Jakou ochranu použít?

Anonymní
30.7.21 19:08

Jakou ochranu použít?

Zdravím,
potřebovala bych poradit ohledně účinné antikoncepční metody, ideálně nehormonální. S přítelem spolu spíme relativně krátce, zatím jsme vždy používali kondom - ten mi takhle do začátku přijde nejlepší, než si nechat hned předepisovat hormony (ani jednomu nám kondom nevadí). Na internetu je ale hafo diskuzí, kde se ženám podařilo otěhotnět i přes kondom, někdy i bez zjevné příčiny (sesunutí, prasknutí, použití prezervativu až během styku apod.) :nevim: Takže jsem se chtěla zeptat, jakou nehormonální antikoncepci byste zvolily vy, popř s čím byste kondom kombinovaly? :srdce: Docela se mi zamlouvá kombinace kondomu se spermicidním gelem - na gyndě mi byl doporučen konkr. Pharmatex. Je to bez hormonů a aplikací i funkcí je dost podobný lubrikantu. :P Jediné co tak se musí důsledně dodržovat to mytí před i po vodou. Aspoň by ale moje dušička měla o trochu víc klidu než teď, kdy mám tendenci si pomalu po každém sexu hledat těhotenské příznaky. :mrgreen: Mám ale dlouhý menstruační cyklus (kolem 45 dnů), tak se trochu utěšuju, že těch plodných dní je fakt po málu :P
Děkuju všem za rady. :kytka:
A.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1031
30.7.21 19:14

Ty jo já mám nějak v hlavě že se ten gel nesmí kombinovat s kondomem ale jistá si nejsem.
Jsou ještě ty spirály atd, na gynde ti poradí lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 19:16
@Banane18 píše:
Ty jo já mám nějak v hlavě že se ten gel nesmí kombinovat s kondomem ale jistá si nejsem.
Jsou ještě ty spirály atd, na gynde ti poradí lépe.

Tak já se na to ptala přímo gynekoložky a ta mi to doporučila. 8o :think: A myslím že jsem se určitě o gelu zmiňovala. :nevim: Zkusím pohledat ještě. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
6195
30.7.21 19:34

My s manzelem pouzivali kondom a nikdy zadna nehoda. Ono dost lidi ho neumí proste pouzivat.
Jeste muzete behem plodnych dni koncit mimo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
30.7.21 19:37

Ahoj, myslím, že tahle kombinace by mohla být super řešení. Minimálně bych to vyzkoušela. Já našla v pribalovem letáku toto:
Pro zajištění vyšší ochrany můžete společně s přípravkem Pharmatex používat kondom

Já si ten krém koupila taky, ale asi jsem lenoch líná. Vykašlala jsem se na to a používáme jen kondomy. Já četla 90% pozitivních recenzi. Vždy se koukáme jestli neprasknul. Asi jsem založením docela optimista a kondomy mě uklidnily dost. Zatím to funguje 2 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1335
30.7.21 19:43

Ono žádná antikoncepce není 100% účinná. Spermicdní gel byl stejně s něcím. kombinovala - pesar/kondom

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.7.21 19:47
@Anonymní píše:
Zdravím,
potřebovala bych poradit ohledně účinné antikoncepční metody, ideálně nehormonální. S přítelem spolu spíme relativně krátce, zatím jsme vždy používali kondom - ten mi takhle do začátku přijde nejlepší, než si nechat hned předepisovat hormony (ani jednomu nám kondom nevadí). Na internetu je ale hafo diskuzí, kde se ženám podařilo otěhotnět i přes kondom, někdy i bez zjevné příčiny (sesunutí, prasknutí, použití prezervativu až během styku apod.) :nevim: Takže jsem se chtěla zeptat, jakou nehormonální antikoncepci byste zvolily vy, popř s čím byste kondom kombinovaly? :srdce: Docela se mi zamlouvá kombinace kondomu se spermicidním gelem - na gyndě mi byl doporučen konkr. Pharmatex. Je to bez hormonů a aplikací i funkcí je dost podobný lubrikantu. :P Jediné co tak se musí důsledně dodržovat to mytí před i po vodou. Aspoň by ale moje dušička měla o trochu víc klidu než teď, kdy mám tendenci si pomalu po každém sexu hledat těhotenské příznaky. :mrgreen: Mám ale dlouhý menstruační cyklus (kolem 45 dnů), tak se trochu utěšuju, že těch plodných dní je fakt po málu :P
Děkuju všem za rady. :kytka:
A.

Asi bych sledoval plodné dny, mimo ně by měl kondom stačit. V plodném obdobní praktikovat přerušovaný styk, pokud to bude kondomem, tak mi přijde možnost otěhotnění minimální. Kondom sám o sobě stačí, problematické jsou různé „nehody“ s ním. Myslím jako prasknutí, sesmeknutí ap. Takže asi i správná velikost, dobrá kvalita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.7.21 19:52

Ne každému kondom vyhovuje, normálně bez něj dochází přetahování předkožky, kondom toto znemožňuje. Chtělo by vypozorovat, že kondom nemá tendenci sklouzávat, při ochabnutí penisu po ejakulaci dále drží nebo se někdy sesmekne. To chce vypozorovat tyhle detaily, případně vybrat vhodný typ a velikost, kde to bude optimální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 19:58
@Karolína13210 píše:
Ahoj, myslím, že tahle kombinace by mohla být super řešení. Minimálně bych to vyzkoušela. Já našla v pribalovem letáku toto:
Pro zajištění vyšší ochrany můžete společně s přípravkem Pharmatex používat kondomJá si ten krém koupila taky, ale asi jsem lenoch líná. Vykašlala jsem se na to a používáme jen kondomy. Já četla 90% pozitivních recenzi. Vždy se koukáme jestli neprasknul. Asi jsem založením docela optimista a kondomy mě uklidnily dost. Zatím to funguje 2 roky.

Ano, přítel to taky „po“ vždy kontroluje, o existenci nouzové pilulky víme. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 20:00
@Náhodný host píše:
Asi bych sledoval plodné dny, mimo ně by měl kondom stačit. V plodném obdobní praktikovat přerušovaný styk, pokud to bude kondomem, tak mi přijde možnost otěhotnění minimální. Kondom sám o sobě stačí, problematické jsou různé „nehody“ s ním. Myslím jako prasknutí, sesmeknutí ap. Takže asi i správná velikost, dobrá kvalita.

Kupujeme klasické Durexky, normální velikost je prý v poho, ještě se nám s nimi žádná nehoda nestala. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 20:16
@fíkofka píše:
Ono žádná antikoncepce není 100% účinná. Spermicdní gel byl stejně s něcím. kombinovala - pesar/kondom

To rozhodně, jen na gel bych se spoléhat ani nedokázala. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
30.7.21 20:29
@Anonymní píše:
Kupujeme klasické Durexky, normální velikost je prý v poho, ještě se nám s nimi žádná nehoda nestala. :roll:

Kondom jako takový má vysokou spolehlivost, ta čísla, kdy dojde k nechtěnému otěhotnění, to jsou ty různé nehody. V době ovulace by tam šlo tu ochranu ještě zesílit něčím dalším, ať přerušováním, nebo spermicidním gelem, možností je více. Je otázka, jak ty statistiky vznikají, jestli tam počítají i případy, kdy někdo kondom použije opakovaně nebo udělá jinou chybu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 21:06

Kondomy pouzivame cca 9 let (minus obdobi snazeni) a zadne nehody se nestaly, nikdy kondom nepraskl ani nesjel.

• Citovat
  • Nahlásit
30.7.21 21:16
@Anonymní píše:
Kondomy pouzivame cca 9 let (minus obdobi snazeni) a zadne nehody se nestaly, nikdy kondom nepraskl ani nesjel.

Hlavně asi taky nedošlo k nežádoucímu otěhotnění - za těch 9 let. Jinak je omyl si myslet, že při nechráněném styku s ejakulací do pochvy dojde určitě k otěhotnění. U jednoho styku je ta šance relativně nízká.
Selhání kondomů - osobně myslím, že to může být nevhodné používání (opakovaně, špatně nasazené, neopatrné zacházení, kdy dojde při vytahování penisu ke sklouznutí), nějaké nekvalitní výrobky, špatná velikost atd. U správně použitého mi přijde možnost otěhotnění blízká nule, možná lepší jak u HA.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 22:59
@Náhodný host píše:
Kondom jako takový má vysokou spolehlivost, ta čísla, kdy dojde k nechtěnému otěhotnění, to jsou ty různé nehody. V době ovulace by tam šlo tu ochranu ještě zesílit něčím dalším, ať přerušováním, nebo spermicidním gelem, možností je více. Je otázka, jak ty statistiky vznikají, jestli tam počítají i případy, kdy někdo kondom použije opakovaně nebo udělá jinou chybu.

Podle tabulek na WiFi je při chybách uživatelů údajně těhotných až 15 žen ze 100 za jeden rok. Tam se započítává právě to opakované použití, nevyfouknutí vzduchu ve špičce (z toho zapříčiněnné prasknutí), shrnutí kondomu kvůli špatné velikosti aj. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat