Miminko s opistotonem a problém s kojením

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
andrijka
Povídálka 26 příspěvků 2 inzeráty 22.12.18 15:05
Miminko s opistotonem a kojeni - problem

Ahoj maminky. Snad nektera poradi. Mam 2,5m syna, az do ted pil a pribiral ukazkove. Cvicim s nim kvuli opistotonu (prohybani do luku) a on se mi pred par dny zacal prohybat i u kojeni. Napije se z jednoho prsa a druhe uz nevezme, protoze ma hlavu silenym zpusobem dozadu, nuti ho to ji tam cpat. :,( Zmena polohy pri kojeni nezabira. Malej je teda furt nervozni a pomerne casto place, musim ho kojit mnohem casteji a ani tak se kolikrat nepovede a on to samozrejme zase obreci. Uz si nevim rady. Nemate s tim nektera zkusenost? Na fyzio mi rekli, ze se jen nudi a zajima se o svet okolo… je ale videt, ze ma hlad, snazi se chytat bradavku, ale ten zaklon mu to nedovoli. :nevim:

Reakce:
Teresa.p
Kecalka 348 příspěvků 22.12.18 15:33

napada me kojit co nejvic ve spanku kdyz to pujde. nebo perova zavinovacka. na kojici polstari se asi taky prohyba ze :think: jestli cvicite Vojtu tak by se to brzy mohlo zlepsit. nebo zhasnout a pustit nejaky projektor nebo neco podobneho tak, aby nemohl byt zakloneny kdyz kojite a pozoroval to…jestli to pisu srozumitelne.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1450 příspěvků 22.12.18 15:39

Tak mě na to pomáhá kojit v šátku, tam se prohnout nemůže, vždy počkám, až se trošku zrelaxuje, potom přiložím. Nejdůležitější je ale tvůj klid, když budeš ty vynervovana, bude nervózní i dítě.

tulipán
Závislačka 3535 příspěvků 22.12.18 15:57

A zmenit polohu ditete pri kojeni by slo? drzet ho na fotbalistu, to se muze prohybat na polštáři a ty se jenom snizit nebo zvýšit. extra pohodlne to neni, ale pokud saje, zkusila bych to.

andrijka
Povídálka 26 příspěvků 2 inzeráty 22.12.18 18:26

Holky, dekuju moc za rady. Projektor super napad, zavinovacka taky (zjistila jsem dneska, ze kombineza mu nedovoli se tolik prohnout, juchu!), v satku nosim, ale nevim, jak v nem kojit, poradis, Adelka951? Jsem zacatecnik … Zmenu polohy pri kojeni jsem prave zkousela a nic. A je pravda, ze v noci to nedela, jak je cerstve probuzenej, svaly ma uvolneny. :palec:
Vojtu necvicime, rekli mi, ze neni treba, ale mne prijde, ze se to po mesici cviceni nelepsi. Zatim cvicime otaceni hlavicky a s prsni zonou, ale nezveda mi nozicky. Bez dudliku s sebou strasne mrska (to dela cely den, furt mava rukama a nohama) a s dudlikem je zase moc uklidnenej a nozky nezveda. :lol: Chci rict dr.o doporuceni na neurologii a zeptat se tam, jestli by to na Vojtu nebylo.

Vy mate taky doma ditko s opistotonem? :hug:

andrijka
Povídálka 26 příspěvků 2 inzeráty 22.12.18 18:27

@Adelka951 urcite souhlasim. Snazim se byt v klidu, co to da, ale 100% mi to samozrejme nejde …

Teresa.p
Kecalka 348 příspěvků 22.12.18 18:35

tak cvicite Bobatha? Nas syn mel
hypotonii a Vojtovka pomahala. praveze kdyz udelal druhe vzprimeni tak fyzio jsem to rikala a
ona: no podivam se jestli to neni spis opistotonus, ale nebyl. tehdy jsem si precetla co to je tak me zaujal nazev diskuse. :hug:

andrijka
Povídálka 26 příspěvků 2 inzeráty 22.12.18 18:54

@Teresa.p Chapu. A jak dlouho jste cvicili? Podle toho, co jsem cetla, je to Bobath - prikladani dlane na hrud, aby se malej naucil, ze teziste ma mit v lopatkach, ne v hlave a patach, atp. A je tvoje ditko uz oukej?

Teresa.p
Kecalka 348 příspěvků 22.12.18 19:04

tak to je Bobath. cvicili jsme chvilku taky, na syna moc nemel efekt tak jsem presli na Vojtovku a pak to jelo…ale tim te nechci nejak tlacit do Vojtovky a davat brouka do hlavy. asi na drazdivejsi deti zabira spis Bobath. Syn uz ma 3,5 let. cvicili jsme do
lezeni po ctyrech (zacal v 10 m, ale driv stoupal a obchazel nabytek). v 10
m jsme zacali jezdit na hipoterapii (jizda na konich) a bylo to super. pohybove je ok jen treba dela veci pozdeji-stridani nohou po schodech, skakani z vysky apod, ale ne nejak vyrazne pozdeji. ma jeste k tomu jinou diagnozu, ale motoricky uz je ok. na kone jezdime stale 1krat tydne, protoze ho to bavi a jeste ladime brisni svaly. jinak k te diagnoze-syn ma vyvojovou dysfazii nebo poruchu autistickeho spektra :( jinak jestli je to mozne mrkni na vanickovani-vo vode se deti uvolni, ale kdyz ti odbornik ukaze manipulaci je to super

andrijka
Povídálka 26 příspěvků 2 inzeráty 23.12.18 15:06

@Teresa.p
Rozumim, Terko. Jsem rada, ze vam Vojta pomohl. A v tom ostatnim moc drzim palce! :palec:
Mne prave prijde, ze na malyho taky nema Bobath moc efekt, naopak se to prohybani spis rozjizdi. Cetla jsem, ze na neurologii nepotrebuji doporuceni pediatra, je to pravda? Chci, aby se na nej mrkli a pripadne nas co nejdriv poslali na Vojtu. Brecel ti u toho malej? Predpokladam, ze jste cvicili nekolikrat denne, vid?

Na vanickovani mrknu, dekuju za tip! Jsem rada, ze tahle webovka se super maminama a radama existuje, dost to pomuze. :kytka:

Teresa.p
Kecalka 348 příspěvků 23.12.18 16:59

Syn jakmje narozeny predcasne tak nas objednali rovnou v porodnici k fyzio, ale pak jsem prechazela k jine a zadanku jsem musela mit od pediatra a pak nam psala doktorka z rizikove poradny kam jsme chodili kvuli nedonosenpsti. cvicili jsme 4krat denne. plakal-spis se vztekal a musel makat nez aby brecel bolesti, protoze to fakt neboli jen je to makacka-to rikaji i dospeli co cvici Vojtu. jinak kdyz das maleho nabrisko hodne ho masiruj pohybama od ramen k zadecku. a kdyby problem pretrvaval zkusila bych tu hipoterapii. tomje taky zazrak. :hug:

andrijka
Povídálka 26 příspěvků 2 inzeráty 23.12.18 20:11

@Teresa.p
A myslis masaz krouzivymi pohyby?
Ta hipoterapie musi byt supr, verim tomu, ze si to deti zamiluji. Treba vam u koni malej i zustane :)) Predpokladam, ze jsi z toho vseho mela na zacatku docela nervy, vid?

Malej mi prestava docela pit, ke druhemu prsu ho uz vazne nedostanu a to treba ani po hodine, po dvou… Napada me, jestli mu mleko z toho jednoho preci jen nestaci …? Ze by tahal tak moc? 8o

Teresa.p
Kecalka 348 příspěvků 23.12.18 20:58

ne myslim jeden dlouhy pomaly tah od ramen k zadecku.
nervy jsem moc nemela myslela jsem, ze to dozene. on syn vazil 2600g kdyz se narodil, tak jsem si myslela, ze to vse bude cajk :nevim: kdz zacal lozit tak jsme si uplne pddychla a kdyz chodit tak jsem byla uplne v pohode.
az kolem 2 let mi prislo, ze zacina byt jiny, tak jsem zase na nervy spis ted.

andrijka
Povídálka 26 příspěvků 2 inzeráty 24.12.18 15:50

@Teresa.p
Dokazu si predstavit, jak te to trapi. Moc drzim palce, aby se malej lepsil a prospival vam, at uz mu diagnostikuji cokoliv. At je jakkoliv jiny, je to i tak ditko jako kazde jine a hlavne je vase a milovane! Pevne nervy. Nadeje je velka pomocnice! :srdce:

A moc dekuju za rady. Masaz i vsechno ostatni vyzkousim. Od vcera se mi ho povedlo kojit cerstve po probuzeni a ani jednou se neprohnul. Lezim s nim ted v posteli a cekam, az se zase vzbudi, abych mu dala najist.

Mejte krasne a klidne Vanoce a at jste vsichni v novem roce zdravi! :heart_eyes:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >