Je normální nechtít dítě?

Anonymní
21.5.21 21:02

Nechtít dítě

Dobrý večer,
je to pro mě zvláštní téma, ale jsem ještě mladá 21 letá studentka, pracuju, a žiju si nějak tak svůj poklidný život s partnerem. Problém je v tom, že když přijde slovo na děti, nemám v sobě (zatím?) pud ho chtít - i když jsem tak do 19 tvrdila, že ho plánuji, až mi bude 25 a chci ho. Kolem 20 roku se to zlomilo. Momentálně mám v životě naprosto jiný priority a cíle (což je docela normální u 21 letý holky). Jsem milující teta, sestřenka a děti velice miluji, dokonce jsem chtěla jít pracovat i do školky. Jenom mám v sobě zakotvený názor, že já dítě nevyžaduji. Je normální nechtít děti? Nebo se to někdy zlomí? Jaký máte názor na bezdětné ženy vy?
Ráda si přečtu vaše názory, domněnky a zkušenosti:)

ps. pardon za kategorii, nevím kam to umístit :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
94
21.5.21 21:06

Ano, je normální nechtít děti. Jestli je budeš mít nebo ne, je jen tvoje osobní rozhodnutí, hlavně, že budeš šťastná. S věkem se to může změnit, ale nemusí. Nechala bych tomu volný průběh, jenom bych to asi otevřeně probrala s partnerem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aquarius79
21.5.21 21:06

Mám kolem sebe bezdětné holky i v mém věku. Mají různé důvody a já je plně chápu. U vás se to ještě může zlomit, ale nikde není psáno, že to dítě musíte mít. Rozhodně se do toho nenechte tlačit. Mohlo by to být proti dítěti.

• Citovat
  • Nahlásit
19346
21.5.21 21:07

Normální to je, může to trvat třeba 10 let ještě, klidně 15. Nic neřeš, ostatní si nejspíš budou myslet nejpozději v tvých 35 letech, že jsi chudák neplodná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6074
21.5.21 21:10

Je to normální :wink:… Jen se připrav na otázky na děti a hodně dlouho a čím budeš starší, tím víc dotazů bude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.5.21 21:12

Ve 21 letech chce dneska dite maloktera.. Za par let muze/a nejspis bude vsechno jinak.. Ted bych se tim vubec netrapila. I kdyby materska touha nikdy neprisla, tak co no, nebyla by jsi prvni ani posledni..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6386
21.5.21 21:12

V tvém věku je to normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
21.5.21 21:14

Já dítě nechtěla ještě ve 30 a mám dvě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
21.5.21 21:19

Myslím že je to hlavně v tvém věku úplně normální. Touha po vlastních dětech může přijít kdykoli, a nebo taky nemusí, a je to úplně v pohodě oboje.
Já měla syna ve 23 letech, pak dlooouho nic, vždy jsem říkala že už další děti nechci, a pak najednou to na mě přišlo ve 36 letech. A pak ještě jednou :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
977
21.5.21 21:21

Úsměvné nad tím přemýšlet v jednadvaceti 🙂. Většinou se potřeba mít dítě dostaví s věkem, nebo s nalezením správného partnera. Ale jinak za mě to není jen o tom mít dítě, ale vytvořit novou rodinu, posunout život o level výš. Ale mám i kamarádky, které děti mít nebudou a za mě je to v pohodě. Jedna je ráda, že se postará sama o sebe, respektive se dobře vdala a stará se o ní manžel. Tam by bylo dítě chudák. Druhá nikdy po dětech netoužila a pak zjistila, že je neplodná. Každého volba. Před dětmi jsme měli také velmi poklidný život, zato teď je to jízda :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
21.5.21 21:23

Je zcela v pořádku nemít děti. Je to tvoje rozhodnutí, každému je do toho kulové. Já mam sestru, co děti nechce. Je to její život, její rozhodnutí. Respektuji ho

Příspěvek upraven 21.05.21 v 21:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
21.5.21 21:24

Je to normální. Někoho to chytne až ve čtyřiceti. :nevim: Partner už o dětech mluví jestli to chápu dobře? V tomhle se musíte shodnout kdy atd. Když má o tom každý jinou představu, může to vztah položit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31851
21.5.21 21:24

Je v pořádku nechtít děti. V tvém věku je to navíc naprosto normální. Počkej pár let a děti nejspíš chtít budeš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
977
21.5.21 21:28

Jo a rozhodně bych postoj nemít děti nikomu nesdělovala, protože v momentě, kdy o sobě začneš prohlašovat, že nechceš děti, tak do tebe budou všichni šít. Úplně bych tohle téma na tvém místě ignorovala a při otázkách říkala, že jsem ještě mladá, ještě mám čas a tečka. Víc to nerozváděj. Rozhodně ne, před rodiči, babičkami apod. Bude to pak pro ně téma… A to nechceš 😁. Stejně tak nemá cenu to komukoliv říkat, protože platí nikdy neříkej nikdy. Ne, opravdu od tebe nikdo v 21 letech nechce, aby ses teď hned rozhodla jestli děti ano, nebo ne. Času dost, vůbec bych se takovou otázkou dřív jak ve 30-35 letech nezatěžovala. Případné definitivní rozhodnutí říct rodině a okolí tak ve 40 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54198
21.5.21 21:31

V tomhle věku je to normální. Třeba ta chuť nepřijde nikdy a třeba budeš za rok těhotná.
Jen mi teda nepřijde moc normální, když se nechá dlouho ujíždět vlak a těsně před padesátkou si vzpomene, že přece jen dítě vlastně chce. To je teď moderní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat