Je chování přítele normální?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 20:45
je chování přítele normální?

Ahoj holky:) s přítelem to poslední dobou není moc jednoduché a tak bych ráda znala váš názor, resp.. pohled na celou situaci z očí někoho jiného. Předem moc díky za reakce. S přítelem jsme spolu zhruba půl roku. Když se nehádáme, tak si myslím že je náš vztah celkem hezký, máme se rádi a rozumíme si. Přítel se o mě stará, vaří a sám od sebe i uklízí. V našem vztahu jsem asi spíš já na pozici „chlapa“,jsem každý den od rána do večera v práci, zatímco přítel pracuje z domu a tak se zároveň i stará o domácnost. Problém je ten, že mám pocit, že je na mě přítel vážně dost závislý, a že to se svou péčí občas až moc přehání. Když chci jít třeba jednou za měsíc na víno s kamarádkou, tak přítel má předtím řeči typu:" tak si běž když chceš být radši s kamarádkou než se mnou" atd. dřív jsem si myslela že si z toho dělá spíš srandu ale stále častěji mi připadá, že to myslí fakt vážně. Neustále na všechny kolem žárlí a myslí si že každý kluk se kterým si píšu (a to prosím myslím že si píšeme třeba pracovní věci, nebo co je nového ne že bych snad s někým z nich flirtovala) z něj chce udělat vola a mě dostat do postele. Dále se můj přítel neustále dožaduje lásky. Není snad den kdyby se mě nezeptal zda ho miluji, přitom já mu to sama od sebe také říkám, ale nemyslím si že je nutné si to pořád dokola říkat, také mi vadí že se občas chová jak malé děcko a vyžaduje neustálou pozornost a když se například potřebuji učit, tak pak vzdychá na gauči, že si ho nikdo nevšímá. Já jsem na jednu stranu štastná, že si mě konečně někdo takhle moc všímá a asi mě opravdu miluje, ale na druhou stranu mám pocit, že mě tento vztah dusí a že přestávám být svobodná a další věc, která mi vadí jsou hádky. Přítel je strašně urážlivý a vznětlivý, dokáže se strašně naštvat i kvůli blbosti., resp. když není po jeho Například jsem se ho jednou když umýval nádobí zeptala zda nechce pomoct, on řekl, že ne a potom mi vyčetl, že jsem snad měla jít sama od sebe a začali jsme se kvůli tomu hádat. Nebo se často naštvává za to, když něco řeknu nějak jinak než si on představoval. Při hádkách pak křičí, mluví sprostě, říká mi ať držím hubu a často mi také v nich říká ať vypadnu z jeho bytu. K tomu jen dodávám, že nakonec když teda řeknu, že ok že jdu, tak mě začne prosit ať nechodím. Prosím řekněte mi, že to některá z vás také tak máte a že tohle chování je ještě celkem normální:( S bývalým jsem tohle nezažila, tam jsem spíš byla já v pozici mého přítele, když jsem pořád pochybovala o tom zda mě opravdu miluje a byla jsem žárlivá. Díky moc za názor a vaše zkušenosti :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
7.straka
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 1 inzerát 19.03.19 20:47

Dočetla jsem jen k „běž, když chceš být raději s někým jiným“ to mi stačí. To je citové vydírání a v tom bych žít nemohla.

Janli
Echt Kelišová 8184 příspěvků 19.03.19 20:50

Ne, není to normální. Čas věnovaný založení téhle diskuze jsi měla věnovat balení a odchodu.

Melodi
Stálice 55 příspěvků 19.03.19 20:53

NE, tohle není normální chování a časem se z toho může rozvinout domácí násilí! Běž, dokud je čas.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19742 příspěvků 19.03.19 20:53

Tomu se říká hezký vztah po půl roce. Sprosté nadávky, citové vydírání, manipulace a zakladatelka se bezelstně ptá, zda je to normální. Zakladatelko - a ty jsi normální? Myslím tím - normální IQ ?

Ou
Kelišová 6967 příspěvků 19.03.19 20:55

Je nejistý a zakomplexovaný až na půdu. Jeho chování není normální a v okamžiku kdy si to nepřizná a nezačne s tím něco dělat (ideálně v psychoterapii), tak to celé bude ještě horší.

Je otázka času, kdy tě praští a pak zatraceně bude záležet na tom, co uděláš.

Pokud tobě nevadí, že tě někdo využívá k tomu, aby si léčil svoje mindráky, tak tam nejspíš bude nějaká vlastní díra v sebeúctě. V okamžiku, kdy se začneš věnovat tomu aby ses měla ráda, vlastnímu sebepřijetí - třeba v psychoterapii, tak možná najdeš sílu dokopat ho k jeho vlastnímu sebepřijetí, ale daleko pravděpodobněji najdeš odvahu odejít ze vztahu, kde si po půl roce (!!!) necháváš takhle ubližovat.

A hlavně pokud se smíříš sama se sebou, tak ten další chlap nebude slaboch, co si vylévá svoje běsy na ženskou.

Hlavně si s ním, proboha, nepořizuj děti. Opravdu nechceš aby měli jeho geny a hlavně výchovu.

Dája999
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 19.03.19 20:56
@Anonymní píše:
Ahoj holky:) s přítelem to poslední dobou není moc jednoduché a tak bych ráda znala váš názor, resp.. pohled na celou situaci z očí někoho jiného. Předem moc díky za reakce. S přítelem jsme spolu zhruba půl roku. Když se nehádáme, tak si myslím že je náš vztah celkem hezký, máme se rádi a rozumíme si. Přítel se o mě stará, vaří a sám od sebe i uklízí. V našem vztahu jsem asi spíš já na pozici „chlapa“,jsem každý den od rána do večera v práci, zatímco přítel pracuje z domu a tak se zároveň i stará o domácnost. Problém je ten, že mám pocit, že je na mě přítel vážně dost závislý, a že to se svou péčí občas až moc přehání. Když chci jít třeba jednou za měsíc na víno s kamarádkou, tak přítel má předtím řeči typu:" tak si běž když chceš být radši s kamarádkounež se mnou" atd. dřív jsem si myslela že si z toho dělá spíš srandu ale stále častěji mi připadá, že to myslí fakt vážně. Neustále na všechny kolem žárlía myslí si že každý kluk se kterým si píšu (a to prosím myslím že si píšeme třeba pracovní věci, nebo co je nového ne že bych snad s někým z nich flirtovala) z něj chce udělat vola a mě dostat do postele. Dále se můj přítel neustále dožaduje lásky. Není snad den kdyby se mě nezeptal zda ho miluji, přitom já mu to sama od sebe také říkám, ale nemyslím si že je nutné si to pořád dokola říkat, také mi vadí že se občas chová jak malé děcko a vyžaduje neustálou pozornost a když se například potřebuji učit, tak pak vzdychá na gauči, že si ho nikdo nevšímá. Já jsem na jednu stranu štastná, že si mě konečně někdo takhle moc všímá a asi mě opravdu miluje, ale na druhou stranumám pocit, že mě tento vztah dusí a že přestávám být svobodnáa další věc, která mi vadí jsou hádky. Přítel je strašně urážlivý a vznětlivý, dokáže se strašně naštvat i kvůli blbosti., resp. když není po jeho Například jsem se ho jednou když umýval nádobí zeptala zda nechce pomoct, on řekl, že ne a potom mi vyčetl, že jsem snad měla jít sama od sebe a začali jsme se kvůli tomu hádat. Nebo se často naštvává za to, když něco řeknu nějak jinak než si on představoval. Při hádkách pak křičí, mluví sprostě, říká mi ať držím hubua často mi také v nichříká ať vypadnu z jeho bytu. K tomu jen dodávám, že nakonec když teda řeknu, že ok že jdu, tak mě začne prosit ať nechodím. Prosím řekněte mi, že to některá z vás také tak máte a že tohle chování je ještě celkem normální:( S bývalým jsem tohle nezažila, tam jsem spíš byla já v pozici mého přítele, když jsem pořád pochybovala o tom zda mě opravdu miluje a byla jsem žárlivá. Díky moc za názor a vaše zkušenosti :)

Zdrhej :pankac:

Alkata
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 19.03.19 20:57

To tě jednou ubije a znechuti se ti takové žití. Ukonči to co nejdřív.

nostress
Extra třída :D 14680 příspěvků 19.03.19 20:57
@Anonymní píše:
Ahoj holky:) s přítelem to poslední dobou není moc jednoduché a tak bych ráda znala váš názor, resp.. pohled na celou situaci z očí někoho jiného. Předem moc díky za reakce. S přítelem jsme spolu zhruba půl roku. Když se nehádáme, tak si myslím že je náš vztah celkem hezký, máme se rádi a rozumíme si. Přítel se o mě stará, vaří a sám od sebe i uklízí. V našem vztahu jsem asi spíš já na pozici „chlapa“,jsem každý den od rána do večera v práci, zatímco přítel pracuje z domu a tak se zároveň i stará o domácnost. Problém je ten, že mám pocit, že je na mě přítel vážně dost závislý, a že to se svou péčí občas až moc přehání. Když chci jít třeba jednou za měsíc na víno s kamarádkou, tak přítel má předtím řeči typu:" tak si běž když chceš být radši s kamarádkou než se mnou" atd. dřív jsem si myslela že si z toho dělá spíš srandu ale stále častěji mi připadá, že to myslí fakt vážně. Neustále na všechny kolem žárlí a myslí si že každý kluk se kterým si píšu (a to prosím myslím že si píšeme třeba pracovní věci, nebo co je nového ne že bych snad s někým z nich flirtovala) z něj chce udělat vola a mě dostat do postele. Dále se můj přítel neustále dožaduje lásky. Není snad den kdyby se mě nezeptal zda ho miluji, přitom já mu to sama od sebe také říkám, ale nemyslím si že je nutné si to pořád dokola říkat, také mi vadí že se občas chová jak malé děcko a vyžaduje neustálou pozornost a když se například potřebuji učit, tak pak vzdychá na gauči, že si ho nikdo nevšímá. Já jsem na jednu stranu štastná, že si mě konečně někdo takhle moc všímá a asi mě opravdu miluje, ale na druhou stranu mám pocit, že mě tento vztah dusí a že přestávám být svobodná a další věc, která mi vadí jsou hádky. Přítel je strašně urážlivý a vznětlivý, dokáže se strašně naštvat i kvůli blbosti., resp. když není po jeho Například jsem se ho jednou když umýval nádobí zeptala zda nechce pomoct, on řekl, že ne a potom mi vyčetl, že jsem snad měla jít sama od sebe a začali jsme se kvůli tomu hádat. Nebo se často naštvává za to, když něco řeknu nějak jinak než si on představoval. Při hádkách pak křičí, mluví sprostě, říká mi ať držím hubu a často mi také v nich říká ať vypadnu z jeho bytu. K tomu jen dodávám, že nakonec když teda řeknu, že ok že jdu, tak mě začne prosit ať nechodím. Prosím řekněte mi, že to některá z vás také tak máte a že tohle chování je ještě celkem normální:( S bývalým jsem tohle nezažila, tam jsem spíš byla já v pozici mého přítele, když jsem pořád pochybovala o tom zda mě opravdu miluje a byla jsem žárlivá. Díky moc za názor a vaše zkušenosti :)

Sama si odpověz, jestli chceš takto žít už napořád. Co ti ten vztah dává?

sediza
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 19.03.19 20:58

Zabalila bych si věci/nebo jemu, záleží, čí byt to je a předala bych mu kontakt na psychoterapeuta. Partner potřebuje pomoc odborníka. Takhle se ve vztahu nelze chovat. On nemá žádné sebevědomí. Měl by si najít nějakou práci mimo domov a začít žít jako člověk, ne jako přisátý parazit.

sportka
Kecalka 116 příspěvků 19.03.19 21:01

Ani jsem to nedočetla. Odpověď je jasná. Tohle je jen začátek, může být hůř. Jo a bacha na stalking

PeetaKo
Povídálka 35 příspěvků 19.03.19 21:03

Myslím, že to jeho chování je takové částečně i kvůli tomu, že pracuje z domu a nedostane se tak moc mezi lidi. Pak chce být co nejvíc s tebou a vadí mu, že chceš jít ven bez něj :?
Asi bych si s ním o tom zkusila promluvit a pokud to nepomůže, tak bych ho pustila k vodě. :nevim:

Martina84
Ukecaná baba ;) 2173 příspěvků 19.03.19 21:11

No, asi ti je jasný, že rozchod bude drsnej. Bude tě lámat, přesvědčovat, že se změní. Ale ne, lepší to nebude, spíš naopak. Tak nás tu poslechni a zdrhej.

Maminanamatersky
Kecalka 442 příspěvků 19.03.19 21:12

Abych drzela hubu a vypadla z bytu by mi chlap rekl jenom jednou. A zarleni k smrti nesnasim.

Uživatel je onlineKostroma
Kecalka 281 příspěvků 19.03.19 21:16

Casto ti rika, at vypadnes z jeho bytu? Tak to by mi rekl jednou. Ucebnicovej manipulator a pijavice k tomu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama