Péče o dítě

5.2.17 19:51

Péče o dítě

Maminky zlatý, potřebovala bych někoho kdo trošku rozumí ospodu a ochraně dětí. Kamarád se po dlouhých sporech a problémech rozvádí s manželkou. Ta ho o vánocích vyhodila z bytu na ulici bez jakéhokoliv zájmu. My ho vzali pod ochraná křídla a poskytli mu azyl. Nicméně je v zahraničí. V nejbližší době se bude projednávat svěření dítěte do péče následně rozvod. Nicméně zatím ještě manželka po něm vyžaduje peníze, bombarduje ho urážlivýma sms, kde napadá nejen nás ale i jeho, vyžaduje peníze nejen na jeho dítě ale i na dítě, které není jeho, což on odmítá jí posíat peníze na dítě které není povinen živit. Načež ona mu odmítá jeho syna půjčovat případně být v jakémkoliv kontaktu s ním. Všechny komunikační systémy s ním zablokovala a tudíž nemá o něm žádné zprávy. máá vůbec jakoukoliv možnost se bránit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

11628
5.2.17 20:00

Na dítě které není jeho platit nemusí, pokud není v rodném listě. Zakazovat styk se synem mu nemůže, bránit se může jen skrz odspod. A hlavně až se bude řešit styk dětí u soudu, tak ať si nechá všechno napsat. Předání den, hodina. Způsob náhrady času, kdyby to náhodu nešlo. Každou blbost. Nejhorší je když se napíše dohoda mezi rodiči. S tím by nehnul

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.17 20:03

Já jsem si myslela, že asi OSPOD tohle bude muset řešit tak jako tak, takže když teď bude chtít vidět syna a bude vědět že jede domů, tak asi napsat předem dopis na její adresu i na adresu OSPOD? aby byl krytý kdyby mu dělala poblémy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11628
5.2.17 20:08

Ideální je, aby zašel na odspod kam spadá a tam všechno vylíčil. Když bude mít smsky kde vyhrožuje, ta je to lepší. Teoreticky si může zažádat, aby u předávání byl někdo z odspodu jako svědek. Ale stoprocentně se nedá říct nic. A spíš než dopisy bych psala maily a nebo smsky, od těch se dá uložit kopie a dá se dohledat, že se to dotyčné fakt poslalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.2.17 20:16

Když se chová takhle, tak ani korunu. Ten manžel vše samozřejmě doplatí až bude mít rozsudek o alimentech. To musí, ale do té doby jí nemusí dát nic, ať se staví třeba na hlavu. S tím půjčováním dítěte je to těžké. Ale když bude mít rozsudek o styku s dítětem, bude to moct právně vymáhat. Do té doby to asi musí vydržet. Bránit se jde snad jedinně tak, že vše bude soudně stanovené. Vlastní zkušenost. Vyděračům se neustupuje!

• Nahlásit
  • Citovat
5.2.17 20:47

Tak popravdě, jsem překvapená jak dokáže být i situace obrácená, co si budem povídat, já bych spíš podobnou věc čekala od chlapa a ne od ženy :D
On je z toho elkem dost špatný. Tak jak chlapa nevidím brečet tak dneska tady sedí jako hromádka neštěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama