Jaký máte soudem daný styk?

20.3.21 10:35

Jaký máte soudem daný styk ?

Ahoj holky, s přitelem máme 6 leté dítě, ale rozešli jsme se. Alimenty mu stanovil soud a já, že ho mám v péči. Na to jak si ho bude brát na víkendy a sem tam v týdnu jsme se dohodli sami. Ale teď si to jeho braní malého dost vázne. Už tak nechce. Chtěla bych se Vás zeptat, jak vy máte od soudu dané, kdy a v kolik hodin si ho otec bere o víkendu a třeba i v týdnu? Na co je mám nárok? Potřebuji si taky občas něco zařídit, odpočinout si… díky, Martina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8955
20.3.21 10:43

@Martinamam Proto je dobrá střídavá péče, oba rodiče se podílí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
20.3.21 10:50

No jestli máš pocit, že styk s druhým rodičem lze nějak tomu rodiči nařídit, tak to opravdu nelze. Když si dítě nevyzvedává, nic s tím nenaděláš. Maximálně můžeš požádat o zvýšení alimentů, když se nepodílí na péči pravidelným stykem s dítětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68535
20.3.21 11:01
@Martinamam píše:
Ahoj holky, s přitelem máme 6 leté dítě, ale rozešli jsme se. Alimenty mu stanovil soud a já, že ho mám v péči. Na to jak si ho bude brát na víkendy a sem tam v týdnu jsme se dohodli sami. Ale teď si to jeho braní malého dost vázne. Už tak nechce. Chtěla bych se Vás zeptat, jak vy máte od soudu dané, kdy a v kolik hodin si ho otec bere o víkendu a třeba i v týdnu? Na co je mám nárok? Potřebuji si taky občas něco zařídit, odpočinout si… díky, Martina

soudně nemáme. S dětma je ob víkend pátek až pondělí ráno a každé úterý a středu přes noc, většinou si je vyzvedává u mě po šesté, cestou z práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1441
20.3.21 11:21

Přesně jak už tady někdo psal. I kdyby jsi styk měla určený soudně, tak on si syna brát vůbec nemusí a Ty nenaděláš vůbec nic. Ovšem pokud bys mu syna např. dávat nechtěla a on to chtěl řešit máš samozřejmně problém a velkej. Taková je realita a logika našich zákonů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3641
20.3.21 13:12

@Martinamam tobě ale nejde o to, aby měl syn tátu a vztah mezi nimi fungoval, ty ho spíš potřebuješ někam odložit, co?
Nařídit mu to opravdu nikdo nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1441
20.3.21 13:24
@JOHNDENVER píše:
@Martinamam tobě ale nejde o to, aby měl syn tátu a vztah mezi nimi fungoval, ty ho spíš potřebuješ někam odložit, co?

No to je skutečně neslýchaná drzost chtít, aby se otec taky trochu staral a máma neměla s prominutím dítě na krku 24/7 365 dnů v roce.
Taková kreatura snad ani to dítě neměla mít :roll: :roll: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68535
20.3.21 13:29
@JOHNDENVER píše:

A ikdyby potřebovala, tak co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8955
20.3.21 13:33

@JOHNDENVER Aby vztah mezi nimi fungoval musí chtít hlavne tatínek…I to aby měl syn tátu…to si vynutit zakladatelka ale taky nemůže.

Příspěvek upraven 21.03.21 v 06:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8955
20.3.21 13:35

@Lama Lama No ženská přeci nemá nárok si odpočinout nebo něco zařídit, ta musí být pořád v zápřahu. A taťka ať si dělá co chce :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3641
20.3.21 14:01
@Annabela11 píše:
@JOHNDENVER Aby vstah mezi nimi fungoval musí chtít hlavne tatínek…I to aby měl syn tátu…to si vynutit zakladatelka ale taky nemůže.

co je vstah :nevim:?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3641
20.3.21 14:02
@prokr píše:
No to je skutečně neslýchaná drzost chtít, aby se otec taky trochu staral a máma neměla s prominutím dítě na krku 24/7 365 dnů v roce.
Taková kreatura snad ani to dítě neměla mít :roll: :roll: :roll:

ale tohle není otec :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
20.3.21 14:06

Ale takto to nefunguje. Soud o určení styku je tu proto aby měl druhý rodic co nemá dítě v péči měl zaručeno že dítě uvidí ale není jeho povinnost to dítě vidět. Tu pak musíš umoznit styk určený soudem ale druhý rodič nemá povinnost to využít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8123
20.3.21 14:14
@Annabela11 píše:
@Lama Lama No ženská přeci nemá nárok si odpočinout nebo něco zařídit, ta musí být pořád v zápřahu. A taťka ať si dělá co chce :nevim:

Nekde nemusi byt ani rozejiti na takovyto krasny model rozdeleni povinnosti :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1441
20.3.21 14:46
@JOHNDENVER píše:
ale tohle není otec :lol:

Jak jako není otec?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek