Jsme zlý národ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pavlinka77
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 17.12.17 23:16
Jsem zlý národ?

Asi se tohle téma přes Vánocemi moc nehodí ale možná právě, že jsou ty Vánoce mě to napadlo.

Myslite si, že je většina lidí zlá?
Každou chvíli potkávám lidí, co řvou na prodavačky, nadávají má řidiče v MHD, nadávají na úřadech Apod.

Dělám v zaměstnání s lidmi co mají dluhy, insolvence, exekuci Apod. Většina jen řve, hádá se, lže Apod. :zed:

Když vidím malou do školky, polovina rodičů nepozdravi natož děti.
Na hřišti jsou děti, které berou ostatní bábovky, neposlouchají atd.

Manžel mě utěšuje, že je to tím co dělám a vidím jen ty špatně příklad, že většina je hodná a slušná.

Ale já mám pocit, že hodně lidí si zvyklo věci si vyřvat.

Asi jsem vážně pesimista, ani nevím proč se ptám zde, ale zajímal by mě názor ostatní.

Máte pocit, že je více dobrých lidí nebo naopak?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 17.12.17 23:21

Já to vidím stejně, přijde mi, že každýmu jde jen o sebe a málokomu na někom záleží, inv rámci rodiny. Každej jen na svým písečku, ne tak aby někdo měl něco lepšího :zed: Přijde mi, že v této době jsou lidi fakt jen zamindrákovaní sebestřední bIbečci… asi doba no…

Kassy
Závislačka 3299 příspěvků 17.12.17 23:22

@pavlinka77: Podle mě je „zlý“ moc silné slovo. Zlý je člověk, který ubližuje druhým pro vlastní potěšení nebo prospěch. Tihle lidi, co popisuješ, to většinou dělají z frustrace. Jim samotným se něco nedaří a potřebují si nějak uvolnit negativní emoce. A děti, které berou druhým na hřišti bábovky, to je snad úplně jiná kapitola, ne? Ty se teprve učí fungovat ve společnosti i ovládat své emoce a touhy a nazývat je zlými proto, že ještě úplně nechápou a nezvládají dodržovat normy a pravidla, která jsou pro ně leckdy složitá, je dost tvrdé hodnocení.

Uživatel je onlinesediza
Ukecaná baba ;) 1643 příspěvků 17.12.17 23:23

Myslím, že je to půl na půl. Bohužel ti lidé neví o tom, že se chovají zle. Já si vždycky uvědomím to, že polovina národa jde cestou zla podle toho, koho volí -kdo je jim sympatický. Komunisti. Okamura, který kolem sebe šíří nenávist a zlo a podnecuje to stejné i v lidech. Babiš, který lže a hájí jen své zájmy-ale tam to asi není o zlu. Jen naivitě a lidské hlouposti věřit jednoduchým heslům. 100× omílaná lež se pak nakonec stane pravdou.

Emimin7
Echt Kelišová 9361 příspěvků 17.12.17 23:33

Podle me je kazdy clovek zly, akorat ne kazdy se navenek jako zly projevi.

Heivka
Závislačka 3239 příspěvků 17.12.17 23:39

Ne, nejsme zlý národ, jen ti špatní jsou víc vidět. Když jsme jednou potřebovali zdravotní posudek od soudního znalce tak jeden si za to nic neřekl, jen že peníze nejsou všechno. Nedávno jsem na parkovišti při couvání drcla do jiného auta, neměli jsme ani škrábnuté nárazníky a paní místo aby mě seřvala na tři doby tak mi ještě popřála hezké svátky. Já když můžu tak se zastavím na kus řeči s místníma babičkama, některé jsou milé a ráda jim věnuji chvilku toho času, mě to nic nestojí a ony mají radost, pohladí si psy a pokusí se popovídat s mým synkem (marně on mluví nějakou neznámou variantou čínštiny), těm co nejsou milé se vyhýbám (bohužel jich většina bydlí v našem vchodě) nervy mám jenom jedny.

zrcadlo
Kelišová 6956 příspěvků 17.12.17 23:43

Ať chceme nebo ne, tak národ začíná u jednotlivce. Já chci prožít spokojený život, tak se obklopuju lidmi, kteří umí být šťastní, mají srdce na pravém místě, takže můj mikrokosmos (rodina a přátelé) funguje naprosto skvěle. Když jsem chtěla v listopadu zarezervovat dárek jako Ježíškovo vnouče, tak v projektu bylo 97% dárků rozebraných; když jsem vezla do blízké minizoo bedny s posbíranými jablky, potkala jsem se tam s dalším dárcem; ve školce zdraví 90% rodičů; když se v obchodě na pokladní mile usměju a vyzvu svoje dvouleté a čtyřleté dítě k pozdravu a obě sborově řeknou „dobrý den“, tak se 90% pokladních hezky usměje zase na nás a většinou přidají i milé slovo dětem.
Myslím si, že lidem chybí možnost zastavit se a uvědomit si základní hodnoty, svět nás tlačí do spirály spotřeby a nutí nás hnát se za nesmysly. Ale poměr hodných a zlých je podle mě úplně stejný.
Je jen na nás, co budeme vyzařovat a co se nám bude vracet (můj manžel se taky chová jinak, když mu otevřu dveře naštvaná a hned chrlím, co děti zase vyváděly, než když ho přivítáme v klidu a bez stížností).

Knihomyš
Extra třída :D 10548 příspěvků 17.12.17 23:49

Nemyslím si, že by lidi byli většinou zlí.
Většina toho ošklivého chování pramení spíš ze stresu a únavy (řvaní po ostatních), špatné výchovy (nezdravení), případně z hlouposti (dluhy). A lhaní je často ze strachu.
Určitě existují i vysloveně zlí lidé, ale řekla bych, že u těch se to velmi často na první pohled takhle nepozná…
S tím vyřváním je to ještě trochu jiná věc - pokud požaduji něco, o čem si myslím, že na to mám nárok, tak sice vysloveně neřvu, ale prudit dokážu neskutečně :think: A přitom se za zlou nepovažuji.

Jinak hodně záleží na tom, po čem se člověk dívá - pokud máš nějaké chmury, tak prostě vidíš to horší. Kdesi jsem četla doporučení napsat si každý den tři věci, co mě potěšily a v chmurných chvílích si to číst. Sice jsem to nikdy dlouhodobě nezkoušela, ale přijde mi to pěkné.

Ollik
Kecalka 245 příspěvků 17.12.17 23:49

To záleží na okolnostech. Ale když někomu hrozí exekuce chápu, že může mít problém se sebeovládáním. Každopádně mi spíš připadá, že jsi popsala hulváty a nevychovance. Ty bohužel potkávám často :D Ale každého asi někdy napadlo něco nepěkného. To ze mě ještě zlého člověka nedělá. Doufám :D
Jinak zlý je pro mě třeba vrah nebo někdo hodně nepřející. Ostatní exempláře jsou pitomci :D

Heivka
Závislačka 3239 příspěvků 17.12.17 23:52

@Emimin7 Tady se nabízí jedno krásné přísloví: „Podle sebe soudím tebe.“ :kytka:

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 40435 příspěvků 17.12.17 23:53

Asi je to i o tom kdo se s kým stýká ;). Ted jsem jedna na úřadu, slušně o něco jsem požádala a paní taky na mě slušně a i řekla co a jak uspíší aby to vyšlo do určitého data :palec: Opět je to jen o lidech a rozhodně to neberu tak že jsou všichní špatní a zlí ;)

Uživatel je onlineAnna766
Hvězda diskuse 72083 příspěvků 17.12.17 23:54

Dobra je mnohem víc, jen zlo je hlasitější.

Emimin7
Echt Kelišová 9361 příspěvků 17.12.17 23:54
@Heivka píše:
@Emimin7 Tady se nabízí jedno krásné přísloví: „Podle sebe soudím tebe.“ :kytka:

Presne jsem cekal, ze to nekdo napise. :)

Heivka
Závislačka 3239 příspěvků 17.12.17 23:56

@Emimin7 Když ono se to tak krásně nabídlo a já se potřebuju zabavit než se mi umíchá těsto na vánočku abych mohla jít spát.

Aries6
Generální žvanilka 21972 příspěvků 5 inzerátů 18.12.17 00:10

@pavlinka77 Jsme na vesnici a mám pocit, že jsme tady jaksi odizolovaní od toho zlého světa. Taky to tady není ideální, ale to jsou jen takový ty žabomyší války a „jaký si to uděláme, takový to máme“. To, co popisuješ, je pro mě skoro sci-fi. Věřím, že to existuje, ale nezažila jsem.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >