Jaký máte názor na bezdomovce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vejilka
Závislačka 4705 příspěvků 19.12.17 19:45
Jaký máte názor na bezdomovce?

Ahoj holky, asi budu za zlou, ale já mám z nich docela strach. Vím že plno lidí se dostalo na ulici nešťastnou náhodou, ale přesto nemám dobrý pocit, když třeba projdu kolem někoho takového. Tento týden se mi stalo, že jsem prošla kolem jednoho a pán mě poprosil o nějaké drobné. Když jsem řekla že nemám, začal být agresivní, sprostě mi nadával a kousek šel i za mnou. Naštěstí šel nějaký pán, který na něj zavolal policajty a nejdřív mu vynadal. Neříkám, že jsou třeba všichni stejný, ale pořád mám takový ošklivý pocit a neumím si představit, kdyby nikdo nešel 8o Začínají mrazy, budou chtít do tepla…
A tak bych se chtěla zeptat, jestli mají třeba od nějakých organizací zařízené třeba noční přespání zdarma, nebo jsou fakt venku i přes noc. A stalo se vám něco podobného?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

Avele
Závislačka 2782 příspěvků 19.12.17 19:48

@vejilka Ano, jsou agresivní, protože velmi často jsou to alkoholici nebo drogově závislí. Já se jim teda vyhýbám obloukem. Byla jsem svědkem incidentu, kdy bezdomovec škemral o peníze, paní mu nic nedala a on jí napadl. :?

smurfka
Nadpozemská drbna 29932 příspěvků 19.12.17 19:49

Bezdomovcům peníze nedávám..párkrát jsem nabídla jídlo a s tím mě poslali do zadele, že chtějí prachy ( no na co asi že.. :zed: )
Ano organizace jsou, ale bohužel pro bezdomovce tam přijímají jen střízlivé lidi a nesmí jim tam pít…takže tam raději nikdo nejde ( nebo teda pár jich tam je, ale většinou tam narváno není )..

smurfka
Nadpozemská drbna 29932 příspěvků 19.12.17 19:50

Jinak je teda už moc nepotkávám..v mís­tech kde se více zdržují se vyhýbám, a sem tam ve středu města když je, tak si nic nedovolí, když je kolem hodně lidí..

baracudas
Ukecaná baba ;) 1954 příspěvků 19.12.17 19:51

Nevím, jestli budu za zlou nebo ne, ale jsou to úplně zbyteční lidi. Kdyby postupně pošli, tak by se nic nestalo. Nešťastná náhoda…no nevím. Já s nimi pracovala deset let. Možná ze mě mluví syndrom vyhoření, když jsem pochopila, že nikdo z bezdomovců ve skutečnosti pomoct nechce. Nechtějí se podřizovat jakémukoli systému. Nechtějí chodit do práce a tím si vydělat na bydlení, nechtějí chodit přespávat do azylových domů a být v noci střízliví, nechtějí docházet na úřady v termínech a tím plnit povinnosti, které by mohly pro mnohé znamenat možnost nájemního bydlení. Raději ze sebe dělají oběti společnosti a pláčou nad tím, že je snadné stát se bezdomovcem. Neříkám, že je to nějak zvlášť těžké, ale jsou to většinou alkohol a dluhy co je dostane na ulici. Alkohol se dá řešit, pokud je vůle a za první pokut od MHD taky nikdo výpověď z nájmu nedostane. Takže za mě, nebojím se jich, jsou to ubohé trosky. Vnímám je jako odpad společnosti.

vejilka
Závislačka 4705 příspěvků 19.12.17 19:52
@Avele píše:
@vejilka Ano, jsou agresivní, protože velmi často jsou to alkoholici nebo drogově závislí. Já se jim teda vyhýbám obloukem. Byla jsem svědkem incidentu, kdy bezdomovec škemral o peníze, paní mu nic nedala a on jí napadl. :?

To je hrozné a jak to dopadlo? Zavolali se policajti? Já mám ještě teď hrozný pocit.To ještě že jsem nebyla se synkem(2,5).Oni se mají ve vězení přeci jen lépe, než venku v mrazech, tak aby teď nezačali páchat TČ o to víc :(

Avele
Závislačka 2782 příspěvků 19.12.17 19:54

@baracudas Napsala si to hodně tvrdě, ale mluví z tebe osobní zkušenost. A musím teda říct, že jsem si bohužel myslela, že to tak nějak je. :?

enyf
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 19.12.17 19:54

Taky z nich nemám dobrý pocit, obzvlášť když za mnou přijdou a chtějí prachy. Přesně jak píšeš. Je to otrava. Bohatší lidi ráno nasednou do auta, projedou branou na ulici, dojedou do práce nejlépe na oplocené parkoviště a s žebráky se ani nesetkají. Kdežto my, co cestujeme do práce pěšky, nebo MHD, musíme snášet požadavky na své peníze, a to jen proto, že se do té práce musíme obléct tak, abychom vyloženě neodpuzovaly okolí, i když jinak musíme třebas obracet každou korunu, ale protože vypadáme slušně, tak vypadáme, že máme peníze, co se dají vysomrovat. To je ironie no.

Jinak přístřeší pro ně obce zajišťují. Jsou i programy pro návrat do normálního života. Takže možnosti mají.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16725 příspěvků 19.12.17 19:55

V globále je mi jich líto, obvykle se na zcestí dostanou díky kombinaci nezodpovědnosti a životní smůly - naivity, neinformovanos­ti…Ale často jsou již zválcovaní různými závislostmi a nemají moc vůle, motivace ke změně. navíc tomu nenahrává ani současná legislativa, která třeba zadlužené lidi demotivuje.
Nevím, co od nich čekat a držím si je od těla, mám strach. Nicméně manžel kdysi koupil jednomu na Hlaváku párek v rohlíku a chlap bych rád.
co se týče přísřeší v mrazech, tak jsou různé azyové domy, kam se můžou uchýit. Stojí to však nějaké peníze a musí dodržovat disciplínu, nechlastat a pod.

Avele
Závislačka 2782 příspěvků 19.12.17 19:58

@vejilka Naštěstí nic vážného - jen jí nějak strčil, bylo kolem hodně lidí a tak kolem jdoucí muži zasáhli.

Uživatel je onlinematkabagristy
Vesmírná mluvilka 33256 příspěvků 19.12.17 19:58

Máme bezdomovce dlouholetého kámoše, je svobodný, kašle na daně, hypotéky a podobné číčoviny. Pohybuje se po světě podle počasí a možností bezpracné obživy. Já bych to nedala, ale on je opravdu svobodný.

Detsa
Extra třída :D 10964 příspěvků 19.12.17 20:00

Je to teda trochu drastický, ale s nadhledem to todle docela vystihuje Odkaz

Tereza1986
Kelišová 6747 příspěvků 19.12.17 20:02

Nešťastnou náhodou se nikdo na ulici nedostane.Za mně odpad společnosti a je mi líto peněz, které padnou na jejich pobyty na záchytkách a v nemocnicích. Nikdy jsem jim nedala ani korunu. A teda lituju všechny policisty, doktory apod. za to, že se tím musí zabývat.

Uživatel je onlinematkabagristy
Vesmírná mluvilka 33256 příspěvků 19.12.17 20:02

@pe-terka já nedávno na nádraží koupila 2 párky v rohlíku, bo byly za cenu jednoho. Nabídla jsem ho hlasitě kámošům v hospodě, přihlásil se o něj cizí člověk, asi hladový. Desetikačka našla svůj cíl.

pikola
Neúnavná pisatelka 19424 příspěvků 19.12.17 20:05

Nedávám nikomu peníze, navíc si taky myslím, že kdo v dnešní době chce tomu se dostane od státu pomoc nebo od různých organizací, zbytku je to jedno. Jejich vina.

Příspěvek upraven 19.12.17 v 20:06

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >