Schválí soud miminko otci na víkendy?

15
16.3.21 11:00

Schválí soud miminko otci na víkendy?

Hezky den, s bývalým jdeme k soudu ohledně styku s naši dcerou (10 měsíců). Já mu ve styku nebráním, ale on ji chce na dva víkendy v mesici od pátku do nedele a mě na tohle příjde moc malinka, hlavně bývalý každý víkend chlasta což byl i důvod rozchodu, potom začal chlastat vlastně porad, o víkendech ani nespal doma, když jsme spolu ještě bydleli, takže mu dceru opravdu nesverim, nikdy ji neuspaval, nikdy k ni v noci nevstaval, nikdy ji cely den nehlidal, měl ji tak na půl dne a to ji ještě na x hodin dal k jeho matce, takže mu nevěřím, ze se dokáže postarat. Muže tohle vůbec nějaký soud schválit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5124
16.3.21 11:02

Kamarádka má syna 1,5 roku a na noc neschválili, ona kojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8948
16.3.21 11:10

@Mellory17 Kojis dceru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3728
16.3.21 11:10

Kamarádčin přítel měl schváleno od soudu mít kluka přes noc až od 2,5 let. Do té doby za nim jezdil jedno odpoledne v týdnu a o víkendu ho měl třeba celou sobotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16084
16.3.21 11:15

Jestli kojíš, tak na 100% neschválí. Pokud nekojíš, tak bude záležet na spoustě okolností, ale spíš taky ne. Nicméně schválí to tak jako tak třeba za rok. Takže do té doby bych zapracovala na tom, aby se ex naučil o dítě postarat. A pokud je to s tím jeho pitím vážně tak zlé, asi by nebylo od věci sehnat si pro to nějaké důkazy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
16.3.21 11:29

Nene už nekojim.
Nějaké důkazy mám, dnes jdu za svoji pravnickou a proberu to s ni jestli by to mělo nějakou váhu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.3.21 12:39

Můj manžel se o roční dítě běžně přes víkend staral sám, jeho ex potřebovala volno, aby si mohla jezdit za milenci pod různými záminkami. :mrgreen: Měl už trénink z šestinedělí, kdy manželku skolila nějaká poporodní depka a chvíli trvalo, než se naučila mít to dítě ráda. Když se pak rozváděli, dítěti byly dva, dostal víkendy i pět týdnů ročně a dítě úplně v pohodě, nestýskalo si, smutek po mamince jsme poprvé zaznamenali paradoxně až v pěti letech. (Já znám dítě od třech).Věřím tomu, že by víkendy nebyly problém ani v tom roce, ale určitě by neprotestovala ani ex, nevadilo by jí to. Záleží asi na okolnostech. Tvůj chlap vypadá, že má asi problém se starat o dítě, to by asi nedal.

• Citovat
  • Nahlásit
5104
17.3.21 08:04

U 10 měsíčního jde i střídavá péče, takže víkend za 14 dní jde taky, ale skutečně záleží na tom, jak se k tomu bude stavět soud a jak kdo z vás prokáže, že se umí nebo neumí postarat. Doporučuji nastudovat I. ÚS 955/15, kde se píše zhruba toto: není žádného předem daného důvodu, proč by se otec nemohl rovnocenně postarat o novorozence, natož o dítě ve věku jednoho roku. Skutečnost, že dítě dosud u otce nepřespávalo, nemůže být důvodem pro neupravení přespávání, neboť by se tím konzervovala předchozí úprava, kdy nepřespávání bylo důsledkem jednání matky (a v daném případě i předběžného opatření soudu).
Takže buď bude dostatek důkazů že chlastá i s dítětem, nebo doporučuji navrhnout soudu přechodné období s návykem celodenní péče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat