Jaký typ náušnic pro batole

8628
9.7.20 20:08

Jaký typ náušnic pro batole

Přeji hezký večer a prosím o vaše názory a rady. Ve čtyřech měsících jsme dceři nechali nastřelil náušnice, později jsme jí je vyměnili za dětské z bílého zlata s puzetkou(zapínání vepředu na maličký háček). Už když jsme jí je dávali, tak nás napadlo, že nebyl moc dobrý nápad koupit visací náušnice. Samozřejmě, co čert nechtěl, včera ji starší bráška (2,5r)obejmul a zatáhl ji za náušnici tak, že se rozepla a ouško začalo malinko krvácet. Než jsem na to přišla, bylo oteklé a náušničku jsme nasazovala několik minut za strašného křiku. Chceme malé koupit jen pecky nebo kytičky, ale váháme, jaké zvolit zapínání, šroubek, kde nehrozí rozepnutí, či puzetku, u které je jistota, že při zatáhnutí náušnice vypadne? Volit znovu zlato a nebo zkusit stříbro? Popravdě, nechce se nám znovu dávat 2-3k za zlaté, ale bojím se alergické reakce. Podotýkám, že malá bude denně od roka v jeslích, kde je větší riziko, že jí některé dítě znovu zatáhne. Navíc žijeme v Německu, kde píchání uší u takhle malinkých dětí není běžné, takže je to o to víc zajímá. :nevim: moc děkuji za reakce :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3339
9.7.20 20:11

Dala bych pecky stím spesl uzávěrem, co by dítě nemělo sundat. Toto

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13004
9.7.20 20:25

@mackA159 noo tak takovéhle mi přirostly k uchu zezadu, uplně si pamatuju, jak mi to babička vystříhavala. :roll:
Moje holky mají normální dětské zlate visací ;) Nikdy se neotevřely, dcerka uy je má 5.5 roku a druhá 2,5 ;) pořizovací cena okolo 2500,– za jedny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
9.7.20 20:26

Nedávala bych nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8628
9.7.20 20:28

@lucynka25 nám se právě otevřely tím, jak ji zatáhl a tím pádem jí to, už zarostlé ouško, znovu malinko poranil. Jinak držely celých 7 měsíců, co je má v uších. :nevim: a bojím se toho, že se to stane zase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3339
9.7.20 20:28
@lucynka25 píše:
@mackA159 noo tak takovéhle mi přirostly k uchu zezadu, uplně si pamatuju, jak mi to babička vystříhavala. :roll:
Moje holky mají normální dětské zlate visací ;) Nikdy se neotevřely, dcerka uy je má 5.5 roku a druhá 2,5 ;) pořizovací cena okolo 2500,– za jedny

Vidíš to, mě zase kolikrát zarostou pecky s klasickým uzávěrem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8470
9.7.20 20:29

Ja bych asi dala taky pecky se šroubovacim uzaverem. Stribro bych spis neriskovala, tu uz snad eadeji ocel, delá-li se :think: Dcera jde na nastřelení příští týden, muzu se Ti zeptat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8628
9.7.20 20:32

@Ba-stet našla jsem právě jen stříbro a zlaté. Nám doktorka při nastřelení doporučila bílé zlato s tím, že právě nejméně reaguje. Ocelové jsem zatím žádné neviděla. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3048
9.7.20 20:33

Malá má nastrelene pecky od dr., chirurgická ocel, uzávěr jen nasunovaci. Má rok a vůbec ji nepřekáží, nevadí, nesahá si na ně. Máme pro ni zlaté po mě visací, ale neumím si představit, že by si je nechala nasadit :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13004
9.7.20 20:36

@mackA159 já myslím, že přiroste jakýkoliv uzávěr, ty pecky jak se nehýbou jsou u dětí na prd..S visacíma se dá krásně hýbat.
Já bych to dětem nedala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8470
9.7.20 20:38

@lucynka25 A kdybys to tolik neutahla? Ja nosim pecky a mam je volnější :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8628
9.7.20 20:38

@ProfZav a nevadí ji vzadu ta tyčka? Já mám spoustu náušnic s puzetkou a když ležím na boku, tak mě ta tyčka od té náušnice za uchem píchá :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8470
9.7.20 20:40

@Aduš8 já popravdě prave ani nevim, jestli se dělají. A myslíš, ze tam, kde nastřelují, by Ti neprodali jen náušnice? Nebo se musi vždy nastřelit? Ještě jsem to moc nestudovala, ale myslim, ze jsem na strankach videla, ze se pripadne da dokoupit ten uzávěr, takze by melo být mozny je normalne nandat…

Edit https://www.nastrelovani-nausnic.cz/…kovy-prodej/ Vypada to, ze nahradni náušnice se koupit dají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13004
9.7.20 20:43
@Aduš8 píše:
@ProfZav a nevadí ji vzadu ta tyčka? Já mám spoustu náušnic s puzetkou a když ležím na boku, tak mě ta tyčka od té náušnice za uchem píchá :lol:

jo! Me taky!
Já normálně pecky nosím, u sebe se nebojim, ale na noc to musí dolů ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1583
9.7.20 20:50

@Aduš8 myslím, že zapínání na puzetku není pro tak malé děti vhodné, může zezadu píchat. Obecně se doporučují dětské náušnice visací, i proto, že se s nimi lépe pohybuje a nezarostou. Nevím, jestli je lepší zapínání vzadu, nebo vpředu, dcera má vzadu a v pohodě, zepředu není o co zachytit :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama