Bolest bradavek při přisátí.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Enicka
Zasloužilá kecalka 936 příspěvků 31.12.18 07:56
Bolest bradavek při přisátí.

Ahoj, mám syna, kterému je šest týdnů. Kojím, ale už mě dochází síly. Hrozně, ale opravdu hrozně to při přisátí bolí. Techniku mám myslím správnou. Ale ke to opravdu hrozná bolest, úplně to pálí. Chtěla bych vydržet kojit ještě aspoň tři měsíce, ale kvůli té bolesti to asi za chvíli vzdám. Nemáte nějakou radu? Děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Annnit
Kecalka 199 příspěvků 31.12.18 08:04

Ahoj, zkus laktacni poradkyni nebo pripadne i tvou detskou doktorku. Boli te jen prisati a kojeni uz pak je v pohode? Me ted u druheho syna taky prisati vzdy boli, on je strasne hrrr a na prso se desne vrha… zkus se poradit s detskou doktorkou nebo laktacni poradkyni

Uživatel je onlineLevandulina
Kelišová 6013 příspěvků 22 inzerátů 31.12.18 08:07

Já to taky tak měla. Ale pak jsme si všichni zvykli :mrgreen: a přestala ta bolest a bylo to ok. Jen to chce asi chvíli vydržet. ..

Enicka
Zasloužilá kecalka 936 příspěvků 31.12.18 08:13

@Annnit Ano ,bolí to jen když se prisava ,pak už je to v pohodě. Ve čtvrtek deme k dr.tak se ji zkusím zeptat.

Enicka
Zasloužilá kecalka 936 příspěvků 31.12.18 08:14

@Levandulina A jak dlouho trvalo než ste si zvykli?Já mám pocit ,že mě brzo upadnou :)

Makito
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 31.12.18 08:38

Po každém kojení mazat mastickou na bradavky a vydržet.

Heivka
Závislačka 3488 příspěvků 31.12.18 08:50

Pokud je to jen o přisátí tak je to pořádku, prsa si za pár měsíců zvyknou, mě u syna bolelo jen přisátí, tak to celkem šlo u dcerky i přes správnou techniku se bolest stupňovala až do okamžiku kdy jsem jí chtěla od prsa hodit na zem, z porodnice jsem odcházela s nekojeným dítětem
Jako kdyby dcerka byla první asi bych to aspoň pár týdnů zkusila vydržet, ale vzhledem k tomu, co mi kojení dělalo s emocemi a k tomu, že doma byl synek jsem to na radu sestřičky (která mi u syna s kojením moc pomohla) dala UM a ta úleva fyzická ale hlavně psychická byla ohromná.

warita
Echt Kelišová 9045 příspěvků 31.12.18 08:57
@Heivka píše:
Pokud je to jen o přisátí tak je to pořádku, prsa si za pár měsíců zvyknou, mě u syna bolelo jen přisátí, tak to celkem šlo u dcerky i přes správnou techniku se bolest stupňovala až do okamžiku kdy jsem jí chtěla od prsa hodit na zem, z porodnice jsem odcházela s nekojeným dítětem
Jako kdyby dcerka byla první asi bych to aspoň pár týdnů zkusila vydržet, ale vzhledem k tomu, co mi kojení dělalo s emocemi a k tomu, že doma byl synek jsem to na radu sestřičky (která mi u syna s kojením moc pomohla) dala UM a ta úleva fyzická ale hlavně psychická byla ohromná.

naprosto te chapu. Ja mela ke kojeni takovy ambivalentni vztah, na prsa jsem citliva, nemam rada, kdyz mi na ne nekdo saha a predstava kojeni mi nebyla zrovna prijemna. Presto jsem to chtela zkusit. Po cisari mi nosily malou na JIP, jenze moc to neslo. Mam zatazene bradavky, laktacni mi je nasilim rvala ven, ja se ohradila, ze to jako boli, co to dela, ona se vztekla, prohlasila, ze ji nikdo nerekl, ze mam nefunkcni bradavky, popadla dite a odkracela pryc. Pak prisla jina laktacni, prinesla rovnou kloboucky, jenze mala se nechtela prisat. Kdyz se to konecne po nevim jak dlouho povedlo, tak i pres ty kloboucky mi lezly oci z dulku bolesti. Laktacni to videla a tak si ke mne sedla a rekla, ze si myslim, ze nejlepsi by bylo laktaci ukoncit a ze to mam udelat driv, nez se mi spusti mliko, protoze pak by to uz nemuselo jit tak rychle a bez problemu. Ze UM neni zadna hanba a ze u mne to proste nebude jednoduche a dite potrebuje predevsim maminku, ktera je v pohode. A tak jsem nekojila.

Pokud by se ale znova zadarilo, chci to alespon zkusit.

Aduš8
Závislačka 3034 příspěvků 31.12.18 09:11

Mě bradavky vůbec nebolely, mám necitlivá prsa. A kolem třetího měsíce úplně šílená bolest při přisátí, trvalo to asi týden. Pak jsem to dostala a bylo po bolesti.

kamcaKr
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 31.12.18 09:19

Mela jsem to tak 8 tydnu. vydrz!!

Annnit
Kecalka 199 příspěvků 31.12.18 10:04

@Enicka Me to pri prisati obcas boli porad a to je malemu 8.mesicu :roll: ale neni to tak hrozny, tak to neresim :nevim:

beruska9
Extra třída :D 10863 příspěvků 31.12.18 10:31

Pokud boli jen prisati, tak by technika mela byt spravna a melo by to odeznit, kdyz si prsa zvyknou…coz by uz nemelo trvat dlouho. Drz se :hug:

Enicka
Zasloužilá kecalka 936 příspěvků 31.12.18 10:46

Tak já teda zkusím ještě vydržet.Děkuji ,sem ráda ,že nejsu jediná koho to tak bolí. Ne že bych to někomu přála, ale je lepší když člověk ví ,že v tom není sam :D

Enicka
Zasloužilá kecalka 936 příspěvků 31.12.18 10:47

@warita Já to tak taky měla u dcery ,tu sem nekojila vůbec. U syna už to de ,akorát to Teda pekelně bolí.

Kriss Tina
Kelišová 7042 příspěvků 31.12.18 10:55

Zkus to mazat a vydržet. Mě to u syna bolelo asi měsíc, vždycky když začal plakat že má hlad tak sem skoro brečela taky když sem si představila že mě zas čeká ta bolest, a to byl este hodně nenažraný a chtěl pít snad co hodinu :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Autor hitu Sladké mámení bojuje o život! Textař Poštulka (75) upadl na sněhu, museli ho ihned operovat

Známý textař Vladimír Poštulka (75), který se podepsal například pod hit... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >