Jakou pekárnu?

11.12.07 10:29

Jakou pekárnu?

Ahojky,
zdravím všechny majitelky dom. pekáren. Začali jsme s manželem uvažovat o její koupi.
Pročetla jsem starší příspěvky, a chtěla jsem se zeptat, zda je u pekárny Eta Harmony pořád problém s odlupováním teflonu, nebo zda máte zkušenosti s jinou značkou , která má pečící nádobu z odolnějšího materiálu.
A nebo zda mi můžete třeba doporučit nějakou jinou.
Předem díky za příspěvky a vaše rady :wink:
Ahoj Vavryska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20110
11.12.07 11:27

Hele, co jsem našla :wink:
http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php

… a je tam i hodnocení :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7364
11.12.07 11:33

můžu se zeptat, at to v tom nemusím hleda, které pekárny mají zásobník na semínka, aby se nemusely dosypávat dodatečně?
Třeba u Ety harmony se musí nějaké ingredience dávat až během, že?

Tak prosím nevíte u kerých se nemusí?

Vím, že třeba tahle - http://www.1eshop.cz/…oddeleni.htm , ale patří k těm dražším. Chtěla bych péct s odloženým startem, aby bylo ráno hotovo, takže i to pípání u těch bez zásobníku není úplně žádoucí…

Díkes

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
11.12.07 12:06

Máme Etu Harmony a spokojenost. Myslím, že semínka můžeš klidně nasypat hned, zas takové riziko rozdrcení není, metly pracují něžné :lol: Teflon se neodlupuje, navíc bych řekla, že to je snad ještě něco odolnějšího než teflon na pánvi, není to litina?
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7364
11.12.07 12:31

niki a jak hlasitě pípá, vzbudí mě to po ránu? Nebo spíš mé dítě :twisted: :twisted: :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
11.12.07 12:33

nó, vcelku pronikavě, není to moc příjemný a asi to nejde vypnout,že?
No ale zas jen jednou v polovině hnětení, pak až po upečení chleba…
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.12.07 14:04

Ahoj Niky, a můžu se zeptat jak dlouho jí máš?
Koukala jsem na odkaz co psala Novire, a tam si skoro všichni stěžují na ten loupající teflon :( a na volné háky.
Nechtěla bych jí hned třeba po měsíci reklamovat. Tak pořád vybírám, která by byla dobrá.
Máte někdo zkušenosti i s jinou značkou?
Vavryska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
11.12.07 14:13

Ahojky,
tak já jsem také hrooozně dlouho vybírala pekárnu…asi rok. Měla jsem vybranou nějakou dražší a vždycky mi nakonec bylo líto těch peněz nebo jsme prostě potřebovali něco jiného. Když už jsem měla vybráno jednu od Domo - Bielmeier - asi za 3 tis. (hodně se chválí), tak jsem náhodou narazila na diskuzi, kde holky chválily pekárnu Tesco za 999,– Kč. Tak jsem se náhle rozhodla a šla do toho, protože přece jen těchto peněz by mi až tolik líto nebylo, pokud bych zjistila, že pekárna není to pravé ořechové.
A musim říct, že jsem nadšená. Mám jí asi čtyři měsíce a jede skoro každý den. Manžel miluje chlebík :-) Navíc je výborná na kynuté těsto - tj. dělám teď domácí knedlíky o sto šest :-) Už se těšim, že si letos konečně nevykloubím ruce u vánoček :wink:
Musim říct, že jsem fakt spokojená - má 13 programů a použila jsem v podstatě 3. Nikdy mi žádný nechyběl. Nemá ale ten zásobník na semínka, který preferuješ.. Já také často peči na odložený start a v těchto případech dávám semínka rovnou na začátku mezi ostatní ingredience a žádný problém.. Jediný problém může být s tím pípáním - jednou uprostřed programu a pak na konci.. Nám to neva, protože máme pekárnu v jiné místnosti než spíme.
Vím, že ten zásobník má snad Panasonic - ale stojí asi 4 tis..
Tak ať dobře vybereš!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7364
11.12.07 14:22

petrajdo, má ta tesco odložená start?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
11.12.07 17:36

Má i odložený start - 13 h. Programů má tedy 12 (to jsem se o jeden sekla). Možnost nastavit dvě velikosti chleba 750 a 900 g. Tři stupně propečení kůrky. Je to vlastně pekárna Vega - vyrábí také ETA pod jiným jménem pro supermarkety apod.. V Tescu je to prostě pekárna v Tesco krabici..možná má nějaké číselné označení. Tady je odkaz na tu „Vegu“ a jsou tam i zkušenosti uživatelů ..vesměs spokojenost. http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
972
12.12.07 00:04

Tak to jste me opravdu dostali s tou pekarnou Tesco.. Taky jsme uvazovali o koupi pekarny.. ale zdalo se nam, ze tolik penez dat za vec kterou ani nevime jestli vyuzijem, zbytecne..
V Tescu je to prijatelna cena, a tak jdem do toho.

Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11524
12.12.07 09:38

Já mám ETU VEGA už rok a půl. Peču takřka denně a jede bez závad. Teflon se neolupuje. Myslím, je je to docela dobrá pekárna za tu cenu. Dívala jsem se, že se v akci pohybuje okolo 1000 Kč. My jsme za ni dali 1300 Kč. Velikostně nám zatím stačí, stejně peču jen 500 g chleby. Raději peču častěji a mám ho vždy čerstvý. Jinak v ní dělám i těsto na buchty i těsto na knedlíky. Své zkušenosti jsem popisovala zde :
http://www.mimiangel.cz/…tala_pekarka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
12.12.07 20:43

No, tak to jsem ráda, že má někdo stejné zkušenosti. Ta Tesco je ta ETA VEGA..jen dělaná pro Tesco pod jiným názvem.
Tak přeji, ať jsou spokojené i ostatní!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1190
13.3.08 12:23

Zdravím!
Tak já se nakonec rozhodla koupit pekárnu Bifinett v Lidlu.Má 2 hnětací háky,12 programů,je na max. 1250 g chléb a stála 1111,–.Akce trvá do 19.3. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
14.3.08 00:16

Ahoj,

a už jsi ji zkoušela? Taky jsem nad ní přemýšlela, jen jsem myslela, že má jen jeden hák.

Díky,
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama