Výživné a střídavá péče

169
7.2.21 13:51

Vyzivne - stridava pece

Ahoj maminy, chtěla bych se zeptat (spis ciste ze zvědavosti jak to mají jiné rodiny ), jak to mate při stridave péči? Dceru (8let) mame ve stridavce tyden a týden. My jsme dohodnuti tak, ze otec mi dává 3000 (na ošacení+ stravu a další věci pro dítě), platí obědy a i sem tam něco dceři koupi. Ja jsem asi spokojena jen mi zajímá jak to chodí jinak :) a jak řešíte daně?
Dekuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12184
7.2.21 14:03

Nedavame si nic, detem nakupujeme jak je potreba, o vetsi naklady se delime.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2254
7.2.21 14:12

To se nedivím, že jsi spokojená…A ty na stravu dáváš otci kolik?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
7.2.21 14:14

@Rive nic on nechce..ale věci do školy, oblečení atd hradim ja (tedy z peněz co mi dává )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7945
7.2.21 14:24

@Lesanka22 dane myslis slevu na dite predpokladam. Jde pul na pul. Kazdopadne to mas velmi stedre nastavene v tvuj prospech a nestoural bych do niceho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1576
7.2.21 15:13

Výživné se vypočítává z příjmu a rodiče, kteří mají dítě ve střídavé péči si mají výživné navzájem vyplácet.
Příklad z rodiny- dítě ve střídavé péči, střídání po týdnu otci bylo vyměřeno výživné ve výši 5000,–kč, matce ve výši 1500,–kč. Takže se domluvili, že ona mu neplatí nic a on jí 3500,–kč.
Vzhledem k tomu, že zakladatelka o příjmech nic neuvádí, tak rozhodně nelze jednoznačně říct, že je jí popsané nastavení pro ni nějak výhodné. Může to tak být a taky to může klidně být i naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
7.2.21 15:28
@prokr píše:
Výživné se vypočítává z příjmu a rodiče, kteří mají dítě ve střídavé péči si mají výživné navzájem vyplácet.
Příklad z rodiny- dítě ve střídavé péči, střídání po týdnu otci bylo vyměřeno výživné ve výši 5000,–kč, matce ve výši 1500,–kč. Takže se domluvili, že ona mu neplatí nic a on jí 3500,–kč.
Vzhledem k tomu, že zakladatelka o příjmech nic neuvádí, tak rozhodně nelze jednoznačně říct, že je jí popsané nastavení pro ni nějak výhodné. Může to tak být a taky to může klidně být i naopak.

Naprosto přesně, ale tady závist je jednou z nejvíce zastoupených vlastností:-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5119
7.2.21 15:32
@Lesanka22 píše:
Ahoj maminy, chtěla bych se zeptat (spis ciste ze zvědavosti jak to mají jiné rodiny ), jak to mate při stridave péči? Dceru (8let) mame ve stridavce tyden a týden. My jsme dohodnuti tak, ze otec mi dává 3000 (na ošacení+ stravu a další věci pro dítě), platí obědy a i sem tam něco dceři koupi. Ja jsem asi spokojena jen mi zajímá jak to chodí jinak :) a jak řešíte daně?
Dekuju

Pokud jste dohodnuti a dítě má zajištěné potřeby tímto způsobem, pak je vše v nejlepším pořádku. My to máme tak, že já platím ex nějaké peníze, ona mně platí o 200 Kč na holku méně zpět. K tomu já dětem platím veškeré kroužky a občas jim přidám na dovolenou s matkou. Není to úplně přesně podle rozsudku, ale vyhovuje nám to tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat