Je ten chlap v právu ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mauri08
Kecalka 104 příspěvků 12.04.19 15:27
Je ten chlap v právu ?

Ahoj
Pro někoho třeba hloupý dotaz pro mě důležitý… s manželem se budeme rozvádět ( ještě nebi podána zadost o rozvod) stále bydlíme spolu… mezi sebou jsme to ukončili a chceme vše řešit v klidu jenže… máme hypoteku na chalupu ( stěhování to z mého účtu - prý ať si chalupu do budoucna nechám) pak mám úvěr na jeho byt ( též mi odečítání splátky z účtu a aby to bylo spravedlivé on platí auto ( jeho auto - naftu) a složenou cca 3000 za nás za všechny tři - teď problém - každý měsíc mi dával 8000 na jídlo a potřeby pro dceru… teď jsme to mezi sebou slovně ukončili a každý tzv. Žijeme svůj život ale doma fungujeme normálně ( musíme než si najdu byt pro sebe i dceru) když jsem si 2× pijcila auto už chtěl hned na naftu - nemam problém jenže si ho začal vrat kdykoliv jsem já někam potřebovala třeba i s dcerou tak jsem se násra. a a koupila si svoje ( měl mě za debilku která neumí natankovat natož ze si koupi svoje auto) takže teď ví ze se umím postavit na nohy ale teď ten hlavní problém - nechce mi dat těch 8000… prej ať jídlo nakoupim a on proplatí ale tím to hasne… snažila jsem se mu vysvětlit ze platím hypot. A úvěr na jeho byt ze moc mi jako nezbyde a on ze mě nebude platit benzin a podobně… tak se ptám - má na to právo? Pokud ano nějak se stim smirim ale prát mu nebudu a uklízet po něm bordel taky ne… lidi co znají naši situaci tvrdí ze mi peníze dat musí a pokud doma jídlo bude tak by mu mělo byt jedno ze si koupím benzin…prosím poraďte absolutně se neumím bránit… dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kaileee
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 12.04.19 15:35

Na tohle ani není co říct, já nechápu jak můžou mít manželé vůbec jiný systém než společnou kasu… takhle si navzájem přispívat, to je strašné

Sany80s
Kelišová 7326 příspěvků 12.04.19 15:36

Ty sis vzala na sebe úvěr na jeho byt?

Romeon
Kecalka 202 příspěvků 1 inzerát 12.04.19 15:38
@Mauri08 píše:
Ahoj
Pro někoho třeba hloupý dotaz pro mě důležitý… s manželem se budeme rozvádět ( ještě nebi podána zadost o rozvod) stále bydlíme spolu… mezi sebou jsme to ukončili a chceme vše řešit v klidu jenže… máme hypoteku na chalupu ( stěhování to z mého účtu - prý ať si chalupu do budoucna nechám) pak mám úvěr na jeho byt ( též mi odečítání splátky z účtu a aby to bylo spravedlivé on platí auto ( jeho auto - naftu) a složenou cca 3000 za nás za všechny tři - teď problém - každý měsíc mi dával 8000 na jídlo a potřeby pro dceru… teď jsme to mezi sebou slovně ukončili a každý tzv. Žijeme svůj život ale doma fungujeme normálně ( musíme než si najdu byt pro sebe i dceru) když jsem si 2× pijcila auto už chtěl hned na naftu - nemam problém jenže si ho začal vrat kdykoliv jsem já někam potřebovala třeba i s dcerou tak jsem se násra. a a koupila si svoje ( měl mě za debilku která neumí natankovat natož ze si koupi svoje auto) takže teď ví ze se umím postavit na nohy ale teď ten hlavní problém - nechce mi dat těch 8000… prej ať jídlo nakoupim a on proplatí ale tím to hasne… snažila jsem se mu vysvětlit ze platím hypot. A úvěr na jeho byt ze moc mi jako nezbyde a on ze mě nebude platit benzin a podobně… tak se ptám - má na to právo? Pokud ano nějak se stim smirim ale prát mu nebudu a uklízet po něm bordel taky ne… lidi co znají naši situaci tvrdí ze mi peníze dat musí a pokud doma jídlo bude tak by mu mělo byt jedno ze si koupím benzin…prosím poraďte absolutně se neumím bránit… dekuji

V první řadě si zažádej o příspěvek na výživu dcery.

Kriss Tina
Extra třída :D 10172 příspěvků 12.04.19 15:40

Takze ta chalupa, auto ani byt se nevztahuje do sjm? Proč máš ty úvěr na jeho byt? A těch 8000 teda dával na jídlo a dceru, tak kdyz řekl že jídlo proplatí kde je problem? Na dceru bude muset dávat alimenty tak jako tak když ji budeš mít v péči.

Meily
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 12.04.19 15:42

Tvá otázka, mám na to právo?
Odpověď: Jak se domluvíte, tak to bude. V takovém guláši nikdo nerozhodne 8o Vždyť to máte úplně šílený… Nějak se rozumě domluvte a rozdělte si majetek. Tohle za vás nikdo nerozsoudí… :think:

zoidberg
Extra třída :D 12872 příspěvků 12.04.19 15:42
@Romeon píše:
V první řadě si zažádej o příspěvek na výživu dcery.

Kde si to má zažádat? A platí to i pro syny? Že bych to taky prubnul.

Akinee
Ukecaná baba ;) 2314 příspěvků 12.04.19 15:46
@Mauri08 píše:
Ahoj
Pro někoho třeba hloupý dotaz pro mě důležitý… s manželem se budeme rozvádět ( ještě nebi podána zadost o rozvod) stále bydlíme spolu… mezi sebou jsme to ukončili a chceme vše řešit v klidu jenže… máme hypoteku na chalupu ( stěhování to z mého účtu - prý ať si chalupu do budoucna nechám) pak mám úvěr na jeho byt ( též mi odečítání splátky z účtu a aby to bylo spravedlivé on platí auto ( jeho auto - naftu) a složenou cca 3000 za nás za všechny tři - teď problém - každý měsíc mi dával 8000 na jídlo a potřeby pro dceru… teď jsme to mezi sebou slovně ukončili a každý tzv. Žijeme svůj život ale doma fungujeme normálně ( musíme než si najdu byt pro sebe i dceru) když jsem si 2× pijcila auto už chtěl hned na naftu - nemam problém jenže si ho začal vrat kdykoliv jsem já někam potřebovala třeba i s dcerou tak jsem se násra. a a koupila si svoje ( měl mě za debilku která neumí natankovat natož ze si koupi svoje auto) takže teď ví ze se umím postavit na nohy ale teď ten hlavní problém - nechce mi dat těch 8000… prej ať jídlo nakoupim a on proplatí ale tím to hasne… snažila jsem se mu vysvětlit ze platím hypot. A úvěr na jeho byt ze moc mi jako nezbyde a on ze mě nebude platit benzin a podobně… tak se ptám - má na to právo? Pokud ano nějak se stim smirim ale prát mu nebudu a uklízet po něm bordel taky ne… lidi co znají naši situaci tvrdí ze mi peníze dat musí a pokud doma jídlo bude tak by mu mělo byt jedno ze si koupím benzin…prosím poraďte absolutně se neumím bránit… dekuji

Dej si žádost o výživné. To můžeš i v manželství.

LaPaloma
Závislačka 2786 příspěvků 12.04.19 15:49

Říkáš : ty máš hypo na chalupu - znamená to, že je tvoje? A on na to nepřispíval/nepřisívá? Pak ji můžeš prodat, eventuelně mu dát jeho podíl, který přispěl.
Ty máš hypo na jeho byt - on není vlastník? Ani na to neplatí a teď už nechce ani na svoje krmení? Dobytek, řekla bych. Prodej to, dej mu jeho podíl a máš ho z krku.
Soud určí alimenty. Normálně to asi chodí tak, že i ve volném manželství si dávají nějakou částku a nesčítají účty ze sámošky apod.
Tvoje auto v manželství nabyté se asi bude dělit - zkonzultuj s právníky. Jako k čemu máš mít vůbec v domě chlapa, co je ochoten zaplatit jenom splátku za auto a vykakat se na dvě hypotéky? Nedat na jídlo?
To chce velmi rychlý konec.

Ale dávat pravidelný příspěvek na dceru musí už nyní. Co s tím nevím, ale mluví se tu o OSPOD a právnících v takové situaci.

katintheBOx63
Kecalka 314 příspěvků 12.04.19 15:50
@Kaileee píše:
Na tohle ani není co říct, já nechápu jak můžou mít manželé vůbec jiný systém než společnou kasu… takhle si navzájem přispívat, to je strašné

Nemusí to být vůbec strašné, pouze si je potřeba sednou sepsat co se platí a dohodnout se kdo to platí. Idelane pokud je to +/- stejně. A pravdaže když se změní situace, jako tady - pak je potřeba si znovu sednout a znovu si to přerozdělit ;)

Mauri08
Kecalka 104 příspěvků 12.04.19 16:18

No byli jsme spolu 15 let a já Káča si myslela ze to bude napořád… proto jsem se zadluzila abychom to tady měli pěkné ( okna, zdi, podlahy, nábytek) on se nikdy k ničemu němél… chalupu platím vše já- já ji chtěla abych měla kam s dcerou vypadnout- dělám ve školství takže půlka prázdnin volný tak jsem chtěla nějaké vyžití - opět on ji nechtěl ale kvůli dceři podepsal tudíž je tam jeho jméno…mě nejvíc vadí to ze teď mi nedává ty peníze a nebudu za nim chodit dej mi půlku na tohle a na tamto… ja mu prát a uklízet po něm bordel mužů a on mi ani nedá peníze abych mohla třeba do kina…absolutně nechci tady bydlet ale podnájmu jsou šílené a ještě mám v květnu před zkouškou… proto to chceme vše vyřešit po zkoušce tak jsem si myslela ze pojedeme podle starého manuálu jako 15 let před tím a najednou se Čunka- přitom já dělám vše co do teď…je to šílený ze 15 let bezhlavě někoho milujete a když jde do tuhého tak teprve zjistíte pravý charakter - tak moc to bolí… všem děkuji za příspěvky, názory i rady moc dekuji

Malina7
Závislačka 2833 příspěvků 12.04.19 16:27

Majetek a vyrovnání bych řešila přes právníka. Mmch, proč mu kupovat jídlo, když si žijete vlastním životem? Ať si pere, vaří sám. Ty máš své auto, takže naftu bych už neřešila. Ostatní přes právníka.

arinecka
Kelišová 6188 příspěvků 12.04.19 17:04

@Mauri08 Jsem z toho jelen, máš to popsaný strašně chaoticky :think: Takže ty platíš hypo na chatu + jeho byt. On si platí svoje auto a dával ti 8000 měsíčně na jídlo a potřeby pr dceru. Ty sis koupila taky auto a on už ti těch 8 tisíc nedává? Doma tedy norálně jí s tím, že co sní, tak ti zaplatí? Ta chata je jen tvoje? Nebo i jeho? To samé ten byt? To bys šla s dcerou do podnájmu s tím že bys dál platila tyhle dvě hypotéky? Nějak se v tom ztrácím :nevim:

pionyrka
Zasloužilá kecalka 545 příspěvků 12.04.19 17:17

Tak ten byt zůstane jemu tak ať ti dává peníze na půjčku toho bytu, pak bych po něm chtěla výživné na dceru, pokud to jde tak se dohodnout na určitě částce a jemu bych jídlo nekupovala ani nevarila, vzala bych ho k pračce a ukázala jak funguje ať si pere sám. Dále bych rozpocitala energie a vodu, nebo to co platíte děleno dvěma a musel by mi dávat půlku do té doby co tam budu bydlet pak už si to bude muset hradit sám. Ale základem je komunikace a až tam nebudeš s dcerou bydlet tak si taky bude muset sám uvařit, vyprat tak proč to děláš, když už vlastně jste jen spolubydlící.

Tomkins
Kecalka 488 příspěvků 12.04.19 23:34

No, z toho chaotického popisu je vidět, že neumíš dát věcem řád. Ty máš úvěr na zařízení bytu, kterej je psanej na něj. A platíš hypotéku na chalupu, která je psaná na oba. A machruješ tím, že sis koupila v manželství auto. No tak si nejprve uvědom, že to auto je v SJM, tudíž obou. A on má tedy nárok na půlku.

Ptáš se, proč ti nemůže dát pár peněz, abys mohla zajít třeba občas do kina. No tak zřejmě proto, že jste se rozešli, ne? Tobě přijde normální platit svýmu ex kino?

Ty by ses měla v první řadě odstěhovat a ne řešit, kolik ti bude přispívat. Máš vůbec představu, jak to budeš dělat po odstěhování? Budeš platit hypotéku na chatu, úvěr na byt a pořád budeš chtít, aby ti posílal 8.000 měsíčně? Nebo manžel převezme splátky úvěru? Tak proč je neplatí rovnou on už teď a tobě nemusí alespoň dávat peníze, ne?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama