Jaký je rozdíl mezi liberálem a libetariánem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Extyexty
Nováček 3 příspěvky 15.01.19 07:48
Jaký je rozdíl mezi liberálem a libetariánem

Ahoj, jaký je mezí tím rozdíl? Já si myslím, že tohle to samé. Jsem totiž anarchistka, ale anarchie se uplatnit nedá tak přemýšlím nad změnou své ideologie, že bych byla libertariánkou. To asi v praxy lze uplatnit.

Reakce:
Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20485 příspěvků 15.01.19 07:56

a potřebuješ být nutně v nějaké škatulce? :think:

Mě osobně přijde tvůj text zcestný už jen proto, jak je to napsáno - přemýšlím nad změnou ideologie, co kdybych se stala libertariánkou? To už předjímá změnu názoru dle nějakýho proudu, né podle sebe.
Co kdyby si byla sama sebou bez ohledu na nějaký zařazení? ;)

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 13957 příspěvků 15.01.19 08:33
@Extyexty píše:
Ahoj, jaký je mezí tím rozdíl? Já si myslím, že tohle to samé. Jsem totiž anarchistka, ale anarchie se uplatnit nedá tak přemýšlím nad změnou své ideologie, že bych byla libertariánkou. To asi v praxy lze uplatnit.

Přiznám se, že jsem netušila, že libertarián existuje. Soustředila bych se spíš na studium češtiny.

pampalin
Závislačka 4303 příspěvků 15.01.19 08:35

@Extyexty Myslím, že když by sis zadala oba výrazy do chytrého Googlu, tak určitě pochopíš, ne? @Mar__tanka1983 Asi je to mladá holka, která má touhu někam zapadnout, což mi ale zase moc nekoresponduje s tím příspěvkem. Ale jinak s Tebou souhlasím. Je důležité být sám sebou a na ostatní se vykašlat.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25832 příspěvků 15.01.19 08:40
@Russet píše:
Přiznám se, že jsem netušila, že libertarián existuje. Soustředila bych se spíš na studium češtiny.

Asi tak. Protože to se v praxI hodí víc :roll:

pampalin
Závislačka 4303 příspěvků 15.01.19 08:45

@Russet Přesně. Taky jsem netušila,že libertarián existuje, v životě jsem to neslyšela.
Ale pokud jsem dobře pochopila, pak libertarismus zavání opravdu anarchií, liberalismus považuje stát nutný k ochraně svobody, libertarismus nee.

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 13957 příspěvků 15.01.19 08:49
@jenny.fields píše:
Asi tak. Protože to se v praxI hodí víc :roll:

Každopádně se to hodí, když bude chtít oslovovat masy písemně :P

silona
Kecalka 177 příspěvků 15.01.19 08:49

Libertarián je ultrapravice, každý ať se stará o sebe, třeba i zrušme policii, ať se každý ochrání jak chce…

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 13957 příspěvků 15.01.19 08:52
@pampalin píše:
@Russet Přesně. Taky jsem netušila,že libertarián existuje, v životě jsem to neslyšela.
Ale pokud jsem dobře pochopila, pak libertarismus zavání opravdu anarchií, liberalismus považuje stát nutný k ochraně svobody, libertarismus nee.

Na Wikině píšou, že může vyústit až k anarchii. Já ani nevím, v jaké ideologii se nacházím, ale nejspíš nejsem vyhraněná :mrgreen: A škatuli nepotřebuji.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 15.01.19 09:09

@Extyexty jak to myslíš, že to jde v praxi uplatnit? Ideologii nemůžeš uplatňovat. Nebo to myslíš tak, že se nebudeš chovat podle toho, jak to cítíš, ale zjistíš si, co by takový libertarián udělal a podle toho se zařídíš? To si děláš legraci.

Premek_Orac
Závislačka 4664 příspěvků 15.01.19 09:25

@Extyexty Ahoj,
jak se v praxi tvůj anarchismus projevuje?
Jinak tě pochválím, je fajn, že o věcech přemýšlíš, což tě vlastně dovede vždy do blízkosti nějaké filosofie. Je to dobrý předpoklad k tomu, že najdeš sama sebe, byť to třeba bude mimo definované směry.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20485 příspěvků 15.01.19 09:33

@pampalin právě, anarchistka, co má potřebu někam patřit, nějak se jakože „onálepkovat“ ;) to je trochu oxymoron…
Na jednu stranu tu potřebu chápu (svým způsobem sem jí ve dvaceti taky měla), na druhou stranu, právě proto, že se sama považuje za anarchistku, bych čekala, že to bude mít víc v paži ;)

Já sama to nemám ráda, tyhle škatule, protože srdcem asi nejvíc tíhnu k punku :mrgreen:, na druhou stranu mě neskutečně krká, že by se pak ode mě na základě tý škatule něco očekávalo - případně neočekávalo…
Jenže z „fuck the system“ sem už vyrostla, nenosila sem nikdy pyramidky ani číro (i když podholený vlasy mám) :D a muziku poslouchám od padesátek přes punk nebo Oi třeba až k opeře :P
Já sem punk hlavně tím, že je mi upřímně kdesi, co si o mě kdo myslí, a dělám si co uznám za vhodný :pankac:

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Absurdistán jménem Most!: Tohle je reálný Luďan, zatím si vystačí bez dotací

Vidí tvůrci seriálu Most! do budoucnosti? Zdá se, že ano. V seriálem... číst dále >

Zavřená komnata Jitky Zelenkové: Proč zůstala na „stará kolena“ úplně sama?

Láska k jednomu muži dostala zpěvačku Jitku Zelenkovou (68) až na samé dno.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >