Jaký kočár pro 2,5leté děcko?

482
26.9.20 09:40

Jaký kočár u 2,5 letého děcka?

Ahoj holky, můžete poradit jaký kočár by byl nejlepší na tohle sychravé období? Měla jsem takový univerzální, dobrý, ale odešly mi brzdy a ke všemu upadlo kolo, takže konečná :? Přez léto jsme měli golfky, jsou super, ale na podzim zimu nepřichází v úvahu… Malému je 2,5 a nový kočár, si myslím, nemá cenu. Potřebovala bych poradit, jaký máte vy? Koupovat nový, nebo starší? Jaký typ? Já bych byla spíš pro starší, určitě lehčí, dost cestujeme. Díky za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4809
26.9.20 09:49

Žádný nebo z druhý ruky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
553
26.9.20 09:52

Na co kočár u takhle velkého dítěte? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
476
26.9.20 09:52

Já mám baby monsters compact. Jde dát úplně do lehu, je odpružený, prostorný, váží jen 7,5 kg, po složení je navíc skvěle skladný. Pár kousků je na bazosi i s celou zimní výbavou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
724
26.9.20 09:55

Nový určitě nekupuj, pokud teda neplánujete další dítě. My máme od narození druhého syna Joie Mytrax, což je takový ten sporťák, na který se zvlášť kuouje korba a jsme spokojeni. Golfky vůbec kupovat nebudeme, protože je lehkýa velmi dobře skladný (žijeme na vesnici, takže skládám a rozkládá téměř každý den). Kamarádky mají Britax a Petite mars a jsou také velmi spokojene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17037
26.9.20 09:58
@Prigionia píše:

Jsou děti, co kočár potřebují i po třetím roce. Chodí pomalu a pokud s nima člověk potřebuje někam dojít, tak je to nejrozumnější řešení. Já zas nechápu ty trendy sebrat kočár sotva dítě začne chodit.
@Mauša5218 já bych šla do Britaxe, jsou to držáky a v bazarech jich seženeš spoustu. Nebo Joie Litetrax.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3498
26.9.20 09:58

Žádný. Nožičky a odrážedlo. Že se kočárek rozpadl, bych vzala jako znamení, že je čas ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
26.9.20 10:03

My měli Valco Snap 4. Prostorný, lehký, skladný. Je hodně oblíbený, takže určitě bude na bazarech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26668
26.9.20 10:09

Já jsem měla do 3 let syna Britax a Quinny Speedi (to už je tedy historie), ale oba kočárky super, prostorné a oba projely vše.
Pak jsme ještě měli cyklovozík a dlouho jsme ho používali na pěší tůry. Projel vše a prcek tam měl pohodlí.

@Prigionia píše:
@Whitedog píše: Žádný. Nožičky a odrážedlo. Že se kočárek rozpadl, bych vzala jako znamení, že je čas ;-)

Každé dítě je jiné, každá rodina žije jinak. Navíc dítě může mít nějaký problém (vysoká nemocnost, problémy s nohama, dysfázie, autismus, opožděný vývoj…).
My denně chodili cca 8 km do školky a zpátky. Jednou to zvládl. Když jsem nutila obě cesty, budil se v noci s bolestí nožiček… Nemám auto, takže vše po svých.
Kdybych věděla, co vím teď vykašlala bych se na chytré rady okolí a nechala bych kočár klidně ještě další rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1824
26.9.20 10:17

Koukni na sporťák Britax. Syn se tam krásně vejde  :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8168
26.9.20 10:22

Máme Bugaboo Cam… malá v něm jezdí ještě i teď někdy. A to má skoro 4 roky.

Chápu i ty blbé kecy, proč kočár pro tak velké dítě. To mají buď lidi, kteří sedí neustále na pr.deli doma, nebo mají dítě, které vydrží v nosítku/krosně…
U nás to není ani jedno. Jsme pořád někde. Celodenní pochoďáky všude možně. A 20 km za ten den dítě fakt nedá. Ani pěšky, ani na odrážedle apod… V krosně nevydrží, takže kočár je super kompromis.
Nebo když někam spěchám, je pro mě pohodlnější dítě naložit a jedem.
Kolikrát se taky setkáváme s pohoršenými pohledy zabedněných lidí, ale je mi to fuk. ;)
Ať se každý stará o sebe.

A teď právě přemýšlím, zda kočár prodat. Nebo ho ještě nechat doma. Kdyby náhodou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13845
26.9.20 10:24
@Prigionia píše:

S prví dcerou jsem to nechápala taky. Ale mladší dvě v tomhle věku v kočárku běžně spaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
482
26.9.20 10:24

@Janli Mrknu na oba, díky! Často jezdíme opravdu štreky, spousta přestupů a navíc si mrňous potřebuje schrupnout, nedovedu si představit, vláčet ho bez kočáru. Chodí rád, ale svým tempem, takže když někam spěchám, je potřeba jít svižně a kočár potřebujem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
254
26.9.20 10:25

@Whitedog odrážedlo do deště a sněhu? :lol: taky dobrý :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
724
26.9.20 10:26

@Billi vidím to stejně. Moje neteř neměla ani žádný fyzicky problém nebo nemoc, ale byla hubená a slaboucka (málo jedla), takže prostě delší trasu ani neušla. A než aby ji ségra tahala na ruce (ségra má 50 kg), tak měly kočár téměř do pěti let. A známá má holčičku, která ji dodnes v kočárku v poledne spí a to už ji teď v srpnu bylo šest. Prostě se jí tam spí líp než v postylce :D Je to volba každého rodiče. Můj první syn nechtěl být v kocare už od prvních krucku a druhý se vozí moc rád (v listopadu mu budou dva).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama