Nekamarádské chování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KikaKika123
Nováček 7 příspěvků 11.04.19 14:42
nekamarádské chování

Ahoj holky,

prosím o radu. Půjčila jsem kamarádce knihy z univerzitní knihovny. A ona se začala chovat jako kráva. Přestala se mnou komunikovat. A teď po mě vyžaduje knihovna knížky a já je samozřejmě nemám a nemám je jak vátit. S kamarádkou není řeč. Už jsme jí několikrát psala ať je vrátí a nic. Jak mám celou situaci řešit? Ona je taky v univerzitní knihovně zaevidovaná, ale tyto knihy sem jí půjčovala já, protože jsem tam zrovna byla. Myslíte, že mi uvěří, když jim řeknu, že knihy má ona a nechce je vrátit a nereaguje?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lalelale
Závislačka 4136 příspěvků 11.04.19 14:46

@KikaKika123 máš o tom psaný záznam, žes ji je půjčila? Pokud ne, teoreticky by tohle mohl říct každý. Pokud jo, ukaž to knihovnici a pokud bude extrémně ochotná, může tvou známou vyzvat a třeba to na ni bude platit. Ale jen z její dobré vůle, knihy jsi půjčila ty. V nejhorším je budeš muset zaplatit.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28418 příspěvků 11.04.19 14:46
@KikaKika123 píše:
Ahoj holky,prosím o radu. Půjčila jsem kamarádce knihy z univerzitní knihovny. A ona se začala chovat jako kráva. Přestala se mnou komunikovat. A teď po mě vyžaduje knihovna knížky a já je samozřejmě nemám a nemám je jak vátit. S kamarádkou není řeč. Už jsme jí několikrát psala ať je vrátí a nic. Jak mám celou situaci řešit? Ona je taky v univerzitní knihovně zaevidovaná, ale tyto knihy sem jí půjčovala já, protože jsem tam zrovna byla. Myslíte, že mi uvěří, když jim řeknu, že knihy má ona a nechce je vrátit a nereaguje?

půjčila sis je ty, ručíš za vrácení ty… jestli uvěří nebo neuvěří, to je asi jedno, zodpovědná za ně jsi ty a ne kamarádka…

Janli
Echt Kelišová 8191 příspěvků 11.04.19 14:48

Napiš drahé kamarádce, že vzhledem k tomu, že knihovna chce knihy zaplatit a je to větší částka, jsi nucena jít na policii ohlásit krádež. Třeba pak začne kmitat ;)

KikaKika123
Nováček 7 příspěvků 11.04.19 14:51

Mám konverzaci na fb, kde mě o to žádá, abych jí ty knížky půjčila, když jsem v knihovně. Vím, že je to můj problém. Ale vždycky ty knihy vrátila včas a teď mě úplně ignoruje. Nevim, jestli je ztratila. Ale jedna kniha stojí cca 700Kč a to se mi opravdu platit nechce.

Tichošlápek
Extra třída :D 13714 příspěvků 11.04.19 14:58

@KikaKika123 knihovna to bude chtít po tobě, to je celkem jisté.

KikaKika123
Nováček 7 příspěvků 11.04.19 15:08

@Janli ted jsem ji psala sms a vysmala se mi.. takze to asi budu muset zaplatit…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28418 příspěvků 11.04.19 15:10
@KikaKika123 píše:
@Janli ted jsem ji psala sms a vysmala se mi.. takze to asi budu muset zaplatit…

tak můžeš na ni podat trestní oznámení pro podvod a krádež… třeba to zabere…

gabrriel
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 11.04.19 15:15

Pokud jsou to opravdu tak drahé knížky, tak do toho tu policii klidně zamíchej. Není důvod, abys platila třeba 3000 za knížky

Tomkins
Kecalka 408 příspěvků 11.04.19 15:16
@Regina Hero píše:
tak můžeš na ni podat trestní oznámení pro podvod a krádež… třeba to zabere…

Asi bych to po předchozích zkušenostech dnes už taky tak udělal. Dřív bych to zaplatil ze svého, abych „nedělal zbytečné problémy kamarádce“, ale sami vidíte, jak hloupě ta věta zní. Problémy dělá ona.

KikaKika123
Nováček 7 příspěvků 11.04.19 15:18

Spíš bych to chtěla řešit bez té policie. Zkusím poprosit tu paní z knihovny, jestli by byla tak hodná a napsala jí, když mně se vysmívá. Třeba to vyjde.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28418 příspěvků 11.04.19 15:20
@KikaKika123 píše:
Spíš bych to chtěla řešit bez té policie. Zkusím poprosit tu paní z knihovny, jestli by byla tak hodná a napsala jí, když mně se vysmívá. Třeba to vyjde.

prosím tě, paní z knihovny tohle ale nezajímá… ona to půjčila tobě, na tvou kartu, nevím, jak u vás, u nás se třeba u těch dražších knih ještě podepisuje list o výpujčce… takže zodpovědná jsi podle všech dokladů jen a jen ty… a nejspíš ani nebude mít zájem to řešit, protože s kamarádkou v tomto případě není knihovna v žádném sporu, kamarádka by se tomu mohla maximálně vysmát a ještě oprávněně si stěžovat, že po ní vymáhají knihy, které si půjčil někdo jiný… jestli to u vás funguje jinak, to bych se docela divila… to by pak každý mohl říct, že to půjčil druhému a nechat si to…

Ennny
Závislačka 3325 příspěvků 11.04.19 15:21

Kolik vám je?
Já bych na ni podala normální trestní oznámení, za krádež.

Hoa Mai
Kelišová 6202 příspěvků 18 inzerátů 11.04.19 15:21

@KikaKika123 Zverejni na FB vasi konverzaci, castku, kterou po tobe knihovna chce a oznac ji tam. Pokud jste spolu v nejake skupine na soc. sitich (skupina spoluzaku z rocniku apod.), tak tam taky.

Ennny
Závislačka 3325 příspěvků 11.04.19 15:22

@Hoa Mai :palec: taky bych ji udělala z ostudy kabát

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama