Je moje batole "jiné" ?

Anonymní
31.3.17 10:04

Je moje batole "jiné" ?

Má dva a půl a skoro pořád jen brečí, kvůli všemu. nesnáší lidi, utíká před nimi. Doktor říkal extrémní separační úzkost, ale nevím. na druhou stranu umí asi 5 básniček, sám vypráví plynule a v souvětích kde jsme byli na procházce a co jsme dělali. Řeším nesmysly?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2612
31.3.17 10:11

A vždycky byl takovej? Jak se chová/choval v kolektivu? Mně to normální nepřijde, ale dcera je společenská, samostatná, až na pár výjimek (nějaký to odborně nazývaný období) beze mě nebo manžela nikdy nebrečela, do kolektivu chodí od ca roku :nevim: A zůstalo jí to do teď, první den ve školce všichni usoplení kde je maminka a malá spokojená že ani domů nechtěla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.17 10:15

@Nowuka2 byl vždycky takový a je to bez výjimek. Jak někde jsou děti, na hřišti atd., tak se jich straní. Pokud je na houpačce a někdo se chce houpat s ním, uteče. Chodíme do kolektivu pravidelně od asi 10 měsíců a je to pořád stejné. Dřív se chtěl v herně jen chovat, jinak brečel, ostatní na mě koukali jak na blázna. Ted už je ochoten si hrát, ale jen sám, nesmí se k němu nikdo přiblížit.

• Nahlásit
  • Citovat
2612
31.3.17 10:19

Já teda nejsem lékař, ani nemám osobní zkušenost s takovým typem dětí, je dost možný že je prostě jen „jinej“, ale od kámošky malej byl v některých směrech taky takovej, plus teda moc nemluvil, neměl rád změny atd. a má diagnostikovanou poruchu aut. sperktra… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.17 10:23

@Nowuka2 já tomu taky právě moc nerozumím, akorát co jsem kde vyčetla, na poruchu aut. spektra by to jinak sedělo, ale on právě hodně mluví a komunikuje, dokáže popsat, co se mu líbí a co ne, a to právě prý autisti nedělají, tak mě to uklidňuje. Každopádně moc děkuju za přečtení a reakci :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Doe_Jane
31.3.17 10:23

Normální to určitě není

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.3.17 10:26

@Doe_Jane no právě, to si taky myslím. doktor si to asi myslí taky, ale nechce to nijak řešit, a já nevím, jestli prostě čekat, až to přejde, nebo co :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
2874
31.3.17 10:27

Dcera do dvou let snesla jenom manzela a mne. Jinak rev.tak jsem ji nasla partaky. S temito jsme se schazeli min jednou tydne, prochazky, pisek, pak i navstevy. Ze zacatku se jich bala. Vsichni si hrali a moje ditko se drzelo jak kliste. Postupne, pozvolna se zacala zapojovat. Ve 2.5 letech uz chtela jenom kamosky. Nyni je ve skolce oblibena a spolecenska.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10812
31.3.17 10:30

A chová se takhle jen ve společnosti dětí, nebo i dospělých? Co babičky, tetičky, blízcí známí?
Jak je na tom s chápáním emocí?
Pokud to má odmala, tak to určitě není separační úzkost, ale může být prostě klidně hodně stydlivý. Můj syn je taky takový introvert - sice je mezi dětmi i cizími lidmi spokojený, ale hraje si nejradši sám a na nové kamarády si zvyká poměrně dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.17 10:33

Mně to divné nepřijde. Syn taky pořád kvůli vsemu brečí - dneska od rána brečel už asi 10× - chtěl jíst, nechtěl jíst, chtěl se oblékat sám, chtěl pomoc…, cizí dospělé lidi naprosto ignoruje a přehlíží je. On ani nemluví, pořád 100% nerozumí a má velké záchvaty vzteku. Vydupala jsem si neurologii, kde mi doktorka řekla, že u kluka to je normální a máme vydržet. Takže zatím držíme.
Na druhou stranu před dětmi už neutika, ale ubližuje jim.

• Nahlásit
  • Citovat
19246
31.3.17 10:33

Asi to není zcela bežné, ale může jít prostě jen o výrazný rys osobnosti. Někdo prostě neinkinuje hrát si s ostatními a není lvem salónů.
Nebo dozrává co se toho odpoutávání od maminky týče déle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
1606
31.3.17 10:38
@Anonymní píše:
Má dva a půl a skoro pořád jen brečí, kvůli všemu. nesnáší lidi, utíká před nimi. Doktor říkal extrémní separační úzkost, ale nevím. na druhou stranu umí asi 5 básniček, sám vypráví plynule a v souvětích kde jsme byli na procházce a co jsme dělali. Řeším nesmysly?

Ja nevim, nehazela bych to hned na nejakou diagnozu, jak je v dnesni dobe in. Jakmile se nekdo trochu lisi od prumerne populace, me hned divnej? Muj osobni nazor je, ze je to takova povaha. Precitlivelej a s obavami v kolektivu. Sama pises, ze driv se v herne jen choval a jinak plakal. Dneqh uz si tam hraje, byt sam. Takze se to zlepsuje. Nektere deti se zkratka cizich lidi a i svych vrstevoiku strani a pak z toho vyrostou. Ja myslim, ze mas stydlive a bazlive dite, tot vse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
31.3.17 10:41

Všichni nejsou extroverti. ;)

Mám taky „jiné dítě“. Silného introverta, který se ve 2 letech choval stejně, jako ten tvůj. Věkem a postupem času dozrával, ale je to zkrátka introvert. S cizími většinou nekomunikuje, vrstevníky nevyhledává, vystačí si sám se sebou, se svým starším bráchou a jeho kamarády. Nejraději leží v knížkách a kreslí si. Na druhou stranu bude zřejmě velmi nadaný, už i paní učitelky ve školce postřehly, že schopnostmi neodpovídá dětem svého věku, ale zhruba o dva roky starším.

Příspěvek upraven 15.05.18 v 12:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
31.3.17 10:42
@tronelka píše:
Ja nevim, nehazela bych to hned na nejakou diagnozu, jak je v dnesni dobe in. Jakmile se nekdo trochu lisi od prumerne populace, me hned divnej? Muj osobni nazor je, ze je to takova povaha. Precitlivelej a s obavami v kolektivu. Sama pises, ze driv se v herne jen choval a jinak plakal. Dneqh uz si tam hraje, byt sam. Takze se to zlepsuje. Nektere deti se zkratka cizich lidi a i svych vrstevoiku strani a pak z toho vyrostou. Ja myslim, ze mas stydlive a bazlive dite, tot vse.

Naprosto souhlasím. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.17 10:44
@Anonymní píše:
Mně to divné nepřijde. Syn taky pořád kvůli vsemu brečí - dneska od rána brečel už asi 10× - chtěl jíst, nechtěl jíst, chtěl se oblékat sám, chtěl pomoc…, cizí dospělé lidi naprosto ignoruje a přehlíží je. On ani nemluví, pořád 100% nerozumí a má velké záchvaty vzteku. Vydupala jsem si neurologii, kde mi doktorka řekla, že u kluka to je normální a máme vydržet. Takže zatím držíme.
Na druhou stranu před dětmi už neutika, ale ubližuje jim.

Ještě doplním, že na neurologii jsme byli kvůli špatnému porozumění. Řešili jsme ale i další věci a podle neurolozky má čas minimálně do 3 let a u kluků dává i větší rozptyl.
Starší syn neměl cizí lidi rád do 3 let, první rok ve školce - od 4 do 5 let s dětmi a ani učitelkami moc nemluvil, nehrál si a nezapojoval se do kolektivních her a aktivit. O rok později mi učitelka říkala, že změna a syn si rád hraje s ostatními a i je mezi dětmi oblíbený.
Takže z toho může vyrůst, nebo to může být povaha.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama