Rozvod? Nevím, co dělat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.19 13:14
Rozvod? Nevím, co dělat.

Ahoj, potřebuju se asi spíš jen vypsat, nevím co mám dělat.
Jsem s manželem 11 let, máme spolu 3 děti. Problém je hlavně na mojí straně, přestala jsem ho milovat. Ale ne jako že by se mi přestaly třást kolena a já si myslela, že je to konec. Prostě už pár let k němu nic necítím, nepřitahuje mě, nechci s ním spát, ani mu dát třeba jen pusu. Není mi to příjemné.
On se o nás doteď mic nezajímal, nepomáhal mi, děti pohlídat byl problém, když jsem chtěla večer ke kamarádce byl to problém. Neměli jsme divoké hádky, spíš jen takové tiché naschvály, neměli jsme se proč hádat, už nás ani nezajímalo, co si ten druhý myslí. Byla to hrůza, to jsem byla přesvědčená, že odejdu. Ale když jsem to manželovi řekla, chytil se za nos a začal vyšlapovat. Pomáhá s dětmi, doma, snaží se, nechce abysme odešli. Jenže já ho prostě pořád nemiluju! Ničí mě jak se teď snaží, protože já mám z toho čím dál horší svědomí. Předtím jsem mohla být aspoň spravedlivě naštvaná, teď už nemůžu nic.
Komu se svěřím, řekne mi co bys chtěla, takovej hodnej chlap, nebije tě, peníze nosí atd. No ale co já s tím, když už jsou všechny city pryč? Navíc mám pocit že teď nebo nikdy. Je mi přes 30, ujíždí mi vlak. Ještě bych mohla začít znovu. Ale když se budu rozmýšlet dalších 5 let, už by mohlo být pozdě :?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »
Reakce:
Paoloska
Echt Kelišová 8287 příspěvků 11.04.19 13:17

Chceš začínat znovu se třemi dětmi…? Nechceš radši zapracovat na stávajícím vztahu? Navíc, nemyslím si, že ve 35ti letech je pozdě na změnu. Dej tomu čas.

zoidberg
Extra třída :D 12741 příspěvků 11.04.19 13:20

No láskou k němu už nezahoříš, tím, jak se začal snažit, v sobě ubil poslední kousek mužnosti a imponovat ti už nikdy nebude. Moc se nerozmýšlej, nemiluješ ho a milovat nebudeš.

Ou
Kelišová 6940 příspěvků 11.04.19 13:21

Rozvést se můžete vždycky, ale tvůj muž evidentně stojí o to zkusit hledat novou cestu ke společnému životu.

Imho jste v ideální situaci, kdy by stálo za to vstoupit do párové psychoterapie a spolu s průvodcem zjistit, jestli je ještě někde nějaká jiskřička vzájemného vztahu, který pomalu a opatrně rozfoukáte a začnete tam lehce přikládat, aby to pak zvládlo i pořádná polena a nebo jestli se civilizovaně dohodnete na rozchodu.

Jakkoliv ti může přijít divné jít za někým cizím a rozebírat to, tak to skutečně může pomoci.

Všechna dlouhodobá partnerství se potýkají s velkými krizemi, které se naučí překonat a pak v další fázi fungují jinak a lépe, k větší vzájemné spokojenosti.

Russet
Neúnavná pisatelka 15132 příspěvků 11.04.19 13:24
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebuju se asi spíš jen vypsat, nevím co mám dělat.
Jsem s manželem 11 let, máme spolu 3 děti. Problém je hlavně na mojí straně, přestala jsem ho milovat. Ale ne jako že by se mi přestaly třást kolena a já si myslela, že je to konec. Prostě už pár let k němu nic necítím, nepřitahuje mě, nechci s ním spát, ani mu dát třeba jen pusu. Není mi to příjemné.
On se o nás doteď mic nezajímal, nepomáhal mi, děti pohlídat byl problém, když jsem chtěla večer ke kamarádce byl to problém. Neměli jsme divoké hádky, spíš jen takové tiché naschvály, neměli jsme se proč hádat, už nás ani nezajímalo, co si ten druhý myslí. Byla to hrůza, to jsem byla přesvědčená, že odejdu. Ale když jsem to manželovi řekla, chytil se za nos a začal vyšlapovat. Pomáhá s dětmi, doma, snaží se, nechce abysme odešli. Jenže já ho prostě pořád nemiluju! Ničí mě jak se teď snaží, protože já mám z toho čím dál horší svědomí. Předtím jsem mohla být aspoň spravedlivě naštvaná, teď už nemůžu nic.
Komu se svěřím, řekne mi co bys chtěla, takovej hodnej chlap, nebije tě, peníze nosí atd. No ale co já s tím, když už jsou všechny city pryč? Navíc mám pocit že teď nebo nikdy. Je mi přes 30, ujíždí mi vlak. Ještě bych mohla začít znovu. Ale když se budu rozmýšlet dalších 5 let, už by mohlo být pozdě :?

Napadá mě, co nechat pohlídat děti a vyrazit někam sami. Třeba jen na jednu noc. Na víkend…

Ou
Kelišová 6940 příspěvků 11.04.19 13:25

Jinak pokud bys chtěla knihu, tak tahle by mohla být přímo pro tebe

https://obchod.portal.cz/…-se-rozejit/

a tahle by taky mohla být zajímavá

https://obchod.portal.cz/…alem-vztahu/

a tohle je taky fajn

https://obchod.portal.cz/…a-je-pribeh/

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1825 příspěvků 11.04.19 13:30

A jak si predstavujes to „zacit znovu“?

cecetka
Echt Kelišová 8065 příspěvků 11.04.19 13:31

Jak dlouho ted „funguje“? Jak dlouho to vydrzi nez se vrati to starych koleji? :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 51857 příspěvků 11.04.19 13:32

No, já bych to ještě teda zkusila. On chce, takže je to o tobě. Záleží, co je zatím „už ho nemiluju“. Takže souhlas, je to na párovou terapii.

Michal1986
Kecalka 304 příspěvků 11.04.19 13:32

Rozvedená pětatřicítka s třemi dětmi… nápadníci si budou jistě dveře podávat :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.19 13:33
@Russet píše:
Napadá mě, co nechat pohlídat děti a vyrazit někam sami. Třeba jen na jednu noc. Na víkend…

Popravdě mě děsí s ním být sama :oops: Bude chtít sex a já už prostě nemůžu, nemám si s ním už ani o čem povídat

Renca8
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 11.04.19 13:34

Kde beres tu jistotu, ze si nejak pomuzes kdyz od nej odejdes? Abys pak nelitovala

Lama Lama
Hvězda diskuse 51857 příspěvků 11.04.19 13:34

JInak co si přestavuješ pod začít znov? V čem tu ujíždí vlak? 8o Děti máš tři, chceš 4? Nebo ti přijde 30 už moc na vztah? Ted jsi v manželství 11 let, takže takových při průměrném dožití žen snad k 80tce stihneš jetě 4… :think:

Rive
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 11.04.19 13:35

Jak jsou velké děti? Hlídání máte? Že byste si udělali jen dovolenou jen vy dva, třeba na místě, kde jste spolu byli poprvé, zkusit tomu dát druhou šanci, rozvést se můžete vždycky.
Nějaký společný koníček, řešit něco, co se netýká rodiny, domácnosti.

zoidberg
Extra třída :D 12741 příspěvků 11.04.19 13:36
@Michal1986 píše:
Rozvedená pětatřicítka s třemi dětmi… nápadníci si budou jistě dveře podávat :roll:

Tak on nejspíše ten nápadník už stojí za dveřmi.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »
Váš příspěvek
Reklama