Jde o období vzdoru?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pinguina
Povídálka 43 příspěvků 15.02.17 13:26
Jde o období vzdoru?

Zdravím všechny tady a prosím o názor mám syna 2 roky mu budou za měsíc. Dnes jsme byli u dětské lékařky, cestou tam brečel protože se bál, vždy tam jdeme jen na očkování. vysvetlovala jsem mu ze se bát nemusí atd atd. Řval jak tur nechtěl si svlect boty nic.do čekárny jsem ho musela odnést, tam se postupně s mim mluvením uklidnil a začal si hrát hezky s holčičkou. Pak přišla řada na nás, a zase začal řvát, válel se po zemi úplně se davil, vyšetření nebylo skoro možné sestra mu dala hračku a byl klid ale jak jsem ho dala na zem zase začal, nechtěl odejít asi od té hračky. Bránil se mlátil pestickama do křesla když jsem mu dávala bundu a venku nic jen řev úplně zbělal vzteky, křičel vyskal, snad vše co umí to trvalo až domů. Cca 10 minut Stalo se to poprvé a jsem z toho celkem vypleskla, řád má, snažím se aby dělal to co má, jinak je hodný, ale dnes.. Omlouvám se za délku ale musela jsem se vypsat, může to být období vzdoru? Nevím co dělám špatně normálně poslouchá..

Reakce:

blumen
Hvězda diskuse 42004 příspěvků 15.02.17 13:41

@Pinguina nemel svuj den, navic mel strach z doktorky, uvidis v pristich dnech/tydnech.

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 15.02.17 13:46

Neděláš nic špatně, prostě se bojí. Dcera je o tři měsíce starší než tvůj syn a bojí se taky. Takové scény zatím nedělala, ale taky vždy hrozně pláče a snaží se bránit. Tak jsme jí koupili dětskou doktorku a hrajeme si na ní a děláme to co paní doktorka. Posloucháme srdíčko, koukáme do krku atd. A jak jdeme od doktorky a pořád řve tak jí něčím namotivujeme ať přestane. Třeba já nevím třeba vyjdeme z ordinace a furt ječí tak třeba řekneme tak a teď ti obliknu bundu, ty přestaneš plakat a půjdeme k babičce nebo půjdeme koupit bonbonky. Většinou to zabírá odvézt jí to myšlení od toho doktora k něčemu jinému co má ráda. Pokud to jinak nedělá tak má prostě jen panicky strach a neumí to jinak projevit. Upřímně já jsem dospělá a kdybych se nedržela tak při návštěvě zubaře bych dělala scénu ještě větší než tvůj syn jak se bojím :mrgreen: :mrgreen:

Malto
Kecalka 458 příspěvků 15.02.17 13:57

Z jedné návštěvy bych nedělala drama, příště to bude lepší.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17442 příspěvků 20 inzerátů 15.02.17 14:00

@Pinguina Jo a ne.
Mel strach, nechtěl na vyšetření, a uz to neni blboucke slaboucke miminko, co maximálně rve. Takze umí dát najevo svůj názor a aktivně se bránit. Špatně neudělaš nic, jen se musí s smířit s tím, ze dite ne vždy posloucha jako pes a je to samostatna bytost s vlastnimy strachy touhami a názory.

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 2974 příspěvků 15.02.17 16:15

@Pinguina a co to bylo za vyšetření, je nemocný? Pokud tam jde se strachem a ještě mu není dobre, tak se nedivím, že ho to sebralo. Děti afekt neumí zpracovat. Taky je otázkou, co jsi mu k tomu řekla ty, je velký rozdíl, když dítě odbudes, že to nic není, nic se neděje atd a když je ho pocity uznáš, pojmenujes, akceptujes…
Jinak ale na období vzdoru má věk a počítej s tím, že se výstupy můžou opakovat, to by nebylo nic divného a neobvyklého. Je dobré si dávat pozor na rizikové faktory, žízeň, hlad, únava, potřeba na záchod, to jsou spouštěče, ale někdy zkrátka dítě vstane zadkem napřed a člověk se jen těší, až zase půjde spát.

Pinguina
Povídálka 43 příspěvků 15.02.17 21:47

@Helileli měl kašel v noci chrchlal jak starej dědek, tak jsme vyrazili už z domu jsem mu vyprávěla že jdeme k doktorce a ta si jen poslechne jak dýchá a nebude dělat au. Pořád jsem se snažila vysvětlovat že se nemusí bát. Vše se zdálo že je ok jen ale uviděl branku plotu a už křičel. Já se mu skoro nedivím, vždy ho ockuje, vlastně s ničím jiným tam nechodime, jen jeho reakce mě vykolejila a pohledy ostatních maminek v čekárně taky, skoro se mi zdálo že na mě koukají zkrs prsty že malej řve. :-S

Pinguina
Povídálka 43 příspěvků 15.02.17 21:55

@glitterball díky s zkusím mu taky koupit dětskou doktorku a budeme si hrát. snad ho to přejde. On byl dnes v takovém amoku že ani nešlo upoutat na něco jiného, měla jsem s sebou oblíbenou hračku, nic hodil ji vzteky na zem:-( a mezi námi co se týče zubaře taky bych řvala že tam nechci :-D

Pinguina
Povídálka 43 příspěvků 15.02.17 21:57

Díky všem, uklidnily jste mě, já už si lamala hlavu a říkala si co dělám špatně :palec:

rothadecia
Povídálka 18 příspěvků 17.02.17 09:14
@Malto píše:
Z jedné návštěvy bych nedělala drama, příště to bude lepší.

přesně :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Selfie expert Dáda: Na Instagramu vypustila další zlo. Co dělá špatně?

Je jí dvaašedesát, ale sociální sítě si zamilovala, jako by byla teenagerka.... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >