Jaký kočár si mám pořídit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Luciště
Kecalka 260 příspěvků 10.11.09 22:07
Jaký kočár si mám pořídit?

Ahoj!! Tak mě ještě čeká koupit kočárek. Hrozně jsem se na to těšila, ale když vidím tu nabídku vůbec netuším jaký vybrat. Holky podle čeho jste si vybíraly vy? Vůbec nemam tucha co je kromě barvy důležité :-) Ptala jsem se holek co mají trojkombinaci, ale nejsou z toho úplně odvázaný. Ani se ještě neorientuju v těch značkách. Přemýšlela jsem o Peg Perego, ale kdyz jsem videla tu maličkou korbu, tak nevím. Taky se mi docela líbil Quinny, ale já fakt nevím. A manžel chce čtyřkolku, že prý 3. je jen modní hit. Já zase měla představu o trojkolce..... Áááách jo, prosím, poraďte mi alespoň pár tipů na co se zaměřit a jakou máte vy zkušenost!! Díííky, Lucka

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
jizvíková
Extra třída :D 12681 příspěvků 10.11.09 22:12

barva neni dulezita
dulezite je polohovani zad a nohou
pak jestli chces korbu po a proti smeru jizdy
pak jak jste veliky, jak moc polohovat rukojet
kolik ti unese kosik
jak velka je hluboka korba
jak je odpruzenej kocar
jaka jsou kola
ja mela vybranou teutonii cosmo, lehka, pekna, dobre manipulovatelna, ale cekame dva, takze zmena

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 10.11.09 22:19

Ahoj.Mám 2 děti,pokusím se Ti dát aspoň pár tipů.

Pro první dítě jsem měla kočárek trojkombinaci Tako.Už bych ji nikdy nechtěla.Je to těžké,obtížně se s ním manipuluje.Taky dlouho nevydrží.Po pár měsících užívání jsme utahovali nýty,asi po půl roce se nám nějak vyhla rukojeď,nešel řídit.Navíc,tento kočárek musíš držet oběma rukama.

Na druhé dítě jsem měla prvního půl roku kočárek Patron Bohemia,starší typ.Původně jsme chtěli koupit nový hluboký kočárek Roan Marita,ale tento jsme podědili,ve výborném stavu,tak jsme si ho nakonec nechali.Byl prostorný,úplně něco jiného dneš ty dnešní moderní quinny apod.Po půl roce jsme koupili sporťák zn.Dema,malé je rok,je prostorný,pře­hazovací rukojeď,polohovací do úplného lehu,zateplený nánožník.Malá se v něm i vyspí,když je potřeba.

Jinak trojkolka je záležitostí módy,je nestabilní-zkušenosti kamarádky.

Rozhodně bych doporučovala hluboký kočárek,je lehký,prostor­ný,ovladatelný jednou rukou,to žádná,ani moderní troj nebo čtyřkombinace není.Když vidím Ty namačkaný děti,je mi jich líto.Má dcerka je ve sporťáku přivázaná klasickými koženými řemínky,i stojí.

Dále musíš zvážit,jestli bydlíš na vesnici nebo ve městě,kam budete chodit na procházky,jestli budete jezdit MHD,velký nákupní košík,jestli jezdíte často autem.

Drogheda
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 10.11.09 22:22
jizvíková píše:
barva neni dulezita
dulezite je polohovani zad a nohou
pak jestli chces korbu po a proti smeru jizdy
pak jak jste veliky, jak moc polohovat rukojet
kolik ti unese kosik
jak velka je hluboka korba
jak je odpruzenej kocar
jaka jsou kola
ja mela vybranou teutonii cosmo, lehka, pekna, dobre manipulovatelna, ale cekame dva, takze zmena

Jo jo, uplne souhlasim.

Jeste zalezi, jak casto budete kocar brat do auta… tzn, jak snadno se kocar sklada a jak je po slozeni velky.

Taky jestli jsi z mesta ci z vesnice.. kudy budes jezdit. Jestli terenem, tak je 4kola urcite lepsi.

My mame 3kolu Teutonia spirit S3 - chteli jsme mit tu volbu po i proti smeru jizdy, coz vyber znacne zuzi. Obecne jsou trojkolky min stabilni, ale uz jsem si zvykla a v Treboni to drandime i po dost nerovnych cestach z hraze .. no clovek musi pocitat s tim, ze je to min stabilni, ale uz jsme sjezdili ledacos.. a mezi regalam se manevruje uplne krasne.. :-)
A ovladani jednou rukou nam jde krasne.. kolikrat uz jsem to vyuzila, hlavne v lete se zmrzlinou :-)

Drogheda
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 10.11.09 22:27

Jeste, co se tyce treti kombinace (autosedacka na podvozek), myslim si, ze to rozhodne neni nutnost. My to vyuzijeme tak 1× tydne a urcite bychom se bez toho obesli.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 10.11.09 22:29

Ja bych se jen zastala trojkolek, ovladam jednou rukou, kdyz jsem zkousela zatocit se ctyrkolkou, tak jsem nechapala, co s tim mam delat.

Kompromis mezi ovladatelnosti trojkolky a stabilitou ctyrkolky muze byt ctyrkolka s nataceci predni napravou.

Tezky kocar neni na skodu, pokud ho nebudes denne skladat do auta, vynaset do schodu nebo ho vynaset do vysokopodlazniho busu a nemas v dohledu zadny kopec.

Polohovani do lehu je dost dulezite, hlavne pokud bys musela dat do sportaku nesedici dite.

Dobry je cestovni system, kam jde naklapnout i autosedacka.

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 10.11.09 22:30

Ještě ber v úvahu kdy se má mimi narodit s ohledem na velikost korby. Tu používáš tak půl roku a jestli Ti to vychází až na léto (ten 6.měsíc), není potřeba extra velká, nepotřebuješ mít místo na fusak+už relativně velké dítě. Taky záleží kde žijete, jestli budete kočárek často někam nosit (váha), terén, kde budete jezdit (kola).Dobrá je i možnost nasazení autosedačky na podvozek.
My máme trojkombinaci Jané slalom a využili jsme vše ku spokojenosti. Ale nemůžu srovnávat s jinými a měli jsme štěstí na drobné dítko, které se do autosedačky vešlo v pohodě do roka (je dost úzká).

janac
Závislačka 3138 příspěvků 10.11.09 22:30
Jana206 píše:

Jinak trojkolka je záležitostí módy,je nestabilní-zkušenosti kamarádky.

8-o 8-o :-D

jak se jí projevovala ta nestabilita??

Trojkola má tu krutou výhodu že ji ovládáš jednou rukou.
Ani za nic bych nešla do 4kolky.

Já mám levnou trojkombinaci (v-cross)a až na detaily jsem spokojená.

Mám únorče, do sportaku jsme šli někdy v srpnu a věřím že po zimě přesedláme na golfáč.

Pokud čekáš dítě tak, že bude muset být přes zimu v korbě, počítej i s tím.

Co bych vyžadovala já je : polohování v korbě, regulace houpání, možnost otočení sportáku proti směru jízdy, dobře umyvatelný vnitřní prostor kočáru a obecně bych se zaměřila spíš na sporták (pokud půjdeš do trojkombinace). Ty bývají často odfláklé.
Pak jak píšou holky, košík..atd..

No a taky hlavně co od kočáru čekáš a kde jezdíš - budeš jezdit denně, nebo jen občas, po asfaltu, kostkách nebo v lese atd..tagle bych mohla pokračovat do rána…

:dance: tak hodně zdaru!

AnastazieB
Echt Kelišová 8413 příspěvků 10.11.09 22:32

Pro mně je hlavním kritériem váha. Budu potřebovat s kočárem do MHD a nesnáším prosit o pomoc, takže ho budu muset utáhnout sama. A navíc bydlím ve městě, takže nepotřebuju terénní. Zatím mám vybranej TFK Buggster.
Musíš si ujasnit co od něj očekáváš a podle toho vybírat :wink:

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 10.11.09 22:39

A taktéž se zastávám trojkolek, řídím jednoruč běžně, i když byla hluboká korba. A neměla jsem pocit, že by v něm byl malý namačkaný.

zuzulenda
Závislačka 3910 příspěvků 10.11.09 22:41
:mavam:

Příspěvek upraven 12.12.11 v 15:50

Keit
Ukecaná baba ;) 1470 příspěvků 10.11.09 22:43

Jizvíková to napsala krásně… Kritérií je hodně, zkus napsat na co kočárek chceš, zkusím ti poradit pár konkrétních tipů. Svůj jsem vybírala poctivě a pořád pokukuju co je nového i kvůli tomu, že vybítám golfáček. Jinak mám stejně jako Drogheda Teutonii Spirit S3 HB a mám stejné zkušenosti. Stabilitu má na tříkolku velmi dobrou a v přeplněných autobusech v Praze se s ním krásně otočím na malém prostoru.
Jezdím hlavně jednou rukou!

Velikost korbičky nám bohatě stačila - Magda je lednová, do konce zimy se krásně vešla s fusakem, pak do 7 měsíců jezdila spokojeně v korbičce a pak šupky do sporťáku. V korbě nic neviděla, tak se už zobila když nespala a díky tomu, že sporťák jde do úplného lehu, jde otočit tak že na mimi vidím a především - záda sporťáku jsou pevná - mohla tam ještě v době kdy dávno neseděla.
Tady je docela hezký článek, je tam vše co si musíš rozmyslet. Pak písni a pokusím se ti ještě poradit konkrétněji :) Mě to baví :oops: http://www.eshopbaby.cz/…-kocarky-19/
Kdy vůbec čekáte mimi?

Luciště
Kecalka 260 příspěvků 10.11.09 22:46

No jo, taky chci mit 2 a porad si rikam, ze ten kocar co vyberu, tak ho vybiram i pro druhe. Je to divny?! Vydrzi mi? Pisete, ze kupujete pote golfac? Hmm, takze zvazit, jestli hlubokej a pak samostatny golfac… Tedaaa, to bude neco 8-o . Diky moc za tipy, jdu to studovat. Jsem z Prahy, takze me ceka MHD a prazske chodniky. Decko prosincovy, takze fusak na zacatku. Hele a ted me napada, je neco, z ceho jste se na kocaru treba zklamaly? CO byste ted vybraly jinak? Kamaradka treba rikala, ze hrozne chtela korbu a pak kdyz se s ni porad nekde stehovala, tak litovala, ze nekoupila radeji vlozene luzko?!?! :roll:

Luciště
Kecalka 260 příspěvků 10.11.09 22:55
Keit píše:
Pak písni a pokusím se ti ještě poradit konkrétněji :) Mě to baví :oops: http://www.eshopbaby.cz/…-kocarky-19/

Diky za nabidku i za odkaz, jdu se na to podivat.
No, chtela bych snadnou manipulaci, chtela bych s nim jezdit po meste. Obcas i do prirody, ale mesto bude bohuzel hlavni. Do auta obcas. Korbu bych chtela vetsi, vsude kolem slysim, jak uz od 3m dite drhne nohama o kocar :lol:
Vlastne ani netrvam na trojkombinaci, protoze nejsem zastance ditete v sedacce a autem budeme jezdit spise vikendove. A kdyz vidim, co vsechno se resi u golface, tak mi prijde docela fajn si ho pak vybrat az podle potreby…

janac
Závislačka 3138 příspěvků 10.11.09 22:57

Ahoj Luci,o golfaču jsem psala asi já. Až malý bude pořádně ťapat (a bude hezky) prdím na sporták a budou stačit golfky. Je teda fakt, že jsme v golfáču byli už teď v létě..Ale zase na zimu je potřeba aby byl víc chráněnej…

No čeho se vyvarovat - to máš těžký, kočár je spotřební zboží a bez ohledu na cenu může mít kaz.

Rozhodně bych nakupovala v kamenném obchodě s doporučením. Páč je sice fajn že máš nárok na reklamaci, ale být měsíc bez kočáru je dost pakec.

Poptej se mamky a tchyně jak jste byli velcí, pravděpodobně budete podobní. Kamrádka si takle koupila sice krásný Mutsy (urban r.)ale holka se ji do sportaku nevleze, na druhou stranu kamarárce v Jedoline kluk totálně plave…

hm, pošlu ti SZ..

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Taxikář si myslí, že vezl vrahy pumpařky Jany. Vytáhli na něj pistoli!

Nemilosrdná poprava usměvavé pumpařky Jany děsí nejen celé Mělnicko, policie... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >