Jaký styk určí soud?

Anonymní
9.2.21 19:16

Jaký styk učí soud?

Zdravím, zajímal by mě názor vás, které řeší třeba podobnou situaci. Mám tříletou dceru, kterou mám skoro od narození svěřenou do své péče. S bývalým partnerem máme těžké problémy, jak ve vztahu mezi sebou tak ohledně dcery. Vždy jsem se mu snažila vyjít vstříc, aby si mohl brát dceru jak chce, v podstate jak si pískl tak ji měl i navzdory tomu jaý vede život a jak to může dceru ovlivnit. Jelikož už to trvá celé tři roky sekla jsem se a řekla si že v tomhle dcera žít nebude. Bývalý je závislí na marihuaně a s perníkem taky nemá problém, nemá svoje bydlení, v podstatě tak 6× ročně mění svůj pobyt a to buď u kamarádů nebo u momentálných „přítelkyn“. Nemluvě o tom, že přítelkyň bylo za ty tři roky taky požehnaně. Práce to samé s čím souviejí alimenty, které má exekučně naplat jelikož neplatil. Co vlastně řeším, nelíbí se mi že dcera prochází jak různými byty, tak poznává různé přítekyně, když se od něj vracela nebyla ji cizí slova jako „píča“ „kurva“, cíleně ji učil ukazovat prostředníček, kolikrát se vracela s oblečením, které smrdělo jako by celý víkend byla v kuřárně. V současné době máme styk určený přes OSPOD ale ani to nefunguje, pokud by bývalý zažádal o styk přes soud jakou by měl šanci k nějaké dohodě?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
983
9.2.21 19:20

Můj názor je že by šanci neměl žádnou pokud nemá své bydlení a práci. Rozhodně bych to podala k soudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
9.2.21 19:23

Koho jste si jako otce svého dítěte vybrala, toho máte. Bohužel, budete s ním muset udržovat kontakt ještě 15 let. Nepočítejte s tím, že by mu byl kontakt doudem zamezen. Je to její otec a vždycky bude. Co na to říct, nebude to lehké, budete toho mít plné zuby, ale dítě máprávo na oba rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 19:26
@janablizkova píše:
Můj názor je že by šanci neměl žádnou pokud nemá své bydlení a práci. Rozhodně bych to podala k soudu.

Momentálně žije asi týden se svojí „novou přítelkyní“ a to pro něj je zázemí a práci momentálně nemá.

• Citovat
  • Nahlásit
555
10.2.21 13:37
@nikive píše:
Koho jste si jako otce svého dítěte vybrala, toho máte. Bohužel, budete s ním muset udržovat kontakt ještě 15 let. Nepočítejte s tím, že by mu byl kontakt doudem zamezen. Je to její otec a vždycky bude. Co na to říct, nebude to lehké, budete toho mít plné zuby, ale dítě máprávo na oba rodiče.
Abo dite ma pravo, ale toto pravo nemuze fungovat jako soudni rozhodnuti… pokud ma nekdo pravo na neco, muze tohoto prava nevyuzit… a takoveho zrudne zneuzivani nejakeho prava snad uz konci podle slov velmi dobre pravnicky, ktera se podilela na zakonech… ale nekolik generaci deti to odneslo a odnasi.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4741
10.2.21 13:50

V příštím životě doporučuji při výběru partnera používat mozek. Chudák děcko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19421
10.2.21 13:51
@janablizkova píše:

to, že nemá vlastní bydlení není důvod pro zbavení rodičovských práv. A pokud je stále má, má nárok na to dítě vídat. Takže pokud bude on chtít, soud mu nějaký ten styk přiklepne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
10.2.21 14:34

Samozřejmě, že dítě má právo na oba rodiče, stejně jako rodiče mají právo na styk. Ovšem nevyhovující bytové poměry nejsou důvod pro to, aby se rodič nemohl stýkat s dítětem. Mimoto, dnes i závislý člověk může vychovávat dítě a principem je pomoci mu zbavit se od závislosti prostřednictvím sanací, terapií, atp. Já na to svůj názor mám jasný, ale v této branži jsem se x let pohybovala a jen píši jak to je. Toho otce se maminka jen tak nezbaví. A určitě moc dobře věděla předtím, než si s ním dítě udělala, co je zač. Nehledě na to, že vůbec někomu dokázat, že je závislý na NL je běh na dlouhou trať a i když se to podaří nic to neznamená. Nám ombudsman vrátil dítě matce feťačce, co jsme ji našli v pokoji injekce od perník, a to byla matka jedinou pečující osobou. Takže rozhodně nepočítej, zakladatelko, s tím, že docílíš zákazu styku. Nezbývá ti asi nic jeného než se modlit, aby se otec o dítě přestal sám zajímat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1529
11.2.21 21:24
@nikive píše:
Samozřejmě, že dítě má právo na oba rodiče, stejně jako rodiče mají právo na styk. Ovšem nevyhovující bytové poměry nejsou důvod pro to, aby se rodič nemohl stýkat s dítětem. Mimoto, dnes i závislý člověk může vychovávat dítě a principem je pomoci mu zbavit se od závislosti prostřednictvím sanací, terapií, atp. Já na to svůj názor mám jasný, ale v této branži jsem se x let pohybovala a jen píši jak to je. Toho otce se maminka jen tak nezbaví. A určitě moc dobře věděla předtím, než si s ním dítě udělala, co je zač. Nehledě na to, že vůbec někomu dokázat, že je závislý na NL je běh na dlouhou trať a i když se to podaří nic to neznamená. Nám ombudsman vrátil dítě matce feťačce, co jsme ji našli v pokoji injekce od perník, a to byla matka jedinou pečující osobou. Takže rozhodně nepočítej, zakladatelko, s tím, že docílíš zákazu styku. Nezbývá ti asi nic jeného než se modlit, aby se otec o dítě přestal sám zajímat.

Pracuju na okraji oboru a často si říkám, CO u nás vůbec je limit, kdy lze děti odebrat… drogy, prakticky bezdomovectví, řev, rány… Nic z toho to rozhodně není. Kolikrát mám pocit, že děti musí být přímo ohrožené na zdraví a životě, ale radši na životě, jinak nemají šanci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
12.2.21 08:29

@elibro A divila byste se, jak těžké je prokázat, že ty děti jsou ohroženy na životě a z rodiny je odebrat. Je to běh na dlouhou trať a upřímně jsem ráda, že už to mám za sebou. Klobouk dolů, kteří vytrvali a tuto práci dělají. Společnost tyto pracovníky pranýřuje na základě kusých infotmací z TV, mzda nic moc, odpovědnost obrovská!
Všem dětem bych přála milující rodiče a sociálním pracovníkům co nejméně práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5021
12.2.21 09:24
@elibro píše:
Pracuju na okraji oboru a často si říkám, CO u nás vůbec je limit, kdy lze děti odebrat… drogy, prakticky bezdomovectví, řev, rány… Nic z toho to rozhodně není. Kolikrát mám pocit, že děti musí být přímo ohrožené na zdraví a životě, ale radši na životě, jinak nemají šanci…
@nikive píše:
@elibro A divila byste se, jak těžké je prokázat, že ty děti jsou ohroženy na životě a z rodiny je odebrat. Je to běh na dlouhou trať a upřímně jsem ráda, že už to mám za sebou. Klobouk dolů, kteří vytrvali a tuto práci dělají. Společnost tyto pracovníky pranýřuje na základě kusých infotmací z TV, mzda nic moc, odpovědnost obrovská!
Všem dětem bych přála milující rodiče a sociálním pracovníkům co nejméně práce.

Kdyby ti samí ovšem nedělali vše pro to, aby děti zbavili jednoho z rodičů, nebo tomu jen lhostejně přihlížejí, pak by nějakou úctu mít měli. Ale pokud tito samí lidí podporují omezení péče jednoho rodiče proti jeho vůli, aniž by dítě týral, zanedbával nebo jakkoliv jinak ohrožoval, pak nemohou mít ani respekt, ale ani by se neměli jakkoliv angažovat v odebírání dětí z rodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.2.21 10:25

Zeptejte se odborníka

Dobrý den milá zakladatelko,

Zeptat se můžete odborníka na rodinné právo v naší poradně :andel:

Držím Vám palce! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek