Trampolína - ano či ne?

492
7.2.17 10:44

Trampolína - ano či ne?

Ahoj, zajímal by mě názor ostatním, s manželem se už cca půl roku „přeme“, zda koupit trampolínu dceři (2 roky). Malá je ze skákání hotová, v létě na dovolená byla trampolína to nej, doma furt chce hopsat po postelích (což zakazujeme), v dětském centru se taky na trampolínu hned vrhá, u známých totéž. Drží ji to prostě pořád.
Takže já bych na jaře koupila trampolínu na zahradu. Totéž chce i jedna z babiček (na jaře bude kupovat nejen pro dceru, i pro ostatní vnuky). Přesto si myslím, že i když bude trampolína u babičky (kde jsem 1× týdně), že se dcera vyřádí i na té naší doma. Navíc čekáme mimino, takže budeme doma/kolem domu víc než loni.
Manžel je proti s argumentem, že se ztratí ta „vzácnost“ a po čase ji to přestane bavit. Nechce ji dopřát vše domů, myslí si, že takhle si to pak užívá víc. S jeho názorem víceméně souhlasím, takže se pořád plácáme mezi koupit - nekoupit.

Co myslíte? Určitě nejsem totiž zastáncem toho, že dítě má mít vše, hračky doma taky dost omezuji, i sladkosti, pohádky na pc… Byla bych ráda, kdyby i do budoucna měla vždy něco, po čem touží, tak nevím, zda třeba nepočkat až si o tu trampolínu napíše např. na Vánoce - až si to jakoby bude víc uvědomovat a pak si toho i víc vážit.

Koupili byste i domů na zahradu nebo je to zbytečné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2510
7.2.17 10:51

Já osobně ne. Máme trampolínu právě u babičky, ze začátku tam byla furt a teď už si pomalu nevšimne. Takže bych to nechala jako příležitostnou záležitost :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
498
7.2.17 10:54

Domů bych ji nekupovala, na tu u babičky se bude aspoň víc těšit a bude jí vzácnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26707
7.2.17 10:57

Myslím, že manžel má pravdu a trampolína jednou týdně u babičky je akorát. Zvlášť, když ji využijí i další děti. Můžete pridat babičce penízky :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5195
7.2.17 11:06

Trampolína nemusí být jen pro děti, můžete využívat na cvičení i vy s mužem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1241
7.2.17 11:08

@řeřicha Já jsem pro ji koupit. Dceři budou 2 roky v květnu a je do trampolíny také jatá :) My budeme kupovat teď na jaře velkou, aspoň se dcera vyřádí a vzhledem k tomu, že také čekáme miminko, půjdou kila mamince rychleji dolů :D
Myslím si, že když ji bude mít doma, tak to neznamená, že se jí omrzí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13738
7.2.17 11:11

Svagr ji koupil detem, ze zacatku nadseni, ted uz trampolina jenom stoji na zahrade a prekazi pri sekani travy. Pokud ji bude mit u babicky tak bych rekla ze staci. Vidim to I u malyho, taky my sou 2 roky a vzdycky ze zacatku nadseni ze vseho a za par dni ani nevi ze to ma…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
241
7.2.17 11:15

Za mě určitě koupit my ji máme 12 let a skáče se na ní pořád dost. Nejmladší má 16 měsíců a tak bude letos taky skákat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
963
7.2.17 11:18

Ja videla z. trampoliny uz dve. zlomene nohy a.troje.ruce od. kamaradu. v.okoli, takze. nejen ze. nekupujeme,ale.I.kdyz.nekde je, poustim ji tam.jen samotnoi a pod dohledem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
241
7.2.17 11:21

@kterk Proto by byla lepší doma, než u babičky kde bude skákat více vnoučat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3540
7.2.17 11:22

Tak my si trampolínu pořídili a jsme velice spokojeni. Děti si tam zalezou i s hračkama. Doma teď přes zimu hopsají neustále na gauči, takže se těším na jaro, až ji zase postavíme.
Zabavily se v ní oba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
963
7.2.17 11:23

@jana9020 to je ovsem pravda toto :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5195
7.2.17 11:26
@kterk píše:
Ja videla z. trampoliny uz dve. zlomene nohy a.troje.ruce od. kamaradu. v.okoli, takze. nejen ze. nekupujeme,ale.I.kdyz.nekde je, poustim ji tam.jen samotnoi a pod dohledem

pro to je je skoro lepší ji mít doma, kdy jsou na to děti zvyklé, naučené, není to pro ně nic nového…když to mají jednou za čas, tak na tom řádí bez rozmyslu a jak to tolik neumí, tak i jako nešikovné jelito - a pak jsou z toho úrazy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
594
7.2.17 11:34

Mě třeba trampolíny baví doteď, je to dobré cvičení. Navíc ji později může využívat i druhé dítě. Takže pokud bys na ní chtěla skákat i ty, tak bych ji určitě koupila, pokud ne a byla by jen pro dceru, tak nevím, nekteré děti to baví pořád, pro některé to ztratí tu vzácnost a za chvíli je to přejde :nevim:. Ale pokud to pro vás není velká částka a máte ji kam dát a nebude překážet, asi bych ji koupila i tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1241
7.2.17 11:35

Já si myslím, že děti se mají v pohybu podporovat. Čím víc času bude na trampolíně trávit, tím méně úrazů z trampolíny hrozí.
@kterk Taky jsem viděla zlomeninu z trampolíny, ale to nebylo vinou dítěte, ale vinou kupujícího. Koupil špatnou, která měla síť až za péry držící napnutou plachtu. Dítě skočilo křivě, nožka sjela mezi péra a bylo vymalováno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama