Je můj syn dyslektik?

Anonymní
10.5.21 14:39

Je můj syn dyslektik?

Dobrý den, mám syna v 5.třídě a nejde mu i/y a háčky a čárky nad slovy. Nejdou mu ani tvrdé a měkké souhlasky… ani vyj. slova je dyslektik?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2011
10.5.21 14:47

Vestecka koule říka, ze ne… PPP ti poví víc. Může být dys, stejně tak může být jen lajdak, nebo nestudijni typ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30479
10.5.21 15:02

Pokud by bylo podezření na nějakou poruchu učení, tak předpokládám, že už by to s tebou řešila učitelka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
663
10.5.21 15:37

V páté třídě řešíte měkké a tvrdé souhlásky? To se učí ve druhé, to jste dosud neřešili?
Jinak poruchu učení ti diagnostikuje jen ppp. Ještě jste nebyli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.21 16:01
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám syna v 5.třídě a nejde mu i/y a háčky a čárky nad slovy. Nejdou mu ani tvrdé a měkké souhlasky… ani vyj. slova je dyslektik?

Dyslektik má problém se čtením a chápáním psaného textu. ( Je toho více, ale toto je hlavní). Neschopnost aplikovat pravopis, se jmenuje dysortografie. Mám obě diagnózy, už od dob komunismu. :mrgreen: Jak ti již bylo řečeno, musíte na diagnostiku k odborníkům, tedy do PPP. Prosím o anonym, osobní.

• Citovat
  • Nahlásit
35020
10.5.21 20:24

Musíte do PPP na diagnostiku. A zjistit to až v páté třídě není nic neobvyklého. Aby se to dalo s konečnou platností potvrdit, musí dítě umět číst a psát. I běžně se diagnostika přesouvá nejdřív na konec druhé nebo průběh třetí třídy.
Konzultovala jsi jeho potíže s třídní učitelkou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24444
10.5.21 20:43

Může byt, ale je s podivem, že to tr.uc. neřešila dřív. U syna jsem měla podezření od konce druhé třídy, učitelka říkala, že ti ještě zkusíme vypilovat, ale teď na konci třetí dala doporučení na PPP. Y/i mu i docela jde, ale háčky, čárky, pořád jak podle plotu, stejně tak čtení. Motají se mu některá písmenka, třeba b, d nebo l a h, zadání louská natřikrát, než pochopí, co se po něm chce. Počítám, že tam nějaké dys bude, máme to v rodině z obou stran.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat