Jaký druh antikoncepce doporučujete?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 18:30
Jaký druh antikoncepce doporučujete?

Zdravím všechny, mám na vás dotaz, nedávno jsem začala sexuálně žít a řeším otázku antikoncepce. Používání kondomu zatím v pohodě, ale z dlouhodobého hlediska nic moc. Nejsem úplně pro HA, kvůli jejím vedlejším účinkům, hlavně kvůli tomu přibírání- snad všichni kolem mě s tímto měli fakt problém a to já opravdu nechci. Mám nepravidelnou MS, takže by mi to možná i pomohlo, ale ja se jí chci proste nějak vyhnout. Jaké mate zkušenosti s jinými druhy antikoncepce a jakou byste doporučili? Potřebuji samozřejmě aby byla spolehlivá a hlavně abych po ni nepřibrala- to si nemůžu dovolit :lol: dekuji všem za odpovědi a mějte hezky den :srdce:

Reakce:
Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 09.06.19 18:34

Mam jiz druhou Mirenu (hormonalni telisko) a jsem velice spokojena ;)

berry4
Nadpozemská drbna 28475 příspěvků 09.06.19 18:36

Nehormonální tělísko.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66565 příspěvků 09.06.19 18:41
@berry4 píše:
Nehormonální tělísko.

Jen si nejsem jistá, zda je to to pravé pro někoho, kdo má nepravidelnou MS a začíná sexuálně žít, tedy bude hodně mlaďounký :think:

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 4845 příspěvků 09.06.19 18:50

Zůstala bych u kondomu, jako jediný chrání i před většinou pohlavních nemocí. U pilulek není vedlejší účinek přibírání, ale může být zvýšená chuť k jídlu, kterou si člověk musí ukočírovat. Ale na rovinu, je to to nejmenší, co způsobují. Já už bych to do sebe po vlastní zkušenosti necpala ani náhodou. Antikoncepční kroužek je sice pohodlný, ale velké procento žen po něm ztrácí chuť k sexu. Hormonální tělísko může způsobit to samé a nehormonální dávají jen po porodu, myslím. Pak ještě existují spermicidní gely.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 842 příspěvků 09.06.19 18:50

Kondom, pripadne Pharmatex. To mi ze srovnani rizik a spolehlivosti antikoncepce prislo jako nejspolehlivejsi. Tady na foru je sice snad kazda druha tehotna ze selhani antikoncepce (a to snad vsech druhu), ale nesvitili jsme jim u toho, takze mne osobne ty pribehy prijdou kolikrat dost neduveryhodne. Jinak neni pravda, ze by HA cyklus srovnala - jen ho prekryje a nepravidelna MS se objevi pravdepodobne opet, jakmile antikoncepci vysadis a pak treba zjistis, ze mas problemy s otehotnenim. Osobne bych do HA uz znova taky nesla, vysadila jsem ji pred 10 lety po 5 letech a neskutecne se mi ulevilo :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 19:07

@Afrikana no a já byla těhotná po Pharmatexu, prvni mesic užívání :zed: co náplasti? Nebo to nehormonalni telisko, teď jsou i nějaké kuličky, já nad tím dlouhodobě uvažuji… Ale děti už mám…

terynka006
Závislačka 3608 příspěvků 09.06.19 19:27

Za mě tělísko ale na to jsi asi moc mladá takže nejlíp asi HA :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 20:23

A ten Pharmatex se používá jak a co to je?

liliswift
Nováček 6 příspěvků 09.06.19 20:24

@Afrikana také by mě zajímalo jak ten Pharmatex funguje :lol:

Magdalenamag
Stálice 97 příspěvků 09.06.19 22:09

Mercilon… Absolutně žádné vedlejší účinky a krásne mi srovnala MS.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 842 příspěvků 09.06.19 22:10

Pharmatex jsou spermicidni globule nebo krem - krem se zavede aplikatorem do pochvy, globule se tam pet minut pred akci zastrci a ono to zlikviduje po ejakulaci spermie. My mame globule, sem tam je pouzijeme, jinak frcime na ultratenkych kondomech.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 842 příspěvků 09.06.19 22:11
@Anonymní píše:
@Afrikana no a já byla těhotná po Pharmatexu, prvni mesic užívání :zed: co náplasti? Nebo to nehormonalni telisko, teď jsou i nějaké kuličky, já nad tím dlouhodobě uvažuji… Ale děti už mám…

Ja kdyz cetla, co muze byt vsechno s teliskem za problemy, tak bych do toho nesla :nevim: Naplasti jsou hormonalni, to zakladatelka nechce. K mimcu gratuluju, doufam, ze nam ten Pharmatex bude fungovat i nadale :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.19 08:43

@Afrikana no já právě už nechtěla HA, tak jsme zkusili ten krém, no ale po porodu jsem se teda vratila k HA, tohle už riskovat znovu nechci, 3. dite jsme jednou chtěli, tak prislo driv no, ale 4. Uz bysme nedali…

Já přemýšlím nad těma kulickama no (UIB se to myslim jmenuje), dlouhodobě HA brát nechci, ale náplasti mají tech hormonů nejméně co jsem slyšela

berry4
Nadpozemská drbna 28475 příspěvků 11.06.19 16:22
@j.a.n.i1 píše:
Jen si nejsem jistá, zda je to to pravé pro někoho, kdo má nepravidelnou MS a začíná sexuálně žít, tedy bude hodně mlaďounký :think:

A co na tom tělísko změní? Co je to mlaďounký?

Váš příspěvek
Reklama