Výživné na 2 děti - 7 a 9 let

1
16.3.21 17:21

Výživné na 2 děti - 7 a 9 let

Ahoj,
Jaký je názor maminek na výživné 13 tis. na 2 děti (7 a 9), jak se s takovým výživným dá vyjít?
Děti jsou u matky 10 dnů ze 14, a polovinu prázdnin. Matka má příjem něco okolo 26 tis. čistého, bydlí ve svém bytě (bez HÚ), režie bydlení matky včetně fondu oprav, internetu, NETFLIXu cca 5,5 tis. Kč. Otec hradí dětem školu v přírodě (za obě cca 7 tis. ročně). Výdaje otce za pobyt s dětmi (jídlo, oblečení, kino, zoo, sportovní potřeby, hračky, léky, dovolená…) cca 4,5 tis. Kč měsíčně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12407
16.3.21 17:25

Pokud nemaji deti specialni potreby ci drahe konicky, tak mi to prijde dostatecne. Ale dost zalezi na prijmu otce, ten udaj mi tam chybi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14982
16.3.21 17:27

Tak to záleží na příjmu otce. A jestli nemají děti nějaké speciální potřeby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1592
16.3.21 17:29

...

Platí jak mourovatej teda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
585
16.3.21 17:30

@gurdau jakoze 13 000kc na dve deti? Fiha, tak pro me nepredstavitelna castka… Ja dostavam alimenty 2000kc na 7lete dite…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5103
16.3.21 17:36
@gurdau píše:
Ahoj,
Jaký je názor maminek na výživné 13 tis. na 2 děti (7 a 9), jak se s takovým výživným dá vyjít?
Děti jsou u matky 10 dnů ze 14, a polovinu prázdnin. Matka má příjem něco okolo 26 tis. čistého, bydlí ve svém bytě (bez HÚ), režie bydlení matky včetně fondu oprav, internetu, NETFLIXu cca 5,5 tis. Kč. Otec hradí dětem školu v přírodě (za obě cca 7 tis. ročně). Výdaje otce za pobyt s dětmi (jídlo, oblečení, kino, zoo, sportovní potřeby, hračky, léky, dovolená…) cca 4,5 tis. Kč měsíčně.

Tak dítě jde snad uživit za 6500Kč… jídlo, drogerka, vitamíny, léky, obutí, oblečení… Krásné výživné…!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7403
16.3.21 17:39

@gurdau naprosto luxusní výživné pro nějaký průměrný plat. Pokud bere otec 100tis, tak je to málo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.3.21 17:41
@gurdau píše:
Ahoj,

Ty jsi otec, že? No, jestli chceš, aby se děti měly dobře, tak jim to určitě neber. Pokud teda nežiješ nuzně ty. Tady Ti hodně lidí odpoví to, co chceš slyšet, ale ty jsi otec a děti jsou přece tvoje zlatíčka hm?

• Citovat
  • Nahlásit
31299
16.3.21 17:43
@gurdau píše:
Ahoj,

Kolik je plat otce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2139
16.3.21 17:45

Hlediska jsou dve. Potreby deti a moznosti otce. Deti maji zasadne sdilet zivotni uroven svych rodicu-obou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.3.21 17:52

Já mám 15 tisíc na jedno dite. Ex manžel má nadstandardní plat, měla bych nárok na vyšší, ale dohodli jsme se na tomhle. Nicméně sám od sebe šel a udělal k tomu účet, kam vkládá 5 tisíc měsíčně s tím, že jí to v dospělosti dá. Nepíšu to proto, abych se chlubila, ale proto, že na to má a pokud jseš otec a máš na to taky, tak proč by si svým dětem nedopřál a řešíš kolik má ona peněz a nákladů? Přece jen když budou mít dostatek finančních prostředků bude jim moct cokoliv dopřát, nebude ve stresu a tudíž i děti budou v klidu. Pokud se o ně stará, nevidím v tom problém.

Prosím o zachování anonymu, jinak smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
2188
16.3.21 17:52

Nebo to možná píše přítelkyně otce, které se to nezdá..
Podle mě, je to přiměřené, matka má hlavní starost a péči, otec to kompenzuje finančně… Ale jak psali ostatní, chybí info o příjmu otce, třeba by měl platit ještě víc.. 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15448
16.3.21 18:22

Jak se s takovým výživným dá vyjít? V podstatě je to více než minimální mzda, ze které žijí někdy celé rodiny. Tady to mají dva smradi pro sebe na dvacet dní. Tak se z toho dá vyjít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.3.21 18:35
@zoidberg píše:
Jak se s takovým výživným dá vyjít? V podstatě je to více než minimální mzda, ze které žijí někdy celé rodiny. Tady to mají dva smradi pro sebe na dvacet dní. Tak se z toho dá vyjít.

Co přesně je tvůj problém? Závist? :think: :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.3.21 18:46

Jéé, jak já ti závidím to výživné. Na naše děti (14 a 11 let) platí ex celkem 6000,–. Ani korunu navíc. Po 2 letech, od rozvodu, začal projevovat zájem, ale děti mu nemohou zapomenout, jak je kvůli jiné ženě a jejím dětem zazdil. Po rozvodu, jsem ho občas poprosila, zda by dětem nepřispěl na kroužek nebo na doučko z angličtiny, ale ani omylem. I ta tisícovka navíc, měsíčně, by nám hodně pomohla, ale u něj to nepůjde. Zkusím zažádat o vyšší alimenty, ale nedělám si naději. I takoví tátové jsou. Ano, můžete mi napsat, že je to můj problém, že jsem si takového našla, ale, copak to poznáte? Manželé jsme byli 15 let a předtím jsme spolu 3 roky chodili. Byl celkem v pohodě, s dětmi si nějak zvlášt nehrál, ale, myslím si, že je měl rád. Pak se bláznivě zamiloval do ženy se 4 dětmi a byl jak zdrogovaný. Začal se chovat tak, jak se chovají ženy, tzn. pálil mosty. Vadila jsem mu já, což chápu, páč chtěl být s ní, ale, co nepochopím, začaly mu vadit i děti a odsunul je.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat