Jaký nápoj v 6měsících?

410
21.6.13 16:23

Jaký nápoj v 6 měsících?

Zdravím vás zkušenější maminky,
mám 6ti měsíčního chlapečka a chtěla jsem začít s čaji, když je takové teplo, ale vyzkoušela jsem dva druhy a ani jeden nechce. Vykoušela jsem i samotnou vodu, ale také nic.
Sice ještě kojím, ale myslela jsem, že by měl příjmat i jiné tekutiny, protože si často o nakojení „řekne“ a jen párkrát pocucá a konec, tak si myslím, že má rozhodně spíš žízeň než hlad. A také né vždy můžu každou hodinu a půl vytasit prso, když si zrovna vzpomene, že by něco popil.
Máte některá nějaký zaručený vylepšovák, který bych na tom našem špuntovi mohla také vyzkoušet? Popřípadě, co všchno mu můžu ještě zkusit nabídnout za tekutiny? Předem děkuju a omlouvám se, jestli spamuji se stokrát se opakujícím tématem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Run
20731
21.6.13 16:26

Příroda to tak zařídila, to že si jen cucne opravdu znamená, že má žízeň a pije jen přední vodovější mléko. Malá zezačátku pila jen jablečnou šťávu z DM, ale i tak to bylo až okolo 10tého měsíce, dřív se nenapila ničeho z ničeho, jen z prsa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14337
21.6.13 16:29

Já bych zkusila nějaký čaj pro kojence a třeba jenom menší množství na začátek..
Ale asi bych moc nedávala - jen občas ty sypané.. To docela kazí zuby a to nejsem fanatik do výživy, ale říkala mě to i zubařka, že když už sypané, sladké tak raději dopoledne odpoledne a ne večer a menší množství..
Bohužel mi jiné kluk nechtěl, tak jsem dáala i ty, jsou sladké samozřejmě, ale večer jsem mu uvařila jenom černý -dětský slabý to si jenom cucl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1520
21.6.13 16:33

Syn nepil nic jiného než MM skoro do roku, všechno jiné odmítal. Vyzkoušela jsem nespočet čajů, baby džusů a nic. Až kolem toho roku, když jsem mu trochu omezila kojení začal pít kojeneckou vodu. Nic s příchutí nikdy nechtěl. V tomto vedru teď raději moc neexperimentuj a častěji koj, ať nežízní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
21.6.13 16:33

Čaje také zkoušim, od ukončeného 4. měsíce, od ukončeného 6. měsíce. Tváří se, že ho chci otrávit a že jsem se zbláznila, jestli si myslím, že něco takového polkne. To samé i s vodou. Vždy to zkusím, nic, tak dám prso aby netrpěl žízní.
Dnes je navíc přez noc u babičky, ta mu těžko dá cucnout z prsa, tak mám strach aby jí tam žízní neprořval celou noc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
428
21.6.13 16:39

Vyzkoušej mu to dát po lžičkách, kojené děti z flašky neumí. Musí se to teprve naučit nám to taky dlouho trvalo než vzal flašku na milost. Jinak doporučuji jen vodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1520
21.6.13 16:40

Možná je problém v tom, že nechce pít z láhve. U nás žádná láhev prostě neprošla, pít začal až z hrníčku s pítkem. A těch jsme taky vyzkoušeli nespočet, než mu jeden vyhovoval :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
21.6.13 16:49

Když byly malýmu 4 měsíce, měla jsem úraz a musela do nemocnice, bohužel i přez dvě noce. Přítel mi ho sice přez den na kojení nosil, ale přez noc dostal odstříkané a asi 3× UM z lahve a bez problémů. Tak já nevim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
21.6.13 17:00

@Kassiel Řešila jsem ten samej problém. Malýmu teď bude půl roku a taky jsem chtěla zkusit dát něco jinýho, než pokaždý prso, protože né vždy to hned jde.No,moc jsem neuspěla:zed: Chce to furt nabízet, já s sebou vozím v lahvičce kojeneckou vodu a semtam mu dám cucnout.Ono ho spíš baví cumlat ten dudel na tom, ale i tak si tím trochu vypije, takže alespoň něco :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9090
21.6.13 17:00
@Peppa Pig píše:
Možná je problém v tom, že nechce pít z láhve. U nás žádná láhev prostě neprošla, pít začal až z hrníčku s pítkem. A těch jsme taky vyzkoušeli nespočet, než mu jeden vyhovoval :?

naprosto souhlasím, u nás to bylo stejně. Vyzkoušeli jsme mnoho hrnečků ale na milost vzala až Nuby z DM :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
21.6.13 17:02

Jo a teď si tak matně vzpomínám, že kamarádky syn nechtěl flašku vůbec a pil jí jenom z hrnečku :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2659
21.6.13 17:07

@Kassiel Jak mu dáváš pít? Zkus flašku nebo hrníček s pítkem nebo i hrníček bez pítka (ten má u nás ze začátku největší úspěch), sice se poleje, ale to v tomto horku nevadí :D Dávám vodu, občas trochu slabého fenyklového čaje nebo neochucený roibos, ale já mám dítě, co sní i vypije vše, nebo to alespoň ochutná. Pokud dítě nic jiného než MM pít nechce, tak bych na něj asi nenaléhala a nabízela prso, ono každé dítě si k tomu dospěje svým tempem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4725
21.6.13 17:17

Dávej vodu a vodu a vodu.. Ona žízeň je prevít a bude-li, naučí se na ni. :) A jak si řekne, tak dej i prso, tím, že si jen cucne, zahání opravdu jen žízeň. Granulované sladké sr*** bych nedala ani za nic. To radši trošíček vody než půl lahvičky sladkého čehosi. Kojené děti si na pití zvykají pomalu..prso je prostě prso. Malá 8 měsíců teď konečně v těch vedrech trochu vypila..ale opravdu po pár locích.. dávala jsem jí lahvičku každou chvilku a hlavně v kočárku venku se trošku pokaždé napila. Ale v noci i na žízeň rozhodně prso - lahvička ji rozzuří :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
21.6.13 17:19

Já začala nabízet pití s příkrmy, takže ve 4 měsících… nepil mi nic až do 9 měsíců. Vyzkoušeno X druhů hrnků i nápojů a nic. Pak se to najednou zlomilo a začal pít. Bylo mu jedno z čeho a co. Většina dětí musí k pití dozrát, to že nechce, je celkem normální a musí se to postupem času naučit. Nějak extra bych to nehrotila, tekutiny bych nabízela, kdyby si nevzal, tak nevzal. Nějaké tekutiny má v mléku, v příkrmech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77358
21.6.13 17:23

U nás se taky nepije, když je nejhůř (necura) tak dávám vodu tou dávkovací stříkačkou od ibalginu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat