Nedaří se kojeni, poradíte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kikii 123
Nováček 10 příspěvků 02.01.19 13:13
Nedaří se kojeni

Mam 14 denni holčičku v porodnici jsme zkoušeli kojit ale bohužel neúspěšně museli jsme prikrmovat UM a to strikackou a později flaškou jinak by byla mala hladna jelikož ani 3 den po porodu se mi mliko neudělalo ale i presto jsem se snažila rozkojit a malou prikladala. Po prijezdu domů se zdařilo, zacala jsem i pravidelně odsavat aby se mi mliko dělalo co nejvic protože malá byla tak trošku líná si vytahnout vše co potřebuje a stejně jsme prikrmovali aby nebyla hladna, pri kojení mi usinala a pak rvala ze ma jeste hlad. chtěla bych zacit kojit úplně ale nejak se nedaří proto bych potřebovala radu zkušenějších maminek jak na to aby mi mala pri kojení neusinala a ja nemusela prikrmovat?

Reakce:
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33726 příspěvků 1 inzerát 02.01.19 13:21

Kontaktuj laktační poradkyni ve svém okolí - tady je seznam. A pro další rady zkus napsat i do této poradny na emiminu. U novorozence opravdu nečekej, že se krátce napije a vydrží delší dobu, většinou je u prsa hodně času. Pokud se ti nějaké mléko udělalo, je nejspíš zbytečné ho odsávat a ještě zbytečnější po kojení dokrmovat umělkem. Prostě zkus dítě dávat k prsu a nech ho sát tak, jak chce. Po čase se množství vypitého mléka při jednom kojení zvýší a miminko má pak nastevené delší intervaly mezi kojeními. Tak se zbytečně nestresuj.

Aduska10
Povídálka 27 příspěvků 02.01.19 13:23

Nase mala po narozeni take usinala u kojeni. Byl to boj. :) Prsa bolely, prikladala jsem porad. Spani ji casem preslo. Myslela jsem, ze to vzdam, oslovila jsem laktacni poradkyni a kojime stale 15 mesicu. :mrgreen: Brzy se chystam odstavit.

modravlocka
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 02.01.19 13:24

Obávám se, že tohle bude chtít ideálně laktační poradkyni a hlavně hodně trpělivosti. Rozhodně to chce odbourat lahvičku a v případě potřeby dokrmovat právě tou stříkačkou, jinak nebude malá pořádně sát.
Být v té situaci, asi bych si vzala malou do postele, nejlépe v kontaktu kůže na kůži a co nejčastěji přikládala.

Reflex
Závislačka 2755 příspěvků 02.01.19 13:30

Takové to dloubnutí zespodu do bradičky nebo zatáhání za ušní lalůček, když ti usíná, to děláš?

Kikii 123
Nováček 10 příspěvků 02.01.19 13:35

Dělám všechno co můžu lechtam na nozickach za ouskem všude mozne během toho někdy i prebaluji aby se mi probudila co nejvic a ona stejne tak po 5- 10 minutach usina s tim že se za chvilku probudi a je hladna tak to zopakujeme a porad to same.

Uživatel je onlineOplatečka
Ukecaná baba ;) 1374 příspěvků 02.01.19 13:55

Myslím že ta lahvička je průšvih.Měla jsem malého v inkubátoru a tam mu hned narvali lahev a po tydnu mi ho dali a kojte..no samozřejmě si to z prsu nevysál, doma jsem nedala lahev a malej si vypil jen to co teklo samo a pak hladověl..to sme si nemohli dovolit jelikož měl malou váhu tak jsem půl roku odsávala a krmila bohužel z lahve.

Uživatel je onlinemalákráličice
Ukecaná baba ;) 1624 příspěvků 02.01.19 13:58

@Kikii 123 To mala delala taky. Usnula, vzbudila se, parkrat sosla a zas spala. Casem ji to preslo a vydrzi cele kojeni vzhuru. Delala jsem to tak, ze jsem kojila vleze a porad jsem ji simrala na brade nebo odtahovala prso, pri tom jsem si cetla nebo hrala hry na mobilu, abych sama neusnula a vydrzela jsem dyl. :D Vsede me pri tak dlouhem kojeni bolely zada a mravencily ruce. Tvoje holcicka je jeste malicka a kojeni ji zmaha. Je to velky fyzicky vykon. Drzim palce :hug:

Kikii 123
Nováček 10 příspěvků 02.01.19 14:01

Krmim z anatomicke lahve, mala se hezky prisaje i přesto jen prostě po chvili usne.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33726 příspěvků 1 inzerát 02.01.19 14:01
@Kikii 123 píše:
Dělám všechno co můžu lechtam na nozickach za ouskem všude mozne během toho někdy i prebaluji aby se mi probudila co nejvic a ona stejne tak po 5- 10 minutach usina s tim že se za chvilku probudi a je hladna tak to zopakujeme a porad to same.

Ale to není opravdu nic špatného. Prvních 6 týdnů miminka je opravdu jen o kojení, spaní a přebalování. :nevim: Té laktační poradkyni zavolej hned, bývají ochotné přijít k tobě domů a poradí, co dělat.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33726 příspěvků 1 inzerát 02.01.19 14:02
@Kikii 123 píše:
Krmim z anatomicke lahve, mala se hezky prisaje i přesto jen prostě po chvili usne.
:think: Proč krmíš z lahve? Pokud kojit chceš a při odsávání vidíš, že mléko teče, tak je láhev úplná kravina.
Kikii 123
Nováček 10 příspěvků 02.01.19 14:07

Nechtěla jsem ji trápit a flaška byla to jemnejsi reseni v porodnici mi říkali ze prikrm 50ml a vic se dava uz z flasky ze je to lepší.

Kikii 123
Nováček 10 příspěvků 02.01.19 14:07

Taky se mi to nelibilo ale když me ujistili ze i přesto se prisaje a bude to pro ni lepší.

ocean.mama
Stálice 87 příspěvků 02.01.19 16:16

@Kikii 123 Malej se narodil a mel 2.2kg, ja jeste nemela mliko, tak hned dostal UM, bohuzel v lahvicce. Nez sem se rozkojila to byl snad tyden, presto jsem mlika mela malo ze to bylo tak na 2 krmeni denne a zbytek UM. Odsavala jsem co se dalo. Malej proste z prsu nepil. Neteklo to tak dobre jak lahvicka, vztekal se, rudej byl. Zkousela jsem kloboucky, vsechno. No zkratim to - nikdy jsem se uz poradne nerozkojila. Moje mliko mel odsate a pil z lahvicky, ted je plne na UM. Ale je v poradku, pekne pribira, uz ma 5kg tak neves hlavu ikdyby se ti nedarilo :dance:
Jinak sem malyho krmila “polosvlecenyho” napr jen v kratkym bodycku, aby mi tolik neusinal (rada z porodnice).

Katyhi
Stálice 53 příspěvků 07.01.19 19:56
@Kikii 123 píše:
Taky se mi to nelibilo ale když me ujistili ze i přesto se prisaje a bude to pro ni lepší.

V porodnicich a lekari obecne se ihledne kojeni nevzdelavaji a vi jen to, co znaji z vlastni zkusenosti ci zkusenosti z okoli. Tedy stejne jako Mana odvedle. :roll: Flaska pokazi prisati, bude lina sat a dostanes se do zacarovanyho kruhu, kdy bude min a min mleka a vic a vic dokrmu. Zahod flasku, prikladej co nejcasteji a dle potreb male. Mej ji casto v kontaktu kuze na kuzi. Pokud potřebuješ dokrmovat (coz nejspis nepotřebuješ, pokud budes prikladat dle jejich potreb), tak dokrmuj pres strikacku po prstu, nebo lepe po prsu. Sestinedeli je opravdu prevazne o kojeni, spani a prebalovani. Moje dcera v tomto veku stravila jednim kojenim tak 1.5 hodiny (pricemz třeba 10-20 minut podrimovala, pak si pocucala a zase podrimovala, budit ji neslo), pak jsem mela pul hodiny az hodinu prostor a jely jsme nanovo. Casem se to spravi.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >