Je to Ragdoll?

639
31.5.20 19:03

Je to Ragdoll ?

Ahoj je to rasa Ragdoll?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1361
31.5.20 19:04

Jo je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7596
31.5.20 19:11

Ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1291
31.5.20 19:18

Vypadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3096
31.5.20 19:22

Ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14632
31.5.20 19:30

Jestli je bez PP, tak je to vždycky s otazníkem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14632
31.5.20 19:31

A už vidím inzerát, že je. Raději podpoř normální chov, nebo si vezmi nějakou obyčejnou. Tohle je podpora množení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Katastrofaobecna
31.5.20 19:42

Asi ano, ale takový nějaký nedochlupacený, jak kdyby měl kratší srst, než to na co jsem zvyklá.

• Citovat
  • Nahlásit
968
31.5.20 19:49

Pokud nemá průkaz původu, tak ne. Pokud ho má, tak ano. Jinak souhlasím s @Litta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
31.5.20 20:03

No podle fotky je s něčím sprsklej, ale něco z Ragdolla to má. Pokud uvažujete o pořízení Ragdolla, přimlouvám se, abyste si priplatili a pořídili čistokrevné zvíře. Já razim heslo, že buď na to mám a pořídím si mazlíčka s PP (ragdoll počítejte kolem 15 tis.) a nebo na to nemám a vezmu si koťátko z útulku. Milovat vás budou obě stejně :srdce:

Nejde jen o tahání peněz z lidí pro nějaký lejstro o původu. Ta problematika množení je mnohem hlubší. Pokud pořídíte zvíře s PP, máte jistotu, že zvíře vyrostlo s oběma rodiči, že opravdu pořizujete tu danou rasu s danou povahou, že rodiče jsou testování na genetické nemoci, máte doživotní chovatelský servis. Koťátko bez PP kolikrát dostanete jen odčervené, od chovatele máte v ceně čip, kastraci, očkování, výbavu do začátku atd… To všechno něco stojí.

Moc vás prosím, ať si o tom něco přečtete a nebo mi napište. Klidne tady veřejně. Můžete taky kouknout na skupinu na FB Ragdoll CZ a SK - jsou tam diskuze na téma koťátko s PP a bez PP i spousta fotek :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1907
31.5.20 20:17

Jak už tady psali. Vypadá to jako ragdol, ale bez PP nemáte nikdy jistotu, že to není s něčím sprsklé.
A hlavně, ragdoll a podobná plemena jsou docela dost zatížené na genetické nemoci (ledviny, srdce). Koupí bezpapíráků riskujete, že ty problémy pak budete řešit u veterináře a není to zrovna levná sranda.
Když si místo toho radši najdete slušnéhochovatele, tak se takovýchhle věcí nemusíte bát.
Ale pokud je pro vás cena prioritou tak to bude problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54577
31.5.20 20:25

Vypada tak. Aha v inzeratu je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54577
31.5.20 20:31
@Litta píše:
A už vidím inzerát, že je. Raději podpoř normální chov, nebo si vezmi nějakou obyčejnou. Tohle je podpora množení.

Souhlasim.
Zas se musi nechat, ze to neni nedopecenecek drobny od kocky. Tohle ma min. 4 mes., kdyby slo o mnozku. Tak ty se toho zbavuji velmi brzo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1219
31.5.20 21:10

Mám stejného kocoura. Je to obyčejný kocour narozený ve chlévě, otec neznámý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13333
31.5.20 21:44

@aknadar Tak tenhle fakt není stejný jako ten v úvodu.
Otce mel evidentně thajského/starosiamského.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat