Je možné jméno Sofi?

33
3.4.17 15:27

Je možné jméno Sofi?

Dobrý den, chceme dát dceři jméno Sofi. Víte někdo zdali je to možné (web uz jsem prohledal) diky za odpověď ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

205
3.4.17 15:30

Sofi nevím, ale Sofie v kalendáři je… Má svátek stejně jako Žofie 15. 5. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
3.4.17 15:32

Zkuste si zavolat na matriku. Kamarádka pořád vymyslela nějaká zvláštní jména a pokaždý tam volala, zda jí to projde :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5195
3.4.17 15:36

Sofie znám hlavně jako francouzské jméno a čte se správně SOFI (ostré i na konci)

Chtít to rovnou psát Sofi mi připomíná snahu o jméno Džejár

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 15:39

@Kisacek Já vím, že na to se neptas, ale proč máte potřebu komolit tak krásné jméno odebráním jednoho písmenka.
Je to komolenina, ale obávám se, že vám to projde.
Jen pak počítejte s tím, že budou komplikace? Jakože co? Sofie? A vy ne Sofi, to samé děcko ve škole a všude, jen jestli vám to za to stojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1097
3.4.17 15:43

Oprava:Sofie je reckeho puvodu, znamena"moudrost".

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
3.4.17 15:46
@Trojlístek píše:
@Kisacek Já vím, že na to se neptas, ale proč máte potřebu komolit tak krásné jméno odebráním jednoho písmenka.
Je to komolenina, ale obávám se, že vám to projde.
Jen pak počítejte s tím, že budou komplikace? Jakože co? Sofie? A vy ne Sofi, to samé děcko ve škole a všude, jen jestli vám to za to stojí.

Spíše se nám nelíbí Sofie, Sophie. Každý, včetně nás ji přeci nebude říkat Sofie, ale Sofí, Sofinko tak proč ji tak nepojmenovat!?s tím ze zdrobneliny jsou zakázané, tak nám vychází Sofi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26751
3.4.17 15:49

Je to možné, někdo už tak dcery pojmenoval ;) https://www.nasejmena.cz/nj/cetnost.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23283
3.4.17 15:53
@Fiducia píše:
Je to možné, někdo už tak dcery pojmenoval ;) https://www.nasejmena.cz/nj/cetnost.php?…

to jeste neznamena, ze je to u nas povolene jmeno. My chteli Vaška, ne Václava a bylo nam to Knapovou zamitnuto, pritom jmeno Vašek u nas, dle tohoto odkazu, existuje. Pry je to domaci odvozenina, pritom jmena jako Tom, Vítek, Přemek apod. jsou zcela bezna a povolena :nevim: Ale zrovna Sofi asi pujde, kdyz je jich uz 7.

Příspěvek upraven 03.04.17 v 15:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
3.4.17 15:53

@Kisacek jen si za tím stůjte. :) Nevidím důvod, proč by se holčička Nemohla jmenovat Sofi, prostě když se nelíbí Sofie, tak proč si to neupravit. V kalendáři nebylo spoustu jmen které se teď dětem dávají a buď je tam časem přidají a nebo co. tak jako tak to bude slavit na Sofii. Stejně tak jako proč by se holčička musela jmenovat Viktorie, když to někdo chce mít psané Victoria. Za mě :palec: pro lidi, co nemají jen Janičku nebo Aničku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 15:55

My mame Sophie dnes je vse možné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5195
3.4.17 15:56
@Kisacek píše:
Spíše se nám nelíbí Sofie, Sophie. Každý, včetně nás ji přeci nebude říkat Sofie, ale Sofí, Sofinko tak proč ji tak nepojmenovat!?s tím ze zdrobneliny jsou zakázané, tak nám vychází Sofi ;)

Přátelé jí budou říkat tak, jak jí říkáte vy doma…ve škole jí budou říkat tak, jak si bude ona sama říkat a představovat se…to, že jí paní u přepážky na poště občas zkomolí jméno je veliký životní problém…?

Kdybych se mi líbilo jméno manželky britského následníka, a bála jsem se komolení v Česku, asi by mě to stejně nepřimělo pojmenovat ji KEJT aby to jako všem bylo jasný :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3541
3.4.17 16:02
@Kisacek píše:
Spíše se nám nelíbí Sofie, Sophie. Každý, včetně nás ji přeci nebude říkat Sofie, ale Sofí, Sofinko tak proč ji tak nepojmenovat!?s tím ze zdrobneliny jsou zakázané, tak nám vychází Sofi ;)

ve školce bude Sofča a nikdo se s tím párat nebude :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
3.4.17 16:04
@dedrichov píše:
ve školce bude Sofča a nikdo se s tím párat nebude :lol:

To je také možné :think: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 16:06
@Kisacek píše:
Dobrý den, chceme dát dceři jméno Sofi. Víte někdo zdali je to možné (web uz jsem prohledal) diky za odpověď ;)

Proč z hezkého jména udelat patvar, dobrý tak pro psa :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama