Jakou klimatizaci do bytu?

6529
2.6.16 09:00

Jakou klimatizaci do bytu?

Zdravím,
chtěla bych se zeptat, jakou klimatizaci jste si vybrali nebo máte v plánu vybrat do bytu?
A jak jste spokojeni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

267
2.6.16 09:57

Toshiba Super Daiseikai 8 RAS13G2KPV-E. Máme ji rok, byt na jižní stranu a jsme spokojení, určitě bych ji doporučila. Má i funkci ionizace a čistění vzduchu. I vzhledově nijak netuší, bála jsem se, že bude „trčet“ ze zdi, ale ne.

V létě chladí, na podzim a na jaře, když se netopí, tak s ní lehce temperujeme byt, hlavně ráno a večer a průběžně celoročně čistíme vzduch (jsme alergici + batole).

Za mě super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
2.6.16 10:04

@Pimperelle A je tichá? Taky pokukuji na ty s inventorem. Díky za odkaz. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
2.6.16 10:34

Je tichá, máme ji v obýváku a v noci ji necháváme běžet, ložnice je vedle, dveře otevřené, uchladí obě místnosti a my v klidu spíme. Máme opravdu teplý byt, v létě v noci bez klima i 28 stupňů a to se opravdu nedalo spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
2.6.16 10:37

@Pimperelle My máme taky byt na jižní stranu. Loni tu bylo klidně i 31 st. a to jsem měla celý den zavřená okna a zatažené žaluzie… :zed:
Supr, dík za reference.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5972
2.6.16 11:11
@Black Cat píše:
@Pimperelle My máme taky byt na jižní stranu. Loni tu bylo klidně i 31 st. a to jsem měla celý den zavřená okna a zatažené žaluzie… :zed:
Supr, dík za reference.

Pozor na hluk venkovní jednotky, jde o to, kam ji instalujete. Pozor - kontroluje se hluk na hranici pozemku, případně u sousedů. Pokud překročíš limity, máš problém s hygienou. Pokud bydlíš ve střešní nástavbě, v půdním bytu, bude to jednodušší. Pokud dáš venkovní jednotku na balkon, je to už problém a počítej taky s tím, že z ní fouká v létě hodně horký vzduch. Balkon je pak nepoužitelný.
Splitové a multisplitové jednotky se dnes vyrábí téměř výhradně jako inverterové, fixy už nejsou témeř k dostání a jsou vhodné např. pro serverovny.
Toshiba - dobrá značka, mohu doporučit, ale pozor - má už stop-stav. V dubnu objednané splity a multisplity mají dodávku až v červenci! Pokud objednáš teď, do konce léta se ho nedočkáš. Řešit klimatizaci na začátku června je pozdě!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
28.6.16 23:26

Názor

Klimatizaci Toshibu bych raději nechtěl, je to dle mého dost předražená klimatizace design/cena/funkce…Klimatizace jsem viděl v reakitě a vubec mě nenatchla oproti např. Samsung který má mnohem lepší moderní design/cenu/mnohem lepší funkce/prodlouženou záruku… a tak i značka Daikin… No je to co člověk to náozor. Já mám doma Daikina a nemohu si stěžovat na nic. No je to jako našetřit si na auto a odjet s předraženým kolem (ale je to muj názor) :think: Za mne Samsung nebo Daikin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
28.6.16 23:30

Jinak Toshibu jsem měl DVD přehrávač, HDD a oboje těsně po záruce na vyhození, takže :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5972
29.6.16 09:15
@radek80 píše:
Klimatizaci Toshibu bych raději nechtěl, je to dle mého dost předražená klimatizace design/cena/funkce…Klimatizace jsem viděl v reakitě a vubec mě nenatchla oproti např. Samsung který má mnohem lepší moderní design/cenu/mnohem lepší funkce/prodlouženou záruku… a tak i značka Daikin… No je to co člověk to náozor. Já mám doma Daikina a nemohu si stěžovat na nic. No je to jako našetřit si na auto a odjet s předraženým kolem (ale je to muj názor) :think: Za mne Samsung nebo Daikin

O cenách i technice toho vím celkem dost - Toshibu i Daikina jsme schopní dodat ve stejné ceně. Technicky a spolehlivostí je Toshiba na stejné úrovni jako Daikin. Samsung je na úrovni LG a Fujitsu, je to levnější kategorie. Design není všechno. U Daikina jsme už měli problémy s multisplity - záleží na aplikaci a požadavcích. Na náročnější aplikace Samsung dát nemůžeme. Cenově a technicky není lehké porovnávat - splity, multisplity, mini VRV, VRV… technicky vede Daikin, Toshiba a Mitsubishi. LG, Fujitsu a Samsung jsou na tom tak stejně - cenově i technicky - dáváme je na méně náročné aplikace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama