Je to důvod pro CS?

28.8.20 20:47

Je to důvod pro CS?

Ahoj, chtěla bych vědět, jestli některá z vás byla ve stejné situaci, jako já a zda porod proběhl přirozeně nebo Vám naplánovali císaře.

Před pěti lety jsem měla císařský řez pro nepostupující porod. Vyvolávali mi porod ve 38+0 kvůli vysokému tlaku a trvalo to týden, vůbec to nešlo, po tom týdnu mi praskli vodu v 6 ráno a v 6 večer byl císař.

Teď jsem podruhé těhotná a mám kombinaci vysokého tlaku a těhotenské cukrovky, můj gynekolog mi řekl, že si myslí, že to dopadne stejně jako minule, což bych opravdu nerada. Pokud je malá pravděpodobnost přirozeného porodu, radši bych plánovaného císaře, než akutního, ale prý to záleží na porodnici.

Chtěla bych se zeptat, zda Vám po prvním císaři a s kombinací tlaku a cukrovky dali v porodnici třeba vybrat nebo jak jste to měly? Díky za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1779
28.8.20 21:00

Ahoj. Mě dali vybrat a žádné komplikace jsem neměla. Jen první šel císařem :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1001
28.8.20 21:02

@kukysenemyl pokud je prvni cisar, tak na druhy porod se dava vybrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1211
28.8.20 21:03

Slýchávám, že po prvním císaři ti dají vybrat, jestli znovu císař, nebo to chcete zkusit přirozeně. Ale osobní zkušenost nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1795
28.8.20 21:08

@kukysenemyl měla jsem akutního císaře a za 2,5 roku jsem byla znovu těhotná - do toho cukrovka (včetně inzulinu). Primář vzhledem k předchozímu CS a kombinaci cukrovky a předpokladu většího dítěte doporučil CS. Vybrat mi tedy sice dali, ale rozhodla jsem se dát na doporučení a podstoupila další CS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
29.8.20 00:41

Ja mela se starsi dcerou akutního cisare…o 11 let pozdeji me pred porodem doktor tlacil do prirozeneho… ja nechtela tak to musel chte nechte tolerovat…po 1 cisari ti daji na vyber… u me bylo stesti ze jsem se nenechala zvyklat…ukazalo se ze prvni jizva je temer pruhledna a deloha by to nevydrzela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1055
29.8.20 03:54

Prvni cisar u me byl po neuspesne indukci. Napodruhe jsem mela cukrovku, moje gynekolozka mi rovnou rekla, ze bude cisar, mela jsem podle odhadu mit vetsi dite. Doktorka v porodnici me nejdriv zacala presvedcovat, ze by to slo prirozene, cimz me v tu chvili dost rozhodila :) Pak se zeptala, kolik mi je a kdyz se to dozvedela, rekla jen, ze experimenty provadet nebude a vzala do ruky kalendar. ;) Porod se nakonec rozbehl prirozene, par hodin pred planovanou operaci, uz jsem lezela v nemocnici, tak jsem rekla, ze bych to prece jen zkusila. Nakonec jsem byla rada, ze tam jsem, pak to byl fofr, kdybych byla jeste doma, buhvi, jak by to dopadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.8.20 08:48

Moc děkuji za odpovědi. Já v sobě právě nemám moc vyřešeno, jaký porod, ale i vzhledem k většímu váhovému odhadu se kloním k císaři a jsem už tak nějak nastavena a bojím se, aby mě někdo netlačil někam, kam nechci. Jsem teď klidnější, díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
29.8.20 09:28

@kukysenemyl ja mela prvni porod prisernej… mraky komplikaci a po 20 hod akut i sekce…ela jsem takovy blok, ze myslenka na druhe dite prisla az po 8 letech, zadarilo se az po 11. Ale hned jsem rekla, ze normalne nerodim… pan doktor v poradne me premlouval, ze mam sice ztencenou jizvu ale pry je to akorat…kontrolovali mi ji ve 30tt a to mu stacilo…na dalsi prohlídce me tam jina pani doktorka nahnala hned a jizva byla polovicni nez prve…tak me poucila ze kdyby cokoli…bolest v jizve, kontrakce apod a mam okamzite prijet, ze se bude operovat hned…nastesti to vydrzelo ale po 6 nedeli mi bylo receno ze tam mam prakticky diru tak dekuju bohu ze jsem se nedala. :think: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama