Kravské mléko v 8 měsíci

409
19.6.13 18:57

kravské mléko v 8 měsíci

Ahojte, chtěla bych se optat na jednu věc - malým dětem se kravské mléko prý nemá dávat kvůli alergii. MUDra mi od synova 7.měsíce řekla, že už můžu klidně dávat bílý jogurt. Dávám Activii a Hollandia Selský jogurt( syn dostává příkrmy od okončeného 4.měsíce) - ale v tom přeci mléko už je, ne?
Jde mi o to, že bych namísto „mléčných“ kaší začala kupovat nemléčné a zalívala je mlíkem. K doktorce se mi nechce a k volání jsem se ještě nedokopala. Zajimalo by mě, jestli dáváte takhle malým dětem kravské mléko, nebo jestli je opravdu tak důležité, aby se ho míma vyvarovala…
Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Run
20731
19.6.13 19:01

Myslím že jogurt má menší obsah laktózy, proto tolik nevadí.. Já dělám kaše z mlíka až tak od roka.. Ona do roka blila i po normálních jogurtech. Alergii nemá, jen jí prostě nesedly..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14090
19.6.13 19:02

Co já vím kravské mléko je doporučené dávat od roka :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
katka379
19.6.13 19:08

Ahojky, zakysané mléčné výrobky se můžou dříve, je tam té laktózy méně, takže se od toho 7-8 měsíce můžou, pokud nemá mimuš alergii. Klasické plnotučné mléko bych taky zkusila až tak od roka a i tak může být problém…kamarádka zkusila dát ročákovi klasické mlíko místo UM a ještě mu to nesedí, v noci hodně plakal…tak zkus ještě počkat:-).

• Citovat
  • Nahlásit
24621
19.6.13 19:10

V jogurtech je to mlíko už „natrávené“ jogurtovýma kulturama, proto se může dávat dřív…

Tak můžeš kupovat nemléčné kaše a zalívat sunarem a spol.? nebo babylove je prý dobré levné mlíko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
19.6.13 19:25

Takhle brzo bych nedávala, snad až od toho roku, dcera má po kravském mléku zácpu (má necelé 2 roky) takže ještě teď dávám UM. Mám bebivitu z německa a i s poštou mě to vyjde na 100Kč za krabici. Jogurty jsou na zažívání dobré, ale hlavně nedávat dobré mámy, activii a podobné :mavam: activie není pro malé děti dobrá a myslím si že s jogurtem moc společného nemá

Příspěvek upraven 19.06.13 v 21:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14973
19.6.13 19:33

My jsme v 8m zacinaly s jogurtem, pak jsem postupne pridala v malem mnozstvi tvaroh (pomazanky, maly lipanek, okolo 10m jsem zacala pridavat mleko a smetanu do jidla, zacala jsem davat syry a ted v roce najizdim i na cerstve mleko, delam ryze smetanove omacky, polevky… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
19.6.13 19:36

Jednorázově to zdravému nealergickému dítěti nijak neublíží, dlouhodobě bych nedávala, 8m je málo, počkej tak do roka. Pokud ti jde o peníze, tak babylove a babydream stojí málo, kdysi jsem to přepočítávala a vyšlo to zhruba nastejno s bioselským mlíkem ze supermarketu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31692
19.6.13 19:50
@Siisule píše:
Ahojte, chtěla bych se optat na jednu věc - malým dětem se kravské mléko prý nemá dávat kvůli alergii. MUDra mi od synova 7.měsíce řekla, že už můžu klidně dávat bílý jogurt. Dávám Activii a Hollandia Selský jogurt( syn dostává příkrmy od okončeného 4.měsíce) - ale v tom přeci mléko už je, ne?
Jde mi o to, že bych namísto „mléčných“ kaší začala kupovat nemléčné a zalívala je mlíkem. K doktorce se mi nechce a k volání jsem se ještě nedokopala. Zajimalo by mě, jestli dáváte takhle malým dětem kravské mléko, nebo jestli je opravdu tak důležité, aby se ho míma vyvarovala…
Děkuji :kytka:

jogurty jsou zakysaný, ty se tráví mnohem lépe. min. do roka bych dávala určitě umělý, mimojiné proto, že tam jsou všemožný vitamíny a minerály, který v normálním mlíku nejsou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3347
19.6.13 19:50

Taky bych počkala. I když za svůj názor jsem si vyslechla od babiček a prababiček tolik keců, dřív přeci nic jiného než kravské nebylo, a jak byli děti zdravé. Nejspíš by mu to nic neudělalo. Kravské mléko jsem začla dávat zhruba před týdnem, chodím si pro něj k sousedům, žádný krabicák. Jinak jak psali holky, UM jsem kupovala Babylove, ani ne tak kvůli cene ( i když je fakt parádní ), jako že mi ostatní blinkal a tohle prostě sedlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70066
19.6.13 19:59

Jsem zastánce KM, ale 8m dítěti bych ho nedala. Přeci jen v jogurtu je BKM naštěpena, v KM ne. Obvykle nemá ještě pestrou stravu, která by uhradila potřebné vitaminy a minerály, v UM jsou víc vyvážené. Jednorázově by ho to nezabilo, pravidelně bych nedávala. Opatrně bych začala mezi 10-12 m.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
19.6.13 20:09

:lol: zajímalo by mne, co by jste holky radily v případě, že by neexistovalo UM :think:
Zakladatelko. Mléko můžeš, ale ne jako náhradu za celodenní dávku mléka. Na to je ještě čas. Na kaše to je bez problému, ale co do výž. stránky věci jedině plnotučné, převařené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70066
19.6.13 20:20
@berry4 píše: :lol: zajímalo by mne, co by jste holky radily v případě, že by neexistovalo UM :think:

kdyby se ti někdo zeptal, jestli si má pořídit byt nebo bydlet v jeskyni, tak taky budeš radit jeskyni jen proto, že dřív byty nebyly? :nevim:
Kdyby UM neexistovalo, tak radím KM. Když je ale volba, radím UM. Kde je problém? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7449
19.6.13 20:33

Na vaření se může KM od 8.měsíce a na pití od roka. Takže do kaše bych klidně KM dala, jednou denně se kulový stane. Jen pozor na alergie…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
adam755
19.6.13 21:01
@Lama Lama píše:
kdyby se ti někdo zeptal, jestli si má pořídit byt nebo bydlet v jeskyni, tak taky budeš radit jeskyni jen proto, že dřív byty nebyly? :nevim:
Kdyby UM neexistovalo, tak radím KM. Když je ale volba, radím UM. Kde je problém? :nevim:

Nikde není problém, proboha… nežer to tolik, je to jenom Internet.

@prudusinka Můžu se prosím zeptat, kde kupuješ to Babylove mléko za 100,– Kč?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat