Nález na játrech - co bude dál?

Anonymní
25.8.11 22:09

játra - co bude dál?

AHoj, asi si chce jen ulevit, nebo pro radu…
mám starší sestru 36 let, měla těžký rozvod, který samozřejmě není omluvou pro to, co udělala … ale udělala a vrátit se to nedá…
začala pít a hodně pít a trvalo to dlouho. Ted po nějaké době začala mít zdr. problémy. Přestala jíst,zhubla za 3 týdny 11 kilo, nakonec jí zežloutlo bělmo, jak jsme jí po dlouhé době viděli, odvezli jsme jí do nemocnice, kde jí zjistili, že má nález na játrech, začínají jí tuhnout, a už se s tím nedá nic dělat, prej jsme jí přivezli příliš pozdě…
a ted se chci zeptat, znáte nebo jste někdo s tímto nálezem? Dá se s tím žít normálně? a co se ted bude dít? děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9649
25.8.11 22:11

Neznam, bohuzel, ale znam mnoho lidi, kteri pijou cely zivot a funguji… :think:
Jak dlouho sestra pije?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.8.11 22:16

asi rok, nebo aspon to tvrdí

• Citovat
  • Nahlásit
17304
25.8.11 22:18

Zkus počíst tady,

http://nemoci.vitalion.cz/cirhoza-jater/

Můj nevlastní otec na to zemřel,ale on pít nepřesta a uchlastal se k smrti :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9649
25.8.11 22:21
Anonymní píše:

To mi neprijde az tak dlouho, aby to bylo tak vazne… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17304
25.8.11 22:22

Zájkad je že musí přestat pít a to okamžitě :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.8.11 22:24
BaraDolezal píše:
Anonymní píše:
To mi neprijde az tak dlouho, aby to bylo tak vazne… :think:

no nám taky ne ale jak nejedla a ani nepila, protože jsme se dozvěděli, že je silně dehydrovaná, tak to pro ty játra byl ještě větší záhul

• Citovat
  • Nahlásit
4537
25.8.11 22:29

Za rok? To je divný. Nebrala nějaký prášky během života?
Pokud by to bylo ohrožujjící na životě, tak jedině transplantace. Játra jsou jediným orgánem v těle, který je schopný za pár týdnů dorůst do své původní velikosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.8.11 22:31
Sumaya píše:
Pokud by to bylo ohrožujjící na životě, tak jedině transplantace. Játra jsou jediným orgánem v těle, který je schopný za pár týdnů dorůst do své původní velikosti.

O roce víme, jestli pila před tím, nevíme…možné to je, má je zvětšené a začínají tuhnout, a dr, říkala že tohle už se nespraví

• Citovat
  • Nahlásit
17304
25.8.11 22:31
Sumaya píše:

Nechci kecat,ale alkoholkům se játra nemění-myslím.Aspoň do nedávna to tak bylo.A já s tím souhlasím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20150
25.8.11 22:32

Mno, pokud ma opravdu cirhozu, pije podle me dele nez rok… Pokud uz ma cirhozu ve vyssim stadiu, nepomuze asi nic(coz vam vlastne naznacili). Takze asi by bylo dobre zjistit presne od lekaru, jak vazne to je. Nicmene cirhoza dobrou prognozu nema.Bohuzel. V tom lepsim pripade musi okamzite prestat pit, ale i tak asi bude mit velke problemy. Nova jatra alkoholik nedostane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17304
25.8.11 22:34
mroe píše:
Mno, pokud ma opravdu cirhozu, pije podle me dele nez rok… Pokud uz ma cirhozu ve vyssim stadiu, nepomuze asi nic(coz vam vlastne naznacili). Takze asi by bylo dobre zjistit presne od lekaru, jak vazne to je. Nicmene cirhoza dobrou prognozu nema.Bohuzel. V tom lepsim pripade musi okamzite prestat pit, ale i tak asi bude mit velke problemy. Nova jatra alkoholik nedostane.

zase jsme se shodly :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.8.11 22:35

já jsem taky pro, proč by se jim měla dávat nová játra, když si je samy zničili, ale mě jde ted o to, jestli se s tím dá aspon trošku normláně žít

• Citovat
  • Nahlásit
17304
25.8.11 22:37

Ale dá se stím normálně žít,ale sama musí sestra chtít.Podstoupit odvykací kůru a být sledována u lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17304
25.8.11 22:39

A jak píšou holky,zarok pití nemůže mít játra jako kámn.Ted pokud k tomu neměla nějaké léky…

zkuste promluvit s jejím ošetřujícím lékařem,jaká je prognoza,jaký druh léčby doporučuje.....

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama