Reklama

Život na samotě u lesa s dítětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lenvy
Povídálka 49 příspěvků 09.02.17 16:00
život na samotě u lesa s dítětem

Zdravím! Ráda bych vás poprosila o váš názor na bydlení na samotě u lesa, v čemž já osobně problém nevidím, mě i manželovi to vyhovuje, ale, proč sem píšu, máme půlroční miminko! Máme možnost bydlet v RD s ohromným pozemkem kde bychom se chtěli věnovat farmaření, s čím již zkušenosti máme… máme ještě dvě starší děti, syn 14let, půjde za rok na střední školu a vzhledem k tomu, že je ve městě kde žije jeho biootec, tak bude bydlet u něj.. dcera za rok plnoleta by na samotě chtěla bydlet s tím, že by si mohla pořídit koně a také bude mit v 18 -ti řidičák, takže bude samostatná… jde o to, ze ta naše půlroční by byla „izolovana“ od svych vrstevníků… přišla by s nima do styku ve školce, v obchodě, na návštěvě..ale takové to navštěvovani se dětí a lítání s dětmi venku to by prostě neměla… tak zvazujeme, přemýšlíme, probirame to ze vsech stran a ráda bych třeba znala více názorů a pohledů na danou věc…jo a civilizace je nejblíže 2,5km lesní cestou… takže bychom museli vzdy vozit autem… což problém není… děkuji za vaše názory…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

atominnka
Generální žvanilka 21547 příspěvků 09.02.17 16:03

My žijeme ve městě, v centru. Ale taky se stýkají s dětmi jen v mš, na kroužcích a na návštěvě (ale moc nikam nejezdíme) :nevim: šla bych do toho. navíc. až bude větší, jistě si těch 2,5km dojede sama na kole např, příadně ji odvezete nebo kamarádi dojedou za vámi

lenvy
Povídálka 49 příspěvků 09.02.17 16:08

@atominnka to máš pravdu, ve městech to takhle často bývá, ale mi teď bydlíme na větší vesnici kde je veškerá občanská vybavenost a tady to tak chodí, že tu děti spolu lítají venku a navštěvují se…

AnastazieB
Echt Kelišová 8300 příspěvků 09.02.17 16:08

Ne, půlročnímu miminku opravdu nevadí, že se nemůže stýkat s vrstevníky.

lenvy
Povídálka 49 příspěvků 09.02.17 16:10

@AnastazieB to jistě, ale já přemýšlím více dopředu..

frame
Kecalka 364 příspěvků 09.02.17 16:10

Ja bych do toho sla a chlap by to taky uvital, ten klid a ticho a zvuky prirody budou mit na mimco pozotivni vliv, my se taky vidame s kamaradkama s detmi na navstevach, v centrech a ruzne, kdyz se domluvime, kazda bydlime jinde, tak je nemozne se potkat nahodou. V zime se bude potkavat ve skolce a uvidite, ze v lete to deti oceni velky pozemek a zviratka, to budou na navstevy chodit :-) teda ja bych chodila :-)

vejilka
Závislačka 4369 příspěvků 09.02.17 16:14

Máme něco podobného, od města bydlíme 4km. prcek je ještě malej ale až bude větší půjde do školy do města. Už ted počítám asi s tím že bude mít hned od první třídy mobil a když se bude chtít po škole zdržet s kamarády venku, má ve městě babičku. Nevím ale jakou pracovní dobu budu mít já. Uvidíme co přijde v praxi :nevim:

lenvy
Povídálka 49 příspěvků 09.02.17 16:16

@frame děkuji za názor… také to tak cítím…navíc mám hodně ráda práci s dětmi, vyrábění, malování, vyprávění, takže vím, že by se holčička nenudila. A nikde není psáno, že bychom ji nemohli ještě obstarat sourozence ;)

Dr.Renča
Ukecaná baba ;) 1332 příspěvků 09.02.17 16:19

@lenvy nedá se to asi předem říct, co je lepší, odvíjí se to od povahy dítěte…my s manželem bydlíme na samotě u lesa se zvířaty, bohužel ale děti nemáme, ale předchozí majitelé měli 2 dcery, jedné to vadilo, že je daleko od kamarádů (ale byla jiná doba a její rodiče neměli ani auto) a ta druhá tady byla spokojená, vyhovoval jí život se zvířaty a kamkoliv za kamarády si došla pěšky…švagrová bydlí v Praze a s dětmi už od malička podnikají každý den tolik věcí, že její děti se nikdy nestýkali s ostatními dětmi mimo školu, školku a kroužky, protože neměli čas a ani potřebu a to si myslím, že jsou oba docela společenští, až teď, když je staršímu synovi 16 let, tak už víc podniká akce s kamarády, kino atd., ale ty akce s rodinou stejně převažují

lenvy
Povídálka 49 příspěvků 09.02.17 16:27

@Dr.Renča to každopádně. I když, pokud bude dcera po nás, tak ji to vyhovovat bude já i manžel máme rádi klid a soukromí… samozřejmě, že nelze srovnávat potřeby usazeneho dospěláka a treba pubertáka… ale vše vyplývá z výchovy a z prostředí v jakém dítko vyrůstá.. zvažuji pro a proti a tak si říkám co je větší zlo jestli samota u lesa a cílená socializace ve skolce atd a nebo negativní vliv města…

FenekUsaty
Závislačka 4046 příspěvků 2 inzeráty 09.02.17 16:31

Takove to pobihani tlupy deti ulicemi a na hriste atd, co bylo bezne za naseho detstvi, se ted uz moc neprovozuje. Mozna nekde na male vsi, ale u nas tohle uz neni. Dcera je ve skolce, stastna, s kamaradkama, doma uz o to moc nestoji. Pokud ano, neni problem se domluvit s jinou maminkou, dite nekam odvezt, privezt, nekde se sejit… vubec bych se toho nebala :) a mooooc zavidim! :)

Krofka
Kecalka 375 příspěvků 09.02.17 16:31

Takové bydlení je mým snem, ale právě kvůli dětem momentálně nereálný. Jistě i pro dítě má takový život výhody, ale ta jeho izolace by mne mrzela, ve vašem případě zvlášť, když k sobě nemá věkově ani sourozence. Na návštěvy sice děti dojdou, nebo vy k nim, ale jak píšeš - takový to lítání po venku, o to bych dítě ochudit nechtěla a i když budete styky udržovat sebevíc, o hodně věcí může přijít. U nás na vesnici to takhle prostě funguje a tím, že bychom byli dál, by prostě dítě bylo mimo. Navíc si myslím, že v nižším věku dítě ocení spíš kamarády, než přírodu, vzduch… Pro sebe bydlet na samotě ano, kvůli dětem (natož „jednomu“) ne. Těžko radit, nezávidím :nevim:

Aspera
Generální žvanilka 20359 příspěvků 1 inzerát 09.02.17 16:45

@lenvy zkus se někdy rozhlídnout, kolik běhá dětí po městě nebo po vesnici a zjistí, že jich venku stejně moc není, spíše nikdo. Takže tím dceru určitě neochudíš. Pokud budete mít koně, můžou se k Vám naučit chodit děti na koně a pokud jí obstaráte zábavu bude spokojená.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 16:47

My takto žijeme se 4letou. Za me lepsi, kdyz na jare vybehneme ven nebo posli ven malou na louku nez kdybych mela mit strach z aut..toho Tak neni nad to otevrit si rano okno a citite jen jaro ne smrad z aut. Me to takto vyhovuje, kolem mame louku a les. No a o kamaradky ochuzena neni.. Vida je ve skolce, je zvana na ruzny oslavy narozenin.. Kamaradky ma vlastne v dosahu cca 5km. Detake hřiště ma male doma a nebo neni problem zajet, do 10min jsme tam :) Mame taky zvířata, ma k nim vztah a tesi me to. :)

Frozie_F
Kecalka 109 příspěvků 09.02.17 17:09

Mě spíš překvapuje, že takové bydlení nevadí těm starším :D Pokud to zvládají oni, tak o tak malou holčičku bych strach neměla ;)
Spíš tě obdivuju za to, že sama takhle na samotu chceš jít bydlet. Já jsem prototyp městský holky…kafíčka, práce pár zastávek tramvají, nalakovaný nehty :D hrabat se někde v zemi teda pro mě rozhodně není :D
Ale přeju vám hodně štěstí, ať se vám v baráčku daří ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama