Poradíte prosím? @steeve Je vhodná 15-36kg, nebo jinou kategorii? Když ještě 15 kilo nemá a těžko říci, jestli je bude mít za půl roku, rok, dva. Děkuji za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72048
7.4.17 19:38

@Jenisa Šla bych do nějaké 9-36, já osobně jsem volila pultíkovou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8662
7.4.17 19:38

Mám také dlouhé děti, a vyřešili jsme to pultíkovkou Cybex Isis. Je to 9-36ka. Akorát měla dcera dva roky pultík, než měla dostatečnou váhu, a pak z toho máš klasickou 15-36ku ;)
Původně jsme chtěli Cybex Pallas, ale na většinu pultíkovek, co mají hodně boční ochrany, nám nestačily pásy. Takže před koupí doporučuji vyzkoušet i toto ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20751
7.4.17 20:20

@Jenisa Ty jo, to musi byt nejaka mala sedacka. Syn má 98 cm a je jeste v Be Safe 9-18 a jeste v ní chvilku pobyde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
311
7.4.17 20:40

@Svistice ano, sice je do 18kg, ale nema polohovatelnou operku hlavy. Byla jedina, co se dala dat do protismeru pro nesedici dite, syn zacal sedet az ve 2 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
311
7.4.17 20:42

@j.a.n.i1 @Aliik pultikova me nenapadla, podivam se na ne, dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72048
7.4.17 21:05
@Jenisa píše:
@Svistice ano, sice je do 18kg, ale nema polohovatelnou operku hlavy. Byla jedina, co se dala dat do protismeru pro nesedici dite, syn zacal sedet az ve 2 letech.

Tak jediná není, třeba zrovna ona zmiňovaná BeSafe dělá taky protisměrky, ale chápu tě, nám taky 9-18 nebyla na výšku (tedy hlavně kvůli vedení pásů) malá i když měl y děti lehce přes 90 cm, ono totiž záleží i na poměru těla a nohou a pokud máš děti s krátkými nožičkami, tak ze sedačky vyrostou při menší celkové výšce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama