Jan naučit na UM?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KoblížekSmarmeládou
Povídálka 29 příspěvků 03.01.19 13:34
Jan naučit na UM?

Ahoj holky,
obracím se na vás s prosbou a dotazem.
Naší holčičce je 7 měsíců. Měsíc jedeme příkrmy a zatím jí celkem dobře.
Teď k „problému“:
Dostali vstupenky na fotbalový zápas v Barceloně a letenky pro mě a mého muže.
Rádi bychom opravdu jeli jen my dva a užili si to. Je to na začátku dubna.
Vím, je to ještě dlouhá doba, ale naše holčička se chce pořád kojit. Hlavně v noci, někdy i 5× - 7× :?
Zkoušela jsem jí několikrát UM, přes den, jenže ona to z té flašky neumí vypít :? a navíc jí to nechutná, protože kdykoliv jí to přimíchám do kaše nebo čehokoliv jiného, tak to pozná a odmítá to jíst :,( máme doma asi 5 různých lahviček i saviček. Zkoušeli jsme Sunar a Nutrilon. Není to nic levného a nevím, jestli kupování dalších UM je řešení.
Prosím, poraďte mi někdo, jak ji na to UM naučit. Zkoušíme to měsíc a zatím žádný pokrok :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ZZloba89
Kecalka 422 příspěvků 03.01.19 13:42

Ty chceš odstavit dítě kvůli tomu aby jsi mohla na fotbalový zápas??

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 7 inzerátů 03.01.19 13:42

Nase mala plivala veskera mlika a kdyz uz jsem to chtela vzdat,tak jsem narazila na kendamil a behem par dni byla odstavena ;) ja uz jsem tedy kojila jen v noci a pak rano po probuzeni,ale male rostou zoubky jak zbesile,takze jsem byla vecne pokousana :roll: jinak jsem ale odstavovala az kolem desateho mesice ..

luccifera
Ukecaná baba ;) 1343 příspěvků 03.01.19 13:47

Tak odstrikavej a zamrazuj do sacku na MM. Prijde mi to teda jako silenost nechat x dnu rocni dite na hlidani, ale to nebi predmetem diskuze. Zamrazene materske mleko chvili vydrzi, tak muzes zacit s chystanim zasob

-Sára
Ukecaná baba ;) 1169 příspěvků 03.01.19 13:59

@ZZloba89 nevidím na tom nic divneho. :roll: v dubnu bude jejímu diteti 10 mesicu .

KoblížekSmarmeládou
Povídálka 29 příspěvků 03.01.19 13:59

@ZZloba89 To je snad moje věc, ne? Taková odpověď nesouvisí s mým dotazem.
@luccifera Už jsem několikrát zkoušela mm odstříkat a zkusit jí ho dát z lahve, ale z lahve ho nechce…x dnů…vždyť ani nevíte, na jak dlouho jedeme :) jinak díky za Vaši odpověď k tématu :)
@Twixinka holčička bude mít v té době 10 měsíců, takže to budeme mít podobně :) Škoda, že se nedají koupit jen nějaká malá množství, všude jen velká balení :?

dickys
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 03.01.19 13:59

S odstavem neporadím, my jsme letěli do Barcelony i s 13 měsíční dcerou a na fotbal šla s námi :)

KoblížekSmarmeládou
Povídálka 29 příspěvků 03.01.19 14:00

@-Sára přesně tak, děkuji za zastání… taky v tom právě nevidím nic hrozného :)

KoblížekSmarmeládou
Povídálka 29 příspěvků 03.01.19 14:01

@dickys tak to jste drsní! Já si to nedokážu představit, že do takovýho „bugru“ vezmu takovýho prďocha :D

Janli
Kelišová 6880 příspěvků 03.01.19 14:02

Pokud ti nebere lahev, tak to reálně nevidím. Diskuzí na toto téma je tu dost. Kojené děti odmítají lahev i UM. Nikdy se mi dítě odstavit nepovedlo. Doma mám dvanáct lahví a houby. Do čtrnáctiměsíců mi dítě lahev nevzalo a to šla z porodnice naučená na lahev. Důvod proč to dítě chceš odstavit komentovat nebudu.....

dickys
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 03.01.19 14:03

@KoblížekSmar­meládou
Jí se to líbilo, dokonce se tam naučila slabikovat ba-ba (zřejmě barca-barca :lol: )

KoblížekSmarmeládou
Povídálka 29 příspěvků 03.01.19 14:05

@Janli Díky za názor a nekomentuj, je to mé rozhodnutí, ne Tvoje :)
@dickys Hihi, tak to je hustý :))

Elzaaa
Stálice 87 příspěvků 03.01.19 14:12

Me se take nepovedlo aby mala vzala lahev mam snad vsechny doma :mrgreen: :mrgreen: milion druhu a kombinaci a to jsem ji vzdy v te lahvicce davala jen me odstrikame mm kdyz jsem potrebovala k lekari a hlidal tatinek a nic. Jedine co ted bere je ucici hrnecek. Tak to moc realne nevidim. Zbytek jako tve duvody teda nechapu, ale odsutovat nebudu. Tve dite, tve rozhodnuti.

Jeremi
Kecalka 299 příspěvků 03.01.19 14:22

Asi jsem krkavčí matka, ale nevidím nic tak strašného na tom, že by 10 měsíční dítě mělo zůstat dejme tomu na dva dny (nejspíš) s babičkou a dědou, zatímco rodiče si taky užijou trochu zábavy. Přijde mi to k dítěti rozhodně ohleduplnější, než ho tahat letadlem s sebou (pro malé děti jsou ty změny tlaku při startu/přistání bolestivější než pro dospělé) nebo ho dokonce táhnout i na fotbalový stadion. Dva dny přece nemusej znamenat úplné odstavení a konec kojení, neblázněte.
A k původnímu dotazu - můžeš se zkusit zeptat v lékárně nebo u pediatra, jestli nemají vzorky mléka a zkusit, jestli se dítě na něco nechytne. S dcerou jsem toho kdysi taky musela vyzkoušet víc, než se chytla na Sunar (ten teda i mně přišel na chuť takový nejsladší, tak možná proto). Jinak si teda ale myslím, že pokud by dítě to UM důsledně odmítalo i dál, tak dva dny bez mléka ho zdravotně těžko můžou poškodit (v deseti měsících už toho může jíst docela dost, včetně např. jogurtu) Spíš bych se soustředila na to, aby mělo dostatečný příjem tekutin i z něčeho jiného a zkusila s ním natrénovat přespání bez maminky.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 03.01.19 14:26

@KoblížekSmar­meládou malé balení jsem viděla v DM, možná bys sehnala i v lékárně, abys mohla vyzkoušet i jiná UM. Nebo se zeptat kamaradek, co používají a zkusit trochu od nich, jestli by jí nechutnalo. Navíc máš 4 měsíce čas odstrikavat a zmrazit. Z flašky jsi jí zkoušela MM?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Nela Slováková zveřejnila nahou fotku. Fanouškům vzala iluzi o dokonalých silikonech!

Známá provokatérka Nela Slováková (28) moc dobře ví, co frčí na Instagramu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >