Je to normální?? Poradte.

16
10.4.04 12:57

Je to normální?? Poradte.

Již jsem sem několikrát psala, mé dceři bude koncem dubna již rok a zatím jen sedí a to ještě ke všemu s oporou, když ji zkouším postavit tak se ji prolamují nožičky, anebo je vůbec nenatáhne. Zatím ani nemluví, pár dní říkala akorát de-ge-be a to s jazykem až na bradu, a do teď pořád opakuje da-da-da, neumí ani paci paci, ani zamávat, ani jak je veliká, prostě nic, na roční dítě dost málo. Mám ve svém okolí nejednu maminku se stejně starou holčičkou, ale ty už dávno chodí, alespoň za jednu ruku (ba dokonce na nočník, ale stím jsme bohužel také neuspěli). Od malička mi spala celou noc a asi od jedenácti měsíců se mi dokonce začala budit, a to i 10× za noc. Bojím se že je má dcera malinko „motoricky zaostalá“, přišli by na to už doktoři? Prosím poradte nebo napište, jestli jste také meli takovýto problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

157
10.4.04 15:08

Ahojky,
ja mam sice teprve 5 mesicniho klucinu ale myslim si ze by na to doktori asi uz prisli kdyby byla nejakym zpusobem zaostala. Ona je mozna pouze tabulkove pozadu oproti detem ale ver tomu ze takovych prcku je spousta. Jsou proste mozna trosicku linejsi a pohodlnejsi a nechce se jim do toho. Ale uvidis ze za par mesicu az to na ni prijde bude behat a povidat az te bude bolet hlava. Dcera moji sousedky zacala trosku naslapovat az ted a to je 15 mesicu. A to nebeha jako nekteri pouze stoji ale kdyz muze tak si sedne. Neni nijak zaostala spis je takovy klidas a na vsechno jde pomalu. Kazdy jsem holt jina povaha tak to ber tak. A mozna ze v noci je prave tak neklidna protoze je obdobi kdy se to v ni vsechno pere a nevi co zacit driv jestli mluvit nebo chodit a tak asi potrebuje citit tvoji podporu ze dela vsechno dobre a az treba zacne vice mluvit nebo behat tak to z ni spadne a bude zase v klidu spat. To je muj nazor. Nektere mamci totiz pisou ze jejich ditka se z niceho nic zmenili a potom treba jak narostl zub nebo zacli chodit se dalo vse do poradku zpet. Tak at vam roste a at je hlavne zdrava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
10.4.04 17:50

Re: Je to normální?? Poradte.

Ahojky,

mému synkovi jsou už 4 roky, ale přesně si vzpomínám, jak byl „líný“. Chodit začal až v roce - i když u chlapečků je to normální - a až potom se naučil lézt. Také byl poněkud línější na paci paci, zamávat… Byla jsem z toho nešťastná. Byly mu dávno 2 roky pryč a stále nemluvil. Rozumněl a gestikuloval tak, že jsem mu rozumněla jen já z celé rodiny, ale on sám říkal jen „máma“, „táta“, „bába“, „dede“ a „nene“. Jinak pouze „eee“ a ukazoval na určitou věc. Lékařka říkala, že je to naprosto normální, tak nevím. Není to tím, že se rodiče věnují či ne. Já se kolem malého motala stále a dodnes je to takový maminčin mazánek.
Nakonec začal mluvit pár dní před 3. rokem. Nyní už umí spoustu básniček, písniček a mluví, že mě z toho občas bolí hlava.
Takže se neděs, dětská doktorka jistě zjistí, zda je zaostalé děcko či nikoliv, ale ve Tvém případě bych si z toho těžkou hlavu nedělala. Každé batole je jiné. Kamarádka má ani ne 2-letou holčičku a ta je tak šikovná, že si kolikrát říkám, že to není možné.
Přeji hodně štěstíčka!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3596
11.4.04 00:19

Ahoj,

neznám Tvoji holčičku, nejsem schopna takto posoudit její stav a už vůbec nejsem žádný odborník. Ale s názory uvedenými výše nesouhlasím. Já bych to určitě nenechala jen tak. Minimálně se zeptej své dětské lékařky, zda se jí zdá holčička v pořádku. Dožadovala bych se dalších vyšetření a určitě nemůže uškodit odborně vedená rehabilitace. A až Ti někdo potvrdí, že je malá pouze líná, budeš klidnější a budeš vědět, že jsi nic nezanedbala.

Hodně štěstí Tobě i holčičce.

Jana a Karolínka (13 měsíců)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.4.04 14:18

Jameelo, myslím, že by nebylo na škodu zeptat se na pokroky své holčičky jiného pediatra i kdyby to měla být zvlášť placená konzultace. Děti se sice opravdu nevyvíjejí podle tabulek, ale pokud maminka nemá jistotu a něco se jí nezdá, je jedině dobře, když pozná názor více odborníků. Moje kamarádka má holčičku, která jí začala sedět s oporou až v roce a půl. Bylo to tím, že se narodila koncem pánevním, přidušená a tak zaostávala hodně za ostatními dětmi. Kamarádka se jí při úžasným způsobem věnovala a cvičila s ní Vojtovu metodu. Jance jsou teď skoro 3 roky a nikdo by na ní nic nepoznal. Myslím si, že když už ne kvůli nikomu jinému, tak kvůli sobě a maličké bys měla podstoupit nějaké další vyšetření jak na tom tvá holčička vlastně je. Nechci tě nijak vystrašit, ale já být na tvém místě, určitě bych se o to aspoň pokusila. Hodně štěstí. Radča

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama