Vyplacení vyživného od úřadu

Anonymní
17.3.21 11:22

Vyplacení vyživného od úřadu

Ahoj všem… 🙂

Mám na vás holky dotaz.
Slyšela jsem, že prý když ti bývalý partner neplatí výživné, měl by to za něj vyplácet úřad. Co je na tom pravdy? Samozřejmě jsem hledala i u strýčka google, ale zajímaly by mě spíše osobni zkušenosti.
Ve zkratce: v roce 2014 jsem na něj podávala prvni trestní oznámení, druhé v roce 2018. V roce 2019 s přelomem 2020 si za neplacení výživného a neplacení dluhu na výživném odpykal trest. Poté platil 3 měsíce a už sedmý měsíc opět neplatí. Je pod dohledem probačního úředníka, ale ten na moje dotazy skoro nereaguje. Jen pořád, že ho bude urgovat.
Bývalý mi pořád tvrdí, že buď musel zaplatit nájem nebo byl nemocný a tak dále. A že vzhledem k situaci si nemůže najít ani pořádnou práci.

Díky za opověď :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
661
17.3.21 11:25

Naposledy co jsem četla by to mělo být aktuální od půlky tohoto roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4364
17.3.21 11:34

Hned první odkaz : Zálohové, zálohované nebo náhradní výživné. Všechna tato slova označují novinku v roce 2021 a tou je schválený zákon o náhradním výživném, který bude účinný od 1.7.2021…
takže zatím mu říct, že zítra na něj jdeš podat tr. oznámení, třeba pod touto vidinu uhradí aspoň část dluhu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
17.3.21 11:40

@Lucy75

to už jsem mu říkala několikrát. Chvíli mi pres sms brečel a teď už to má na háku. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7626
17.3.21 11:41

Jsi toho moc negooglila, když to platí az od půlky tohoto roku a ptáš se už na zkušenosti lidí :D. Jsi nehledala vůbec nic, ani jednou jsi to do toho googlu nezadala…

A je tam myslím podmínka, že se musí dlužné výživné exekucne vymáhat už.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
17.3.21 11:43

@Cenarius

Ale… hledala… protoze mi nekdo rikal, ze uz to takhle pry kdysi fungovalo. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
17.3.21 11:44

@Cenarius

Ale… hledala… protoze mi nekdo rikal, ze uz to takhle pry kdysi fungovalo. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21217
17.3.21 12:01
@Cenarius píše:
Jsi toho moc negooglila, když to platí az od půlky tohoto roku a ptáš se už na zkušenosti lidí :D. Jsi nehledala vůbec nic, ani jednou jsi to do toho googlu nezadala…A je tam myslím podmínka, že se musí dlužné výživné exekucne vymáhat už.

pruzkum pro clanek na Idnes… :P ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21217
17.3.21 12:02
@Rose86 píše:
@CenariusAle… hledala… protoze mi nekdo rikal, ze uz to takhle pry kdysi fungovalo. :nevim:

nikdy to nefungovalo, ze by za neplatice platil stat vyzivne. To vymyslela Maláčová…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12118
17.3.21 12:13

@Hanka1 nevymyslel to úplně Maláčová. o tom už se mluvilo a řešilo se to dávno pred ní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21217
17.3.21 12:15
@g.sandova píše:
@Hanka1 nevymyslel to úplně Maláčová. o tom už se mluvilo a řešilo se to dávno pred ní.

tak zavedla, kdyz uz se tu budem tahat o slovicka :lol: za mne blbost na entou, jsem zvedava jak to stat z neplaticu dostane…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
17.3.21 12:18
@Hanka1 píše:
nikdy to nefungovalo, ze by za neplatice platil stat vyzivne. To vymyslela Maláčová…

To není pravda, opravdu to fungovalo, stát opravdu platil výživné za otce a poté uhrazené výživné vymáhal přímo po otci. Pokud se řešilo v trestním řízení, tak jako poškozený figuroval stát, ne děti. Bylo to podmíněno hmotnou nouzí, resp. nebezpečím hmotné nouze. Takže zas až taková novinka to není, teď tomu jen jinak říkají a jsou upravené podmínky pro vyplacení, ale princip je pořád stejný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
17.3.21 12:22
@Hanka1 píše:
tak zavedla, kdyz uz se tu budem tahat o slovicka :lol: za mne blbost na entou, jsem zvedava jak to stat z neplaticu dostane…

No zkus hádat! Nijak. A už ani sedět za to nepůjdou, leda výjimečně, protože novela trestního zákona má výslovné ustanovení o tom, aby se za to nepodmíněné tresty dávaly jen výjimečně. Takže tak :?.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21217
17.3.21 12:24
@Enitka píše:
To není pravda, opravdu to fungovalo, stát opravdu platil výživné za otce a poté uhrazené výživné vymáhal přímo po otci. Pokud se řešilo v trestním řízení, tak jako poškozený figuroval stát, ne děti. Bylo to podmíněno hmotnou nouzí, resp. nebezpečím hmotné nouze. Takže zas až taková novinka to není, teď tomu jen jinak říkají a jsou upravené podmínky pro vyplacení, ale princip je pořád stejný.

Jo diky za info. Mas i info v jakem obdobi to bylo?
Porad plati i to zabaveni ridicaku, oni pak ti experti, co platit z principu platit nechteji, se pak odvolavali, ze ho potrebuji k vykonu povolani? Uz jsem slysela i vymluvy typu, ze autem potrebuji do prace dojet (v meste s rozvinutou dopravni MHD infrastrukturou)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21217
17.3.21 12:25
@Enitka píše:
No zkus hádat! Nijak. A už ani sedět za to nepůjdou, leda výjimečně, protože novela trestního zákona má výslovné ustanovení o tom, aby se za to nepodmíněné tresty dávaly jen výjimečně. Takže tak :?.

Uzasny, ale bude se to skvele vyjimat ve volebnim programu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat