Dcera pije energický nápoje

Anonymní
8.5.21 19:44

Dcera pije energický nápoje.

Dobrý den, mám takový problém. Dcera 14 let pije denně energické nápoje (klidně 2-3) nesouhlasím ani s 1 jak ji to nějak vysvětlit??

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
763
8.5.21 19:47

Kde na ne bere penize? Kdo ji je kupuje?

Slusne vysvetlit, nezabere-li, tak pred ni vylivat do drezu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.21 19:48
@Sardelka píše:
Kde na ne bere penize? Kdo ji je kupuje?Slusne vysvetlit, nezabere-li, tak pred ni vylivat do drezu.
@Sardelka píše:
Kde na ne bere penize? Kdo ji je kupuje?Slusne vysvetlit, nezabere-li, tak pred ni vylivat do drezu.

Jsem rozvedená a její otec ji dává vysoké kapesný.

• Citovat
  • Nahlásit
469
8.5.21 19:55

Ukaž jí názorně v průhledné sklenici, kolik je v jednom energeťáku cukru a řekni jí, že nejen, že bude nemocná, ale i tlustá, jak bečka. Ať si vybere

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26388
8.5.21 20:03

To by mě zajímalo, kde je kupuje:
Energetické nápoje nesmí být prodávány osobám ve věku nižším 18 let a tyto osoby nesmí tyto nápoje kupovat. Maloobchodní prodejci musí zkontrolovat věk nakupujícího tím, že jej požádají o doklad totožnosti.
Prostě ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
8.5.21 20:09
@pikola píše:
Energetické nápoje nesmí být prodávány osobám ve věku nižším 18 let a tyto osoby nesmí tyto nápoje kupovat. Maloobchodní prodejci musí zkontrolovat věk nakupujícího tím, že jej požádají o doklad totožnosti.
Prostě ne :nevim:

Nemusí, „energetaky“ může koupit kdokoliv, myslím teda že chvilku se uvažovalo, že by se to zavedlo, ale v současnosti to tak určitě není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26388
8.5.21 20:16
@Jarka3108 píše:
Nemusí, „energetaky“ může koupit kdokoliv, myslím teda že chvilku se uvažovalo, že by se to zavedlo, ale v současnosti to tak určitě není

V Německu to zakázané je, ale tohle byl první odkaz co mi vyšel na netu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5395
8.5.21 20:19
@pikola píše:

Oni o tom uvažovali že se to zakáže, ale nakonec zakázáno nebylo, bohužel… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2798
8.5.21 20:22

Pustila bych ji that sugar movie, tu část jak tam děcka pijou energeťáky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.21 20:23
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám takový problém. Dcera 14 let pije denně energické nápoje (klidně 2-3) nesouhlasím ani s 1 jak ji to nějak vysvětlit??

Vysvětlovat v tomto věku nemá moc cenu :nevim: Dospělý jsou přece „hloupý a blbý“ a stejně puberťák ví přeci vše nejlépe. Spíš bych zacílila na to, jestli si je vědoma toho, že z toho určitě ztloustne, atd… Prostě najít si na netu nějaké důsledky pití energiťáků a zacílit na to, co je jí blízké… Jako třeba… Klidně ty energiťák pij, ale až se stane to a to, tak s tím za mnou nechoď… Nic jiného mě na puberťáka nenapadá :nevim: spíš třeba na mě ani nic jiného nefungovalo… „musela jsem si na to přijít prostě sama“ :nevim: ale nikd yjsem pak neznala, že naši měli pravdu :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.21 20:30
@pikola píše:

Ve večerce

• Citovat
  • Nahlásit
1204
8.5.21 20:37
@Anonymní píše:
Vysvětlovat v tomto věku nemá moc cenu :nevim: Dospělý jsou přece „hloupý a blbý“ a stejně puberťák ví přeci vše nejlépe. Spíš bych zacílila na to, jestli si je vědoma toho, že z toho určitě ztloustne, atd… Prostě najít si na netu nějaké důsledky pití energiťáků a zacílit na to, co je jí blízké… Jako třeba… Klidně ty energiťák pij, ale až se stane to a to, tak s tím za mnou nechoď... Nic jiného mě na puberťáka nenapadá :nevim: spíš třeba na mě ani nic jiného nefungovalo… „musela jsem si na to přijít prostě sama“ :nevim: ale nikd yjsem pak neznala, že naši měli pravdu :mrgreen:

Až budeš mít problémy se srdečním rytmem, tak za mnou nechoď, nebudu se o tebe bát a nepodpořím tě… :mrgreen: Promiň, vím, jak to bylo myšlený, ale tohle průhledný citový vydírání by podle mě nezabralo, ještě možná tak na pětiletou, ne na 14letou… :kytka:

Pustila bych jí videa, argumentovala účinky kofeinu, cukru, barviv. Jistojistě přijde protiargument „kámoši to pijou taky a nic jim neni, simtě, zas jen přeháníš :roll: ", popřípadě "Ježiš, dyť cukr je dneska ve všem, bych nemohla ani dejchat“. A svým způsobem bude mít ze SVÉHO úhlu pohledu pravdu… Což neznamená, že bych to dál tolerovala. Zkusila bych si o tom v klidu promluvit s jejím otcem, pokud je přístupný nějaké diskuzi. Argumentovat tím, že si za to kupuje hlavně tohle a že by bylo lepší to kapesné omezit. Minimálně proto, aby si jich nezvládla kupovat tolik… Řezat ji nemá cenu :mrgreen: a zákazy moc nevyřeší, pokud bude mít prostředky na to si to kupovat. Navíc zakázané ovoce… Víme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
8.5.21 20:49

Ji řekni, že jí to zarazí růst prsou!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8566
8.5.21 20:49
@pikola píše:

Sis popletla státy ne? U nás to může koupit kdokoliv. U nás není žádný omezení.

Příspěvek upraven 08.05.21 v 20:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21663
8.5.21 20:50

Sedla bych si s ní k počítači a vyhledávala jednotlivé složky nápoje, aby věděla, co za s. ačky přesně pije. Doma bych jí to zabavovala. A požádala bych otce, aby jí nedával peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat