Jde obnovit laktace?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Michaela2495
Kecalka 204 příspěvků 08.02.17 08:32
Jde obnovit laktace?

Dobré ráno, snad mi budete umět některá poradit. Mám 6-i měsíčního syna, kterého jsem před dvěma měsíci ze zdravotních důvodů byla nucena přestat kojit. Teď už jsem zdravá a chtěla bych se pokusit kojení nějak obnovit. Vím, že to jde, ale nevím jak. Můžete mi poradit? Děkuji

Reakce:

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 08.02.17 08:41

@Michaela2495 no asi homeopatika odsávat a často přikládat, ale těžko říct jestli se to povede :nevim:

Artuše
Kecalka 413 příspěvků 08.02.17 08:42

@Michaela2495 no a vytlačite ještě něco z prsu? Třeba jen pár kapek? Pokud ano zkusila bych odsávat. Ale ne co 3 hodiny, ale opravdu často. A dítě bych si pro začátek naučila usínat u prsu, tím by se to mohlo rozjet taky pěkně. Pokud nebude chtít a bude prs odmítat, tak bych mu jej nabízela. Škoda, že jste na to nemyslela dřív, a v průběhu nemoci mliko neodsavala odsávačkou. Tím by se ta laktace aspon částečně rozjela. Ale věřím, že to ještě zvládnete :kytka: :kytka:

Misschelle
Echt Kelišová 9351 příspěvků 08.02.17 09:34

Jde to, rozkojí se i ženy, které nerodily. Často si přikládejte prcka k prsu. Je dost možné, že se bdělí nebude chtít přisát. Tak si ho přikládejte v polospánku a klidně i ve spánku v noci, obnoví se sací reflex. Travte s ním hodně času tělo na tělo, hodně pijte a hlavně se nenervujte když to hned nepůjde.

Amys
Generální žvanilka 20735 příspěvků 08.02.17 10:08

@Michaela2495 Pokud se ti povede, aby se dítě přisálo, tak zcela jistě to půjde. Mléko máš pořád, jen ne kdovíjaké množství. Jestli můžu poradit, tak ideální je to v noci, kdy se dítě přisaje napůl ve spánku, ani neví jak (jinak by tě mohlo kousat a vztekat se). Ke zvýšení tvorby mléka viz, co tu holky psaly - hodně pít, doporučuje se třeba melta a taky vývary a jinak odsávat několikrát denně. Mně se dítko (ale už dvouleté) odstavilo v létě a občas - tak jednou za měsíc - přijde, že chce mlíčko a pořád tam je. Takže nezoufej, dva měsíce není moc dlouhá doba. Spíš bude větší problém přesvědčit dítko, než že by ses nerozkojila

LadyBrigit
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 08.02.17 10:13
@Misschelle píše:
Jde to, rozkojí se i ženy, které nerodily. Často si přikládejte prcka k prsu. Je dost možné, že se bdělí nebude chtít přisát. Tak si ho přikládejte v polospánku a klidně i ve spánku v noci, obnoví se sací reflex. Travte s ním hodně času tělo na tělo, hodně pijte a hlavně se nenervujte když to hned nepůjde.

Perfektně řečeno :palec:

Michaela2495
Kecalka 204 příspěvků 08.02.17 16:05

Děkuju všem za rady :) koupila jsem ricinus a piju kojo čaje co mi tu zbyly, Meltu piju od porodu pořád :) zkouším odsávat a už jsem dostala ven pár kapek, tak snad to půjde :)

Artuše
Kecalka 413 příspěvků 08.02.17 19:49

S tím prisatim ve spánku to je dobrýý nápad. Určitě si vemte Mimi do postele a jak usne zkousejte. Taky jsem malého odstavila asi před 5 měsíci… tak 1× za 14 dní si ještě cvakne :). Už má 2 roky a mě samotnou to mrzí, páč mám mateřské radosti splněny tremi syny.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >