Je moje dítě rozmazlené?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 14.06.03 11:30
Je moje dítě rozmazlené?

Mám takový malý dotaz:Vyžaduje vaše dítě neustálou pozornost?

Moje půlroční holčička je spokojené a usměvavé miminko,ale…Jakmile jí já nebo někdo blízký zmizí na chvilku z očí začne knourat a protivka je na světě.Nejsem schopná s ní uvařit,uklidit,o žeh­lení nemluvě.Tyhle činnosti můžu vykonávat jen když je se mnou někdo doma.

Moje tchýně mi tvrdí,že je rozmazlená a nemám si jí všímat,ale já ji nechci nechat brečet.Rekněte,cho­vá se taky tak vaše dětátko? :-D Ahoj Hanka

PS:Někde mi chybí háčky,prominte prosím,zlobí klávesnice :-(

Reklama

Reklama

Reakce:

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 14.06.03 14:07
Je moje dítě rozmazlené?

Tchýně si nevšímej. Studený odchov není pro tak malé dítě. Já to vyřešila šátkem. Dost dlouho jsem Adélku nosila často. Pak se v 10 měsících rozhodla chodit a už se jí v šátku nelíbí. Půlroční dítě můžeš pohodlně nosit i na zádech. Když byla malá, věšela jsem s ní prádlo na zahradě, vařila a žehlila. Šátek je super. Vřele doporučuji ho pořídit. Tvoje děťátko není rozmazlené, jen potřebuje maminku nebo vidět kolem sebe. Pokud sem tam hodíš oko na televizi, tak domorodé maminky nosí své děti v různých šátcích a nosítkách určitě do roka a některé kmeny dokonce věří tomu, že kdyby dítě matka odložila, určitě onemocní nebo ho posedne zlý duch.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.06.03 20:57
Je moje dítě rozmazlené?

Vyžadování neustále pozornosti je otázka období a nálad mimča, máš.li možnost předat mimíska taťkovi + některé babičce a po krátkém řevu je s nimi taky spokojená, pak se nemusíš bát totální závislosti na mamince (slůvko rozmazlenost bych do dvou let dítěte nepoužívala, protože to je o výchově a jak chceš vychovávat půlroční mimčo bez blízkého kontaktu s ním?)

Jestli je miminko schopné přežít u dalších dvou až tří osob bez vykřičení si kýli - tj. stačí mu například tátova náruč a oční kontakt s mámou - pak máš absolutně správně rozmazlené miminko. Taková jsou totiž skoro všechna. A těš se, budou ještě horší období. :-D

ps. šátek používám taky. Moc prima věc, ale nedá se s ním vařit a žehlit - miminko na hais věci došáhne. Rádi tak myjeme nádobí.

Mít mimčo na zádech jsem se dřív bála, může mu zaskočit a než ji vymotám, tak kdoví co.

Romana

Anonymni  15.06.03 09:59
Je moje dítě rozmazlené?

Hanko,mám 4,5měsíčního chlapečka a jsme na tom stejně jako vy. V postýlce nechce ležet skoro vůbec,málokdy ho něco zabaví na delší dobu.Chovat ho můžu pouze já nebo manžel,jinak řve jako tygr.Vařit,žeh­lit,uklízet mohu pouze když spí a to přes den není bohužel příliš často.

Myslím si ,že říkat že je takové dítě rozmazlené je totální blbost.

Chce být v kontaktu s mámou a je to jen důkaz toho,že se mu od narození plně věnuješ a to je dobře.

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 15.06.03 12:43
Je moje dítě rozmazlené?

Holky,moc díky za odpovědi,jsem ráda,že je to normální.(Na rozdíl od tchýně ;-) ).

Taky mám ten názor,že se mám dítěti věnovat,od toho jsem přece na mateřské,že?

Hanka

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 15.06.03 20:06
Je moje dítě rozmazlené?

Ještě ke tchyním a vlastním matkám. Já budu do pár let také tchyně a moje sestra už je babička a tchyně, ačkoli je mladší než já :-). Rady pouštím jedním uchem tam a druhým ven, pokud s ní nemusím sdílet jeden byt či domeček, je to v pohodě. Odkývám to a stejně udělám po svém. Ony mají studený odchov, za jejich maminkování se tvrdilo, že moderní a správná matka krmí dítě umělou výživou a dítě nechá uřvat, aby mělo silnější plíce, záhy byly vrženy do jeslí, protože maminky musely jít pracovat myslím nejpozději v půl roce dítěte, jestli ne dříve. Máme štěstí, že si můžeme užívat mateřské.

Ještě k úvazu na zádech - lze ho sundat jako když sundáváte baťůžek, dítě se nevymotá ani nevypadne ani přes mámina záda moc daleko nedosáhne. Taky jsem se ho bála zpočátku, ale chce to jen cvik. Je třeba zpočátku i dávat pozor mezi dveřmi.

Jo, až budeš své mimi neustále sundavat z okna jako já dneska 15ti měsíční Adélku, budeš dojatě vzpomínat na časy, kdy jen plakalo a stačilo mu přitulení k mámě :-). Hezké dny.

evíček 84
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 23.04.13 07:38

No to já mám 9mesicniho a je to des ani na wc nemuzu vareni katastrofa a stačí i když sednu na chvilku k PC a je ohen na strese uz jsu z neho fakt na nervy :,(

Danny32  13.10.13 22:36

Ahoj všichni,
potřebuju radu.Je moje dítě rozmazlené? Je jí skoro 10 a je to s ní občas pěkná fuška vám řeknu. Uvedu příklad:Šli jsme v neděli na Chodov a ona viděla ten Briliantina prstýnek co se jí tak líbí :?:.A hned:,, Mami koupíš mi to že jo??" já že nevím, podle toho jak budou peníze. Jenže ona-,, No ale já nikam nejdu dokud to nekoupíš!!!"
Nebo-dělá manžel oběd a ona-tati, já to jíst nechci.Tak jí říkáme že musí, že jí dobře porostou kosti.Ale prý pořád ne a že se na to vykašle!!!??? :( :zed: :cert: :cert: :O Poraďte co s tím a co si myslíte? Dik předem

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Piperová: Ve třiceti po mně nemůžete chtít, abych vypadala na dvacet

Britské herečky Billie Piperová (34) se dotklo, že se do ní opřeli někteří... číst dále >

Natálie Kocábová: Asi už nebudu chlapům tak věřit

Protekční dcera, tak se na ni léta pohlíželo. Aby ne, když ji otec v patnácti... číst dále >

Reklama