Reklama

Maminko a proč?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

meduzza
Echt Kelišová 8704 příspěvků 06.02.17 21:48
Maminko a proč?

Ahoj, zajímá mě v jakém věku se vaše děti ptaly na otázky: „Maminko a proč"? Kdy přišlo u vašich dětí období podobných otázek? Jak bylo intenzivní :)? Přišlo vůbec? Děkuji za vaše odpovědi.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineLevandulina
Kelišová 5213 příspěvků 8 inzerátů 06.02.17 21:54

Teď ve třech letech :-)

Hoa Mai
Kelišová 5582 příspěvků 16 inzerátů 06.02.17 21:54

@meduzza První otázky „a proč?“ začaly kolem 2,5 roku, to byly ještě občasné. Zintenzivněly se před třetími narozeninami a zatím to nepolevilo (má 3 a čtvrt). Neptá se úplně na každou blbost, ale ptá se dost často.

Příspěvek upraven 06.02.17 v 22:01

Tamtama
Extra třída :D 11700 příspěvků 06.02.17 21:54

Staršímu je 5, mladšímu 2,5 a období „proč“ neměl ještě ani jeden..

scentini
Závislačka 3398 příspěvků 06.02.17 21:56

Mala to ma od 2 a pul. V dubnu ji budou 3. A pta se porad. Napr.proc chodi(zvire ve filmu) proc zije, proc proc proc? Furt nebo i otazky kde? Kam? Kde jsi? I kdyz 100 rikam ze na zachode :mrgreen: kdyz se me na to same zepta po 10. Tak rikam pro slepici kvoc :mrgreen: to se rehta jak blazen.
a kdyz ja se zeptam proc, treba 3 tak je nervni a jeciii :mrgreen:

Barinec
Kecalka 255 příspěvků 06.02.17 22:07

Syn zacal s „proc“ ve 2,5 letech (mam to zapsano v kalendari) ted ma 3,5 a „proc“ stale jede, kolikrat si pripadam jak u vyslechu. Pta se absolutne na vse. Ted zacal s „ale“ a to kolikrat vidim rude, kdyz slysim „ale ja ted nemuzu uklizet, jit si umyt ruce, obedvat,…“

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 06.02.17 22:07

Dceři je 2,5 a už to nějakou chvilku trvá, poslední dobou intenzita graduje :mrgreen: Například dneska ve vaně jsem marně z hlavy lovila přijatelnou odpověď na otázku, proč teplá voda vždycky vystydne :mrgreen: Nakonec jsme to ukončily tím, že jí to v září vysvětlí paní učitelka ve školce :lol:

Gorlami
Závislačka 3183 příspěvků 2 inzeráty 06.02.17 22:13

Nekdy po 2,5 a ptala se fakt na vsechno, na uplny hlouposti i na veci, na ktery odpoved znala. Ted to trochu polevuje (3 roky mela pred mesicem), tzn, ze otazka proc nenasleduje po kazde moji vete, co ji reknu, ale pta se casto.

Adinka_2012
Závislačka 2601 příspěvků 9 inzerátů 06.02.17 22:13

2 roky a čtvrt, u staršího asi později, protože v této době moc nemluvil, teď mu jsou 4,5 a proč je stále, do toho mladší - paráda :lol:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31608 příspěvků 06.02.17 22:28

U nás pozdě. první okolo 5 let, a jen malinko, prostě se občas na něco zeptal, u prostředdního někdy po 4: roce, trvá už ork, a je to strašný, strašný, vrchol to mělo okolo 4,5 roku. to byl shcopnej se během jedný stanice tram zeptat, proč je v tý tramvaji tolik lidí, proč v protijednoucí málo, proč opravují tamten strom(byl obtočenej červenobílou páskou), proč máme červenou, a proč tady je a cesta tak úzká, a tam tak široká. noa takhle to do mě valil celou cestu, když jsme jeli třeba pro nejstaršího na fotbl, což bylo asi 40 min tramvají…byla jsem z toho šílená :oops: :oops: :zed: :pocitac: teď už je to o malilinko lepší, ale furt se ptá dost :lol:

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1286 příspěvků 06.02.17 22:30

Dcera začala ve dvou letech, střídají se období různé intenzity dotazů, teď je jí tři a půl a momentálně je celkem klid. Normální otázky „A proč?“ celkem ušly, to se dá vždycky nějak okecat, ale jeden čas to bylo na palici, protože ukázala na předmět, zeptala se, co to je a když jsem odpověděla, tak následovalo „A proč?“ - třeba „Co to je?“ - „Klíče“ - „A proč?“ Tak to mě docela ničilo :zed:

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 06.02.17 22:33

Mluvit zacal ve 2,5, proc prislo ve dvou a třičtvrtě a drzelo se asi necelých půl roku. Fakt intenzivni byly asi 3 mesice.
Mladší přišla s prvním ploč ve 21 měsících, v zatím velmi sporadicky. To intenzivni kolo nas urcite ještě čeká.

peta81
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 06.02.17 22:36

U nas zatim nic, synovi je 3 a ctvrt :nevim: pta se teda porad na neco, co, kde, kdy a jak, ale proc ho asi nezajima :lol: zato ted za kazdou moji vetou nasleduje „Coooo?“ a pak na vsechno „ale“.
Bydlime na vesnici, moc podnetu a zabavy tu neni, a tak si pri prochazkach porad pobvidame. dnes me syn rozesmal, kdyz prohlasil „Dneska si, maminko, budeme povidat o hnoji, joo?“ :lol:

Tarinka
Echt Kelišová 8195 příspěvků 1 inzerát 06.02.17 22:37

U starsi nekdy pred tretim rokem, bude mit pet a pta se porad, ale ta otazka uz je vic zakerna :lol: treba A proc nesnime zemrit? A proc je v noci tma? A proc drzime u zeme a neuletime? :mrgreen: mladsi bude mit 2,5 a uz tak od dvou let se pta, ale zatim je to takovej ten hovor…ja: Lindi, pujdeme na prochazku… Linda: A poč?…Já: protoze to je zdravy… Linda: A poč?…já: Protoze musime dychat zdravej vzduch… do toho se vlozi ta starsi…Ali: Mami, proc museji dychat lidi zdravej vzduch?… a je hotovo, kazdej den stokrat tandem :lol:

Hobitka
Závislačka 3044 příspěvků 06.02.17 22:42

Syn i dcera zacali shodne ve 2r a 3m, dcera je teda vyzivnejsi a drzi ji to uz pres 2 roky, syn se pta casto, ale ne 1000krat za den - ale tomu je 2,5, mozna jeste vyckava. Nejvic me depta, ze „Ja to ale opravdu nevim“ neni prijatelna odpoved :mrgreen:.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama