Jde obnovit laktace?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Michaela2495
Kecalka 220 příspěvků 08.02.17 08:32
Jde obnovit laktace?

Dobré ráno, snad mi budete umět některá poradit. Mám 6-i měsíčního syna, kterého jsem před dvěma měsíci ze zdravotních důvodů byla nucena přestat kojit. Teď už jsem zdravá a chtěla bych se pokusit kojení nějak obnovit. Vím, že to jde, ale nevím jak. Můžete mi poradit? Děkuji

Reakce:
kopejka
Echt Kelišová 9716 příspěvků 08.02.17 08:41

@Michaela2495 no asi homeopatika odsávat a často přikládat, ale těžko říct jestli se to povede :nevim:

Artuše
Kecalka 413 příspěvků 08.02.17 08:42

@Michaela2495 no a vytlačite ještě něco z prsu? Třeba jen pár kapek? Pokud ano zkusila bych odsávat. Ale ne co 3 hodiny, ale opravdu často. A dítě bych si pro začátek naučila usínat u prsu, tím by se to mohlo rozjet taky pěkně. Pokud nebude chtít a bude prs odmítat, tak bych mu jej nabízela. Škoda, že jste na to nemyslela dřív, a v průběhu nemoci mliko neodsavala odsávačkou. Tím by se ta laktace aspon částečně rozjela. Ale věřím, že to ještě zvládnete :kytka: :kytka:

Misschelle
Echt Kelišová 9356 příspěvků 08.02.17 09:34

Jde to, rozkojí se i ženy, které nerodily. Často si přikládejte prcka k prsu. Je dost možné, že se bdělí nebude chtít přisát. Tak si ho přikládejte v polospánku a klidně i ve spánku v noci, obnoví se sací reflex. Travte s ním hodně času tělo na tělo, hodně pijte a hlavně se nenervujte když to hned nepůjde.

Amys
Generální žvanilka 20818 příspěvků 08.02.17 10:08

@Michaela2495 Pokud se ti povede, aby se dítě přisálo, tak zcela jistě to půjde. Mléko máš pořád, jen ne kdovíjaké množství. Jestli můžu poradit, tak ideální je to v noci, kdy se dítě přisaje napůl ve spánku, ani neví jak (jinak by tě mohlo kousat a vztekat se). Ke zvýšení tvorby mléka viz, co tu holky psaly - hodně pít, doporučuje se třeba melta a taky vývary a jinak odsávat několikrát denně. Mně se dítko (ale už dvouleté) odstavilo v létě a občas - tak jednou za měsíc - přijde, že chce mlíčko a pořád tam je. Takže nezoufej, dva měsíce není moc dlouhá doba. Spíš bude větší problém přesvědčit dítko, než že by ses nerozkojila

LadyBrigit
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 08.02.17 10:13
@Misschelle píše:
Jde to, rozkojí se i ženy, které nerodily. Často si přikládejte prcka k prsu. Je dost možné, že se bdělí nebude chtít přisát. Tak si ho přikládejte v polospánku a klidně i ve spánku v noci, obnoví se sací reflex. Travte s ním hodně času tělo na tělo, hodně pijte a hlavně se nenervujte když to hned nepůjde.

Perfektně řečeno :palec:

Michaela2495
Kecalka 220 příspěvků 08.02.17 16:05

Děkuju všem za rady :) koupila jsem ricinus a piju kojo čaje co mi tu zbyly, Meltu piju od porodu pořád :) zkouším odsávat a už jsem dostala ven pár kapek, tak snad to půjde :)

Artuše
Kecalka 413 příspěvků 08.02.17 19:49

S tím prisatim ve spánku to je dobrýý nápad. Určitě si vemte Mimi do postele a jak usne zkousejte. Taky jsem malého odstavila asi před 5 měsíci… tak 1× za 14 dní si ještě cvakne :). Už má 2 roky a mě samotnou to mrzí, páč mám mateřské radosti splněny tremi syny.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Když jsme jí sáhli na kufr, strachy zbledla. Zásadní svědectví v kauze heroinové Terezy?

Svědectví, které jí zlomí vaz? V kauze Češky Terezy obviněné z pašování... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >