Otec neplatí výživné (podnikate)

Anonymní
2.2.21 12:52

Otec neplati vyzivne, podnikatel

Dobry den zeny. Potrebuji se poradit, kdo ma zkusrnosti. Uz me dochazi trpelivost, otec si neplni svou vyzivovaci povinnost. Od zari 2020 dluzi na vyzivnem k unoru pres 10000. S tim ze byl na uradu prace a exekuce mu strhla do zabavitelne castky. Ted od unora udajne podnika. Uz na konci prosince slibil, ze v lednu da doporadku a nic, na moje zpravy ohledne urgence nereaguje. Je nejaka moznost to z nej dostat? Exekuci uz ma, ale na podnikatele nemuzou. Policii jsem nezkousela, tam asi taky nic nezmuzou. Kdyz otec neplati vyzivne, je moznost zkusit vymahani po rodicim dluznika? Dekuji za pripadne rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
362
2.2.21 14:33

Res to na správě sociálního zabezpečení. Poradí ti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 14:55
@LucEm píše:
Res to na správě sociálního zabezpečení. Poradí ti.

A tam se tim zabyvaji?

• Citovat
  • Nahlásit
117
2.2.21 14:56

Máte soudem určené výživné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
2.2.21 15:09

Vem rozsudek jménem republiky, kde je výživný a svěřeny pece, rodný list ditete, a zajdi na příslušný místní oddělení policie v tvém městě nebo městské části. Odkazou te na kriminální policii která se s tebou spojí telefonicky a domluví si schůzku. Das na něj trestní oznámení pro zanedbání povinné výživy. Potrebujes výpisy z účtu, kdy platil a přestal, rodný list a rozsudek ze soudu. A dal je nechej konat. Splnil trestní podstatu skutku o neplacení 4 měsíců jdoucí po sobě.
Mám s tím bohatou zkušenost chodím tam jak do banky.Toho mého bejvaleho to baví chodit pořád vysvětlovat proč neplatí na své dítě…
Jeho dluhy a exekuce vůbec není koser. Uprednostnuje se alimenty na dítě. Jeho rodiče jsou až v poslední fázi kdy rozhodně soud proč není schopen splácet vyzivne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 16:57
@Andrise píše:
Máte soudem určené výživné?

Ano mame

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 17:05
@Andrise píše:
Vem rozsudek jménem republiky, kde je výživný a svěřeny pece, rodný list ditete, a zajdi na příslušný místní oddělení policie v tvém městě nebo městské části. Odkazou te na kriminální policii která se s tebou spojí telefonicky a domluví si schůzku. Das na něj trestní oznámení pro zanedbání povinné výživy. Potrebujes výpisy z účtu, kdy platil a přestal, rodný list a rozsudek ze soudu. A dal je nechej konat. Splnil trestní podstatu skutku o neplacení 4 měsíců jdoucí po sobě.
Mám s tím bohatou zkušenost chodím tam jak do banky.Toho mého bejvaleho to baví chodit pořád vysvětlovat proč neplatí na své dítě…
Jeho dluhy a exekuce vůbec není koser. Uprednostnuje se alimenty na dítě. Jeho rodiče jsou až v poslední fázi kdy rozhodně soud proč není schopen splácet vyzivne

Pro upresneni. Vyzivne je stanoveno na 3400 mesicne. S tim, ze od zari strhl exekutor po 1200,– od ledna uz zadne davky nedostal, tudiz uz nebylo z ceho strhnout. Na konci prosince slibil, ze to da v lednu dohromady a je unor a kde nic tu nic. Takze leden je prvni mesic co nezaplatil ani korunu. Predtim to bylo po 1200 a dluh naskakuje. Pred rokem jsem na nej podavala exekuci za neplaceni a zacali mu to strhavat dluzne i bezne, ale ted ma udajne podnikat a neni z ceho strhavat u OSVC

• Citovat
  • Nahlásit
4.2.21 11:49

Zeptejte se odborníka

Dobrý den milá uživatelko,

Zeptat se můžete i odborníka v poradně na rodinné právo: https://www.emimino.cz/…dinne-pravo/

Držím vám palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 08:33
@Tereza_Redakce píše:
Dobrý den milá uživatelko,

Zeptat se můžete i odborníka v poradně na rodinné právo: https://www.emimino.cz/…dinne-pravo/

Držím vám palce :kytka:

Dekuji za odkaz :kytka: dotaz odeslan

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 21:33

Dobry den chtela jsem se zeptat byvaly pritel otec mych dvou deti neplati alimenty ani na jednoho a sedi ve vezeni co mam delat a uz je neplati pres rok

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat