Život na samotě u lesa s dítětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lenvy
Povídálka 50 příspěvků 7 inzerátů 09.02.17 16:00
život na samotě u lesa s dítětem

Zdravím! Ráda bych vás poprosila o váš názor na bydlení na samotě u lesa, v čemž já osobně problém nevidím, mě i manželovi to vyhovuje, ale, proč sem píšu, máme půlroční miminko! Máme možnost bydlet v RD s ohromným pozemkem kde bychom se chtěli věnovat farmaření, s čím již zkušenosti máme… máme ještě dvě starší děti, syn 14let, půjde za rok na střední školu a vzhledem k tomu, že je ve městě kde žije jeho biootec, tak bude bydlet u něj.. dcera za rok plnoleta by na samotě chtěla bydlet s tím, že by si mohla pořídit koně a také bude mit v 18 -ti řidičák, takže bude samostatná… jde o to, ze ta naše půlroční by byla „izolovana“ od svych vrstevníků… přišla by s nima do styku ve školce, v obchodě, na návštěvě..ale takové to navštěvovani se dětí a lítání s dětmi venku to by prostě neměla… tak zvazujeme, přemýšlíme, probirame to ze vsech stran a ráda bych třeba znala více názorů a pohledů na danou věc…jo a civilizace je nejblíže 2,5km lesní cestou… takže bychom museli vzdy vozit autem… což problém není… děkuji za vaše názory…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

atominnka
Generální žvanilka 21656 příspěvků 09.02.17 16:03

My žijeme ve městě, v centru. Ale taky se stýkají s dětmi jen v mš, na kroužcích a na návštěvě (ale moc nikam nejezdíme) :nevim: šla bych do toho. navíc. až bude větší, jistě si těch 2,5km dojede sama na kole např, příadně ji odvezete nebo kamarádi dojedou za vámi

lenvy
Povídálka 50 příspěvků 7 inzerátů 09.02.17 16:08

@atominnka to máš pravdu, ve městech to takhle často bývá, ale mi teď bydlíme na větší vesnici kde je veškerá občanská vybavenost a tady to tak chodí, že tu děti spolu lítají venku a navštěvují se…

AnastazieB
Echt Kelišová 8363 příspěvků 09.02.17 16:08

Ne, půlročnímu miminku opravdu nevadí, že se nemůže stýkat s vrstevníky.

lenvy
Povídálka 50 příspěvků 7 inzerátů 09.02.17 16:10

@AnastazieB to jistě, ale já přemýšlím více dopředu..

frame
Kecalka 372 příspěvků 09.02.17 16:10

Ja bych do toho sla a chlap by to taky uvital, ten klid a ticho a zvuky prirody budou mit na mimco pozotivni vliv, my se taky vidame s kamaradkama s detmi na navstevach, v centrech a ruzne, kdyz se domluvime, kazda bydlime jinde, tak je nemozne se potkat nahodou. V zime se bude potkavat ve skolce a uvidite, ze v lete to deti oceni velky pozemek a zviratka, to budou na navstevy chodit :-) teda ja bych chodila :-)

Uživatel je onlinevejilka
Závislačka 4573 příspěvků 09.02.17 16:14

Máme něco podobného, od města bydlíme 4km. prcek je ještě malej ale až bude větší půjde do školy do města. Už ted počítám asi s tím že bude mít hned od první třídy mobil a když se bude chtít po škole zdržet s kamarády venku, má ve městě babičku. Nevím ale jakou pracovní dobu budu mít já. Uvidíme co přijde v praxi :nevim:

lenvy
Povídálka 50 příspěvků 7 inzerátů 09.02.17 16:16

@frame děkuji za názor… také to tak cítím…navíc mám hodně ráda práci s dětmi, vyrábění, malování, vyprávění, takže vím, že by se holčička nenudila. A nikde není psáno, že bychom ji nemohli ještě obstarat sourozence ;)

Dr.Renča
Ukecaná baba ;) 1332 příspěvků 09.02.17 16:19

@lenvy nedá se to asi předem říct, co je lepší, odvíjí se to od povahy dítěte…my s manželem bydlíme na samotě u lesa se zvířaty, bohužel ale děti nemáme, ale předchozí majitelé měli 2 dcery, jedné to vadilo, že je daleko od kamarádů (ale byla jiná doba a její rodiče neměli ani auto) a ta druhá tady byla spokojená, vyhovoval jí život se zvířaty a kamkoliv za kamarády si došla pěšky…švagrová bydlí v Praze a s dětmi už od malička podnikají každý den tolik věcí, že její děti se nikdy nestýkali s ostatními dětmi mimo školu, školku a kroužky, protože neměli čas a ani potřebu a to si myslím, že jsou oba docela společenští, až teď, když je staršímu synovi 16 let, tak už víc podniká akce s kamarády, kino atd., ale ty akce s rodinou stejně převažují

lenvy
Povídálka 50 příspěvků 7 inzerátů 09.02.17 16:27

@Dr.Renča to každopádně. I když, pokud bude dcera po nás, tak ji to vyhovovat bude já i manžel máme rádi klid a soukromí… samozřejmě, že nelze srovnávat potřeby usazeneho dospěláka a treba pubertáka… ale vše vyplývá z výchovy a z prostředí v jakém dítko vyrůstá.. zvažuji pro a proti a tak si říkám co je větší zlo jestli samota u lesa a cílená socializace ve skolce atd a nebo negativní vliv města…

FenekUsaty
Závislačka 4226 příspěvků 09.02.17 16:31

Takove to pobihani tlupy deti ulicemi a na hriste atd, co bylo bezne za naseho detstvi, se ted uz moc neprovozuje. Mozna nekde na male vsi, ale u nas tohle uz neni. Dcera je ve skolce, stastna, s kamaradkama, doma uz o to moc nestoji. Pokud ano, neni problem se domluvit s jinou maminkou, dite nekam odvezt, privezt, nekde se sejit… vubec bych se toho nebala :) a mooooc zavidim! :)

Krofka
Kecalka 382 příspěvků 09.02.17 16:31

Takové bydlení je mým snem, ale právě kvůli dětem momentálně nereálný. Jistě i pro dítě má takový život výhody, ale ta jeho izolace by mne mrzela, ve vašem případě zvlášť, když k sobě nemá věkově ani sourozence. Na návštěvy sice děti dojdou, nebo vy k nim, ale jak píšeš - takový to lítání po venku, o to bych dítě ochudit nechtěla a i když budete styky udržovat sebevíc, o hodně věcí může přijít. U nás na vesnici to takhle prostě funguje a tím, že bychom byli dál, by prostě dítě bylo mimo. Navíc si myslím, že v nižším věku dítě ocení spíš kamarády, než přírodu, vzduch… Pro sebe bydlet na samotě ano, kvůli dětem (natož „jednomu“) ne. Těžko radit, nezávidím :nevim:

Aspera
Generální žvanilka 20753 příspěvků 1 inzerát 09.02.17 16:45

@lenvy zkus se někdy rozhlídnout, kolik běhá dětí po městě nebo po vesnici a zjistí, že jich venku stejně moc není, spíše nikdo. Takže tím dceru určitě neochudíš. Pokud budete mít koně, můžou se k Vám naučit chodit děti na koně a pokud jí obstaráte zábavu bude spokojená.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 16:47

My takto žijeme se 4letou. Za me lepsi, kdyz na jare vybehneme ven nebo posli ven malou na louku nez kdybych mela mit strach z aut..toho Tak neni nad to otevrit si rano okno a citite jen jaro ne smrad z aut. Me to takto vyhovuje, kolem mame louku a les. No a o kamaradky ochuzena neni.. Vida je ve skolce, je zvana na ruzny oslavy narozenin.. Kamaradky ma vlastne v dosahu cca 5km. Detake hřiště ma male doma a nebo neni problem zajet, do 10min jsme tam :) Mame taky zvířata, ma k nim vztah a tesi me to. :)

Frozie_F
Kecalka 112 příspěvků 09.02.17 17:09

Mě spíš překvapuje, že takové bydlení nevadí těm starším :D Pokud to zvládají oni, tak o tak malou holčičku bych strach neměla ;)
Spíš tě obdivuju za to, že sama takhle na samotu chceš jít bydlet. Já jsem prototyp městský holky…kafíčka, práce pár zastávek tramvají, nalakovaný nehty :D hrabat se někde v zemi teda pro mě rozhodně není :D
Ale přeju vám hodně štěstí, ať se vám v baráčku daří ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >